Індекс продуктивності Windows 10: як подивитися і провести оцінку

Тест продуктивності операційної системи Windows введений досить давно, і користувачі люблять перевірити його перед вибором «заліза», а саме: процесора, материнської плати, оперативної пам’яті, графічної карти і жорсткого диска. Так наприклад, в 2016 на ринку з’явилася дешева DDR4 на високі частоти, але при установці чіпів в слоти особливого продуктивність комп’ютера не росте. Перша думка – я щось зробив неправильно. І відразу ж хочеться себе перевірити. А найпростіше це зробити, вимірявши індекс продуктивності Windows 10.

Натискаєш звичні “Win” + Break і розумієш, що на екрані корисних властивостей немає. Гарячково метається думка – як подивитися індекс продуктивності тепер, щоб оцінити швидкодію комп’ютера? Качати Aida? Це платний пакет, і в демонстраційному режимі багато опції недоступні. Одвічне російське питання – що робити?

Індекс продуктивності Windows

Реально складно сказати, наскільки оцінки Microsoft відповідають дійсності. Так наприклад, комп’ютер отримав 6 балів з 7,9 можливих, відчутно працює досить повільно. А інший – літає при меншій оцінці. Подивитися потрібні параметри досі можна було у вікні властивості системи (швидкий виклик “Win” + Break).

Крім іншого тут можна подивитися загальну інформацію про процесор, розмірі встановленої оперативної пам’яті. Звичайно, це не Aida, і для покупки і вибору в магазині такі дані не приносять користі, але все ж створюється загальне уявлення. Якщо індекс занадто низький, потрібно подивитися, через що виникає антагонізм. Досить клікнути по посиланню, розташованої правіше оціночного віконця. З’явиться розшифровка інформації.

У нашому випадку страждає продуктивність тривимірної графіки для ігор (пакет Direct X), і пам’ять працює на низькій частоті. Це означає, що у комп’ютера слабка відеокарта, і материнська плата потребує заміни. Або потрібно поставити паралельно кілька лінійок оперативної пам’яті, щоб процесор і операційна система зверталися до них по черзі. Це подвоїть швидкість. На сучасних системних платах може бути 4 сокета і більше під ці цілі, але роздільних каналів не більше ніж два.

За заявами Microsoft, оцінка продуктивності в Windows 10 переслідує свій метою охарактеризувати якісно апаратні і програмні ресурси персональної обчислювальної машини. Результуючий показник обчислюється за найнижчою цифрі. Це так зване «шийку» або вузьке місце системи. Нижня межа становить 1 бал. Компанія Microsoft пише, що при купівлі програмного забезпечення потрібно орієнтуватися на ці цифри, але хто з нас бачив хоч раз, щоб виробник який-небудь іграшки писав про це? Замість це наводяться приблизно такі дані:

 1. Тип процесора і частота, кількість ядер.
 2. Графічна карта.
 3. Пакет DirectX.
 4. Обсяг жорсткого диска.
 5. Кількість оперативної пам’яті (рідко, її швидкість).

Ось що цікавить розробників програмного забезпечення – апаратні засоби, тому індекс продуктивності Windows 10 може цікавити тільки самого користувача і нікого більше. Це параметр, який (без гарантії) підвищує швидкість роботи додатків. А практика показує, що набагато простіше цього добитися не купівлею нового «заліза», а налаштуванням самої операційної системи. Перш за все усуненням зайвих візуальних ефектів.

Як підвищити продуктивність без індексів

Можна значно збільшити швидкість роботи додатків ціною втрати візуальних ефектів. Кожен вміє це зробити на Windows 7, але мало хто знає, що це доступно і в десятій версії. Ось послідовність дій:

 • Зайдемо в розділ налаштувань, доступний в меню Пуск (клавіша на панелі завдань з логотипом Windows). У десятій версії іноді буває проблема, яка полягає в тому, що меню «заїдає». В такому випадку тисніть “Win” + X і вибирайте Панель управління → Оформлення та персоналізація.
 • Потім потрібно перейти в розділ Персоналізація (в Оформлення та Персоналізація Панелі управління він теж є, але небагато по-іншому оформлено саме вікно).
 • Тиснемо Теми → Параметри теми (якщо перехід був через Панель управління, то всі доступні варіанти тим вже показані в вікні). З’явиться список.

Поточна тема завжди позначена, як незбережена. Тому перед переходом на нову тисніть Зберегти тему і придумайте їй унікальну назву. Це дозволить в разі чого швидко повернутися до колишніх налаштувань, тому що те, що ми зібралися робити, скине фоновий малюнок робочого столу. Перейдіть вниз, поки не побачите наступне:

Будь-яка з них (контрастні) є спрощенням інтерфейсу. Перехід до нового оформлення скине фоновий малюнок, тому заздалегідь збережете його в надійному місці. Після чого вибирайте білу або чорну тему і переконайтеся, що все стало працювати рази в 2-3 швидше. Цікаво тепер дізнатися оцінку продуктивність, тому що підвищення швидкості помітно неозброєним оком. Підвищився індекс без покупки нового обладнання? Хоча зовнішній вигляд вікон багатьом і здасться дивним.

Зверніть увагу на те, що в додатках можуть абсолютно прірву меню (Файл, Правка і так далі). У цьому випадку вибирайте протилежний колір. Хоча на наш погляд за таке зростання продуктивності це, право, не ціна. І навіть не потрібна програма для оцінки.

Залишилося вирішити проблему з заставкою. потрібно:

 • скинути фото в помітну папку;
 • натиснути правою кнопкою миші по вільному простору робочого столу;
 • вибрати замість Фону в випадаючому меню Фото;
 • вказати шлях до заставки.

Слайд-шоу – окрема розмова. Це дуже цікава опція, що надається нам операційною системою Windows 10.

Альтернативні варіанти виміряти продуктивність

Ми вважаємо, читачі вже усвідомили, що індекс продуктивності досить абстрактна величина, і визначати її зазвичай не має сенсу. Змінивши тему, багато виявлять, що швидше стали працювати і гри, і все, що ще є в системі. Любителям командного рядка допоможе штатний метод. Тисніть “Win” + R і введіть winsat formal -restart clean. Розпочнеться процес оцінки.

Звіт XML знаходиться в папці «C: \ Windows \ Performance \ WinSAT \ DataStore» відкрийте фай «Formal.Assessment (Recent) .WinSAT» за поточне число. У браузері відкриється оцінка, яка при елементарному знанні англійської покаже результат.

Наприклад, в нашому випадку продуктивність системи обмежена швидкістю звернення до жорсткого диска (DiskScore) і графічним ядром (GraphicsScore). Це і слід було очікувати при стародавньому вінчестері і вбудованому в процесор адаптера тривимірної графіки. Однак навіть при цьому операційна система з легкістю дозволяє не тільки працювати, а й гратися.

Чи варто ганятися за індексом продуктивності

Будь геймер знає, що якість картинки забезпечується переважно графічною картою. Швидкість звернення до жорсткого диска зовсім не є визначальним фактором. Ось і індекс продуктивності Windows не можна назвати філософським каменем для вирішення всіх проблем. Персональний комп’ютер купується для певної мети, і саме вона повинна враховуватися при виборі обладнання. І не може існувати універсальний лічильник, який позбавить нас від необхідності вибору.

Ссылка на основную публикацию