Імхонета: який саме шматок культурного пирога красується на твоїй тарілці

Абревіатуру IMHO (In My Humble Opinion, тобто Наскільки Я можу Судити) винайшли років тридцять тому в древній мережі Фідонет. Сама Фідо тихо і непомітно відійшла в інший світ ще в середині 90-х, а ось слівце відмінно вкоренилося в Інтернеті. Якщо подумати, то весь Інтернет, як і ця книжка, складається з одного суцільного ІМХО прямо «ухряб» який – пам’ятаєте однойменне оповідання Пєлєвіна? Чи ви не пам’ятаєте … По чує серце моє – після такого анонсу знайдете і прочитаєте!

Саме так і працює Імхонета – скарбничка рекомендацій і відгуків, заснована в 2006 році культурологом і, як показала практика, відмінним бізнесменом Олександром ДОЛГІН. Хоча з самого початку комерції на Імхонета був дан від воріт поворот: ніяких замовних рецензій, платних відгуків або, боронь Боже, реклами! Тільки ІМХО – лаконічні і боязкі, нахабні і розлогі, строкатий калейдоскопний візерунок, з якого кожен, при бажанні, може скласти свою власну оцінку. Ну або в крайньому випадку – кинути своє скельце в загальну купу. Коротше кажучи, сачошной суб’єктивізм! Цим сайт і цінний, оскільки претендувати на об’єктивність спочатку нерозумно (чи є вона в світі взагалі?).

Спочатку Імхонета був мережею виключно книжкової, і масштабністю не жахає – здавалося, що нового в рецензіях та відгуках, якими напхані під зав’язку і картки інтернет-магазинів, і електронні бібліотеки, немає кажучи вже про критичні порталах … Однак уже через рік про Імхонета заговорили в «оффлайновом» світі, статті про ДОЛГІН з’явилися в модних журналах і, звичайно ж, проект почали клонувати: фішки «Імхонета» тут же скопіювали інтернет-магазин Ozon, найвідоміший кіношний ресурс Кінопоіск.ру і ціла купа інших сайту. Дійшло до того, що багато хто вирішив: Імхонета своє віджив, пора ховати. На той час підкотили і інші мережі, так що аудиторію «імхі» почала стрімко зменшуватися. Сьогодні на цьому ресурсі активно тусується не більше за мільйон чоловік.

Зате креативу вони по повній програмі: в середньому кожен користувач залишив на порталі близько десятка «слідів». Вони можуть бути різними: в «картці» будь-якої книги, фільму або диска ви можете просто можете поставити оцінку, написати короткий відгук або потужну рецензію … Сфотографуватися, так би мовити, на тлі Пушкіна або хоча б собачок Дар’ї Донцової. Як все-таки великий спокуса відчути себе на рівних з «зіркою», десь панібратськи грюкнувши її по плечики: «Читав, круто, пеши іщо». Хоча якраз такі відгуки на Імхонета не в честі: більшість тутешніх мешканців підходять до справи серйозно і вдумливо …

І все ж не все так сумно, оскільки Імхонета продовжать розвиватися: сьогодні тут є розділи, присвячені музиці, кіно, вистав, телепрограм і комп’ютерних ігор, можна обговорити переваги і недоліки офісної техніки, наприклад великий резонанс отримав огляд про кронштейн для проектора. Свої блоги па Імхонета і сьогодні ведуть популярні письменники, актори та інші представники творчої інтелігенції, для яких сайт став основним майданчиком для зустрічей і спілкування з шанувальниками …

Притулок для мережевих графоманів і критиків всіх мастей? Та ні, звичайно – майданчиків для словоізліянія в Рунеті вистачає і без проекту Долгова. Цікаво інше: завдяки Імхонета ти можеш скласти і іншу «мозаїку» – самого себе. Зрозуміти, що ти насправді любиш, який саме шматок культурного пирога красується на твоїй тарілці. Спробуй для початку залишити хоча б пару десятків відгуків і оцінок, а потім подивися на зведення.

Ссылка на основную публикацию