IMHO: Windows 9 або куди йде Microsoft


30 cентября відбудеться презентація нової ОС від Microdoft Windows 9, відомої так-же під назвою Windows Threshold. Яке саме з назв отримає нова ОС поки достеменно не відомо, але зате нам відомі основні нововведення які вона отримає:

  • центр повідомлень
  • Віртуальні робочі столи
  • Повернення кнопки «Пуск»
  • Резервне копіювання в хмару OneDrive
  • «Живі плитки» з розширеною функціональністю
  • Можливість запуску додатків Modern UI-інтерфейсу (раніше Metro UI) в віконному режимі

Звичайно ж, нововведень буде набагато більше, але навіть цей невеликий список виглядає вельми обнадійливо для рядового користувача Windows 8, а так само вселяє оптимізм всім, хто так і не зважився перейти з «сімки» на «вісімку» з за нового інтерфейсу. Перш за все я маю на увазі повернення кнопки «Пуск», від чого так страждають нинішні користувачі Windows 8. (Хто б міг подумати, одна невелика кнопочка в кутку екрану виявилася доленосною елементом у використанні операційної системи)

Не можна не сказати про величезну роботу, яку провели з «Живими плитками». Тепер вони стали інтерактивними в повному розумінні цього слова. Клікнувши на плитку вона «трансформується», після чого в ній відображається більш повна інформація про повідомлення. Таким чином можна переглянути список останніх листів або детальну погоду прямо в плитці. На момент релізу таким функціоналом будуть володіти тільки вбудовані додатки ОС, функціонал плиток сторонніх додатків ляже цілком на плечі самих розробників.

IMHO

Дивлячись на те, яку увагу в Microsoft приділили «Живим плитках», стає очевидним, що вектор в сторону нового інтерфейсу є пріоритетним для компанії. Новий Modern UI в такому вигляді перестає бути просто простором для ярликів і перетворюється на якусь самодостатнє робочий простір, де можна почитати новини, перевірити пошту, подивитися на свіжі твіти та багато іншого. З іншого боку, повернення кнопки «Пуск» і можливість запуску Modern UI-додатків в вікнах, говорять про те, що в компанії чітко усвідомлюють всю важливість класичного інтерфейсу для рядового користувача.

Тут відразу виникає питання, наскільки життєздатний новий плитковий інтерфейс в системі, де його необхідність прагне до нуля? Якщо в Windows 8 користувача буквально «змушували» їм користуватися, позбавивши віконний інтерфейс всіх необхідних елементів управління, то тепер запуск Modern UI можливий тільки за усвідомленої необхідності, передумов для якої практично немає. Звичайно, нові «Живі плитки» стали набагато інформативний, але за функціоналом вони все одно є віджетами, а значить програють повноцінним додатків.

Можна заперечити, що Modern UI є суто сенсорним інтерфейсом, але давайте подивимося на частку сенсорних Windows-пристроїв на ринку – вона мізерно мала. Може бути Modern UI робота на дальню перспективу? Такий вектор розвитку виглядає досить логічно, проте досвід показує зворотне. За останні кілька років «дорослий» Windows так і не прижився на сенсорних пристроях. Можна скільки завгодно оптимізувати інтерфейс, але поки найбільші розробники ПЗ не почнуть випускати сенсорні версії своїх настільних програм, затребуваність «планшетній» Windows так і буде прагнути до нуля.

В даному контексті не можна не згадати і про недавній анонс Winows 9 RT, реліз який запланований 2015 рік. У той час, як Windows Phone «зі Кріп» завойовує частку на ринку смартфонів, розробка планшетній окремої версії ОС виглядає досить дивною витівкою. Що заважає перенести Windows Phone на великі діагоналі, інтегрувавши в неї все краще від Windows RT, включаючи новий Modern UI? Мабуть існуюча фрагментація ОС зрозуміла тільки першим особам Microsoft. Ми ж пам’ятаємо як аналогічну помилку зробили в Google, випустивши Android Honeycomb, і як швидко вони відхрестилися від власної затії.

Що ж, така корпорація як Microsoft може дозволити собі будь-які експерименти і помилки, на яких, як відомо, вчаться.

Ссылка на основную публикацию