Intel rapid storage technology driver що це?

Багато особливо уважні користувачі, які самі встановлювати заново ОС Windows помічали, що в списку драйверів на офіційних сайтах материнських плат і ноутбуків на платформі Intel присутній Intel rapid storage technology driver.

intel rapid storage technology driver в списку драйверів на сайті виробника ноутбука

У зв’язку з цим виникає цілком закономірне питання: Intel rapid storage technology driver що це? І чи потрібен він взагалі? У даній статті ми постараємося максимально зрозуміло відповісти на ці питання.

Що таке Intel rapid storage technology driver?

З присутнього в назві слова driver можна здогадатися, що це драйвер. А точніше пакет з набору драйверів на контролер відповідає за роботу пристроїв зберігання даних – жорстких дисків, SSD і т.д.

Головне вікно intel rapid storage technology driver

Завдяки даному пакету з’являється можливість використовувати в системі новітні PCIe пристрої зберігання даних зі швидкістю передачі 1 ГБ в секунду.

При установці даного драйвера з’являється можливість активувати наступні функції:

  • Dynamic Storage Accelerator;
  • Intel Smart Response Technology;
  • Intel Rapid Recover.

Dynamic Storage Accelerator

Ця функція дозволяє збільшити продуктивність роботи SSD диска на 15 відсотків завдяки оптимізації його харчування в багатозадачному режимі.

Intel Smart Response Technology

Дозволяє автоматично зберігати часто використовуваний програми і файли на SSD диску для їх швидшого відкриття. Перетворює SSD в своєрідний кеш часто використовуваних даних, завдяки чому продуктивність системи на звичайних HDD в парі з SSD сильно зростає.

Intel Rapid Recover

Функція відновлення. Дозволяє створювати точку відновлення системи, завдяки якій можна швидко відновити роботу в разі виходь з ладу системного диска.

Чи потрібно встановлювати Intel rapid storage technology driver?

Відповідь – так, потрібно. Адже навіть якщо ви не збираєтеся використовувати жодну з можливостей, які пропонує Intel rapid storage technology driver, в більшості випадків при відсутності даного драйвера в диспетчері пристроїв буде перебувати невідомий пристрій.

Ссылка на основную публикацию