Immediately backup your data and replace your hard disk drive що це?

Деякі користувачі персональних комп’ютерів і ноутбуків стикаються при включенні з повідомленням на чорному тлі – «Immediately backup your data and replace your hard disk drive». Трохи нижче написано Press F1 to continue. У даній статті ми розповімо що це значить і що робити, якщо ви побачили дане повідомлення на своєму ПК.

Що означає Immediately backup your data and replace your hard disk drive?

Щоб зрозуміти сенс даного повідомлення досить перевести його на російську. Переклад звучить так: Негайно зробіть резервну копію даних і замініть жорсткий диск. Як бачите вся справа в жорсткому диску.

По суті дане повідомлення є синонімом повідомлення Smart status bad backup and replace і означає те ж саме. Просто в завісbмості від версії і виробника BIOS можливі два варіанти оповіщення про проблеми з вінчестером.

Кожен раз при включенні ПК при активованої налаштування BIOS система зчитує S.M.A.R.T. жорсткого диска, в якому знаходиться інформація про всі помилки і проблеми жорсткого диска, і в разі виявлення критичних помилок повідомляє користувача про негайне копіюванні інформації з проблемного жорсткого диска і подальшої його заміни. Так як невідомо скільки він ще протягне. Але як правило – не довго.

Що робити при появі повідомлення «Immediately backup your data and replace your hard disk drive»?

Насамперед, як сказано в повідомленні, потрібно скопіювати всю важливу вам інформацію з жорсткого диска на інші носії, щоб в разі виходу з ладу диска вам не довелося потім вдаватися до дорогої процедури відновлення інформації.

Далі у вас є два варіанти. Перший – це все таки міняти жорсткий диск. Другий – натискати кожен раз при включенні ПК кнопку F1 і добивати диск до кінця. Також деякі версії BIOS дозволяють відключити перевірку S.M.A.R.T. У цьому випадку повідомлення з’являтися не буде.

Опція в Award Bios, що відповідає за перевірку s.m.a.r.t. дисків при включенні ПК

Варто врахувати, що якщо продовжувати користуватися жорстким диском з поганим S.M.A.R.T., то швидше за все ваш комп’ютер буде гальмувати, видавати сині екрани і взагалі вести себе нестабільно. Тому найправильнішим варіантом буде саме заміна проблемного диска на новий.

Ссылка на основную публикацию