Інструкція як спокійно оновити автоматично і вручну WordPress

Вітаю вас, шановні читачі блогу firstprize.ru. У цій статті я покажу вам, як спокійно оновити ваш блог на в автоматичному і брехуном режимі, на той випадок, якщо ви ніколи цього не робили і боїтеся зробити щось не так, що може привести до його поломки.

Про всяк випадок, якщо ви раптом боїтеся або тремтіть при одній лише думці, що ваше дітище може бути поховано при невдалому оновленні блогу, а ви в кодах і особливо в движку WordPress так сказати взагалі не розбираєтеся, то за свої переживання можете не турбуватися, так як це хвилююче відчуття властиво кожному власнику сайту, особливо якщо блог приносить чималий дохід. Адже навіть фахівці в сайтобудування не завжди захочуть знову лізти в нетрі (настройки) старого сайту, щоб прикрутити до нього чергову ФЬЮЧЕ, яка б зробила сайт більш зручніше або красивіше.

Отже, перед тим як ми з вами почнемо процес оновлення блогу, непогано було б з початку дізнатися хоча б теорію з даної теми, яка в разі чого зможе добре вам допомогти. Як ви знаєте, блог складається не тільки з одного движка Вордпресс, але також і з плагінів і теми оформлення. Згодом виходять нові версії движка, на якому багато плагіни і навіть саме оформлення блогу можуть відмовити в працездатності. Це відбувається з тієї причини, що не всі плагіни вчасно, а іноді взагалі ніколи не оновлюють.

В цьому якраз таки вся сіль. Навіть при сприятливому оновленні движка багато плагіни можуть відмовити, тоді доведеться шукати їм заміну, а на це доведеться витратити чималі нерви і час, особливо, якщо ви давно не налаштовували різноманітні розширення для блогу. Також, крім цього, при оновленні движка додаються нові функції і різноманітні ФЬЮЧЕ і т.д. Власне все це добре, але є одне але. Справа в тому, що движок стає більш ненажерливим, хто просить більше оперативної пам’яті від хостингу, на якому він лежить, ніж це було колись.

Саме з цих причин багато, так би мовити, забивають на оновлення і тихо мирно живуть собі далі, навіть не підозрюючи, яке злодіяння вони зробили проти свого дітища. Адже нові версії движка виходять не просто так кожні 2-3 тижні. У них закриваються багато дірок безпеки, через які можуть проникнути хакери і навіть найпростіші і нешкідливі школярі. Ви не вірите мені? Як відомо, движок Вордпресс поставляється з відкритим вихідним кодом, який може подивитися кожен.

У ньому буде достатньо знайти одну сходинку, де буде вказана версія вашого движка. Після цього зловмисникові залишиться тільки просто ввести в Google такий ось запит: «Які дірки безпеки закрили при оновленні з WordPress 3.2.7 до WordPress 3.2.8?», Щоб зламати ваш блог і продати його на який-небудь біржі сайтів, як на telderi .ru. Думаю, цей аргумент став для вас досить вагомим, щоб своєчасно оновлюватися, до того ж там нічого немає важкого, всього-то час від часу натискати на одну кнопку.

) Перед тим як починати робити оновлення блогу потрібно зробити копію бази даних і всього сайту на той випадок якщо у вас відбудуться форс-мажорні обставини. Про те, як зробити цю процедуру читайте тут.

) Гуд, тепер зайдіть в адміку свого блогу. Якщо ви побачили вгорі консолі блогу напис: «Вийшла нова версія WordPress х.х.х. Прошу оновіться », то прийшов час оновлюватися до більш нової і просунутої версії. Для цього перейдіть в «консоль» «оновлення». Тут ви побачите два різних способи оновлення. Та, що з поміткою «ru» призначена для поновлення движка російською мовою, а та, що на «us» англійською.

Також ви можете спостерігати незрозумілі цифри поруч з написом движка. Вони показують, який саме реліз (оновлення) стався: основний або технічний. Основний реліз направлений на поліпшення і додавання нових функцій до движку. Такий реліз виходить дуже рідко і нумерується другий цифрою за рахунком: 3..7. Технічний реліз виходить практично кожні 2-3 тижні і його основною функцією є закриття дірок безпеки. Такий реліз нумерується третьої цифрою за рахунком: 3.4 ..

Ок, розібралися, тепер можете сміливо натиснути на кнопку «оновити».

Після цього движок Вордпресс сам оновиться і в кінці перекине вас на сторінку звіту з позначкою «що нове з’явилося у версії х.х.х.». Ах да зовсім забув сказати, що якщо у вас стоїть прям древня версія движка, наприклад 2.3.4 і ви хочете її оновити до 3.7.9 то, швидше за все, у вас відбудеться збій і багато чого полетить.

На такі от випадки краще оновлюватися вручну, так як движок в наш час оновлюється не повністю, як це було в старі часи, а лише замінює старі файли, в які були внесені зміни. Тобто ваша версія може виявитися занадто старої, щоб її можна було ось таким чином оновити.

Як вручну оновити WordPress?

) Перед тим як ми почнемо оновлювати Вордпресс вручну його автори рекомендую спочатку деактивувати (відключити) всі плагіни, а також почистити кеш блогу, щоб уникнути помилок, але якщо чесно це необов’язкова процедура і її можна пропустити.

) Тепер скачайте на комп’ютер останню версію движка WordPress з або з

) Гуд, розпаковуємо архів, що скачав і видаляємо папку wp-content. Якщо у вас виникло питання, навіщо це потрібно, то знайте, що така папка у вас вже є на сайті і в ній зберігаються всі ваші картинки, файли, плагіни, теми оформлення, коротше все. Ви ж не хочете, щоб замість них з’явилася порожня папка?

) Підключаємося до свого сайту через програму FTP і з папки httpdocs (або public_html, www, domains,) завантажуємо файл під назвою wp-config.php і заодно видаляємо його з сайту. Тут також треба буде видалити дві папки: wp-admin і wp-includes, не забудьте!

) Тепер на комп’ютері відкрийте через будь-який скачав файл wp-config.php і файл wp-config-sample.php з папки движка, який ми скачували раніше.

) Порівняйте два цих файлу і перенесіть (скопіюйте) настройки (ім’я користувача і бази даних, а також пароль до неї і т.п.) з файлу wp-config.php в wp-config-sample.php. В кінцевому підсумку вони повинні бути практично однаковими за змістом. Після цього зберігаємо файл wp-config-sample.php а wp-config.php видаляємо. Тепер залишився файл wp-config-sample.php перейменовуємо в wp-config.php і закидаємо в папку з движком WordPress, який ми завантажили.

Знаю трохи моторошно, але можна ще простіше поступити, але не рекомендується. Просто відразу файл wp-config-sample.php видалити, а на його місце закинути wp-config.php. Як я вже писав, так краще не робити, так як іноді в новий файл wp-config-sample.php додають додаткову функцію, якої немає в старому wp-config.php.

) Гуд, тепер закачуємо все файли, які є в папки движка на сайт через FTP. Зауважте, що під час завантаження часто буде вилазити віконце з повідомленням, що такий файл вже існує і що з ним треба робити. Тут виставите «перезаписати» і поставте галочку «завжди використовувати цю дію», щоб це вікно по сто разів не з’являлося.

) Після цього зайдіть в адміку свого блогу. Ви побачите повідомлення, що потрібно оновити базу даних, натискаємо «оновити». Ось і все, сподіваюся було все зрозуміло.

Як оновити тему і плагіни в WordPress?

Як мені відомо, тему оформлення можна оновити з тієї простої причини, що вона є кінцевим закінченим продуктом. Тому лише деякі автори в основному платних тим роблять доопрацювання і зміни. Щоб оновити тему, а заодно і плагіни, зайдіть в «консоль» «оновити». Також плагіни можна оновити і в «плагіни» «встановлені». До речі, там же їх можна закачувати, шукати, деактивувати і видаляти на ваш розсуд.

Ссылка на основную публикацию