Індекс продуктивності Windows 10 – як дізнатися?

Користувачі персональних комп’ютерів досить часто цікавляться, як дізнатися індекс продуктивності Windows 10? Так називають інструмент бенчмаркінгу, вбудований в операційну систему, який використовується для оцінки апаратної продуктивності персонального комп’ютера. Програма була створена для того, щоб допомогти користувачам вибрати обладнання, яке забезпечить максимальну продуктивність ПК. Інструмент Windows Experience Index не користується популярністю, але деякі активно використовують його для оцінки працездатності свого комп’ютера.

Користувачі, які цікавляться, як перевірити продуктивність комп’ютера Windows 10, повинні знати, що індексна оцінка вперше з’явилася в операційній системі Vista. Пізніше її перенесли також в Windows 7 і 8, але в ОС 8.1 і 10 вона виявилася видалена. Але насправді компанія Microsoft видалила тільки графічну оболонку програми. Десятий Віндовс як і раніше придатний для оцінки продуктивності, оскільки ви можете запускати тестування і визначати бали за допомогою командного рядка.

Принцип отримання індексу продуктивності ідентичний для систем Windows 8.1 і 10.

Існує 3 способи, які можна застосовувати для оцінки Experience Index в пізніх версіях ОС. Можна використовувати 1 з 2 спеціальних додатків або ж піти більш складним шляхом, за допомогою командного рядка. Останній спосіб рекомендується тільки в крайньому випадку (якщо з якихось причин програми не спрацювали).

прості способи

Якщо ви цікавитеся, як подивитися індекс продуктивності комп’ютера в Windows 10, то слід звернути увагу на інструмент ChrisPC Win Experience Index. Це стороннє додаток, яке відрізняється точністю оцінки та наданої інформації. У цьому плані воно не поступається індексу продуктивності від Microsoft. Щоб скористатися цією програмою, потрібно виконати наступні дії:

 • відвідати веб-сторінку розробника і завантажити інсталяційний файл ChrisPC Windows Experience Index;
 • проинсталлировать додаток після завершення завантаження і уважно вказати свої параметри;
 • після завершення налаштування програми потрібно запустити її, щоб побачити оцінку вашої системи;
 • ви чи зможете тестувати систему в будь-який момент, щоб зіставити продуктивність комп’ютера до і після поновлення апаратного забезпечення.

Додаток Winaero WEI Tool – це ще 1 інструмент, який визначає продуктивність. Дана програма не вимагає інсталяції і позбавлена ​​реклами. Досить завантажити архів програми та розпакувати його.

На відміну від ChrisPC, ця програма повністю вільна від реклами, так що рекомендується використовувати саме її.

Установка в даному випадку не знадобиться. Щоб використовувати програму за призначенням, потрібно виконати наступні дії:

 • відвідати сторінку розробника, щоб завантажити файл з розширенням ZIP;
 • розпакувати вміст архіву в папку;
 • відкрити каталог, в який ви витягли файли, і запустити WEI.exe, щоб відкрити програму;
 • програма відобразить індекс продуктивності в Windows 10 і надалі буде проводити тест кожен раз після запуску.

Більш складний спосіб

В операційній системі Вин 10 подивитися оцінку продуктивності можна і складнішим методом. Цей тест підійде для досвідчених користувачів, які добре знайомі з командним рядком, а також для тих, хто з якихось причин не зміг скористатися перерахованими вище додатками. Потрібно виконати такі дії:

 • переконатися, що операційна система Windows встановлена ​​на диску C;
 • відкрити провідник і ввести в адресний рядок шлях C: \ Windows \ Performance \ WinSAT \ DataStore;
 • повинні відобразитися кілька файлів з довгими іменами, які слід виділити і видалити;
 • запустити командний рядок від імені адміністратора;
 • ввести команду winsat formal;
 • повинна запуститися оцінка продуктивності в Windows 10, яка займе кілька хвилин;
 • після завершення тесту ви зможете побачити отримані бали, якщо перейдете по посиланню C: \ Windows \ Performance \ WinSAT \ DataStore;
 • знайти файл у форматі Date.Time.Formal.Assessment.XML;
 • відкрити цей файл XML за допомогою будь-якого браузера на зразок Internet Explorer (для цього не обов’язково перебувати в режимі онлайн);
 • після відкриття файлу ви побачите оцінку продуктивності.

На цьому пошук індексу можна вважати завершеним. Вищевказані способи вважаються такими ж точними, як і стандартний додаток для Віндовс 7, 8 або Vista. Оцінка зазвичай складається з цілого і дробового числа (наприклад, «8,1»).

Продуктивність Windows 10 буде залежати від того, наскільки потужне та сучасне обладнання встановлено на вашому ПК.

Ссылка на основную публикацию