Ігри для слабких ноутбуків і ПК: частина 1 – стратегії (економіка, тактика, логіка)

Доброго часу доби!

Чомусь багато користувачів вважають, що якщо у них старий ноутбук / комп’ютер – то ні в що нормальне вже не пограєш. Це не так!

На мій погляд, вони просто-напросто недооцінюють хіти минулих років – а багато хто з них дадуть фору сучасним новинкам. Адже раніше гри робили з “душею”, опрацьовуючи кожну деталь і сюжет (Не те, що сучасний конвеєр, де розрізняються лише переміщаються персонажі і їх забарвлення).

І, думаю, що багато гравців, хто застав той час, зі мною (хоча б частково) погодяться! Тому, якщо ви готові трохи “закрити” очі на деякі вади в графіку – то, повірте, вас чекає справжній захоплюючий Світ (який просто недоступний в сучасних іграх)!

Ось, власне, тому я і хочу в цій статті привести деякі ті чудові іграшки, про які багато хто згадує з трепетом і душевною теплотою …

Важливо! Цей цикл статей складається з:

Ремарка! Для тих у кого сильно гальмують гри, рекомендую ознайомитися ось з цим невеликим гайда (допоможе оптимізувати деякі настройки): 

В які стратегії можна пограти на старому ноутбуці

Ну взагалі, поняття слабкий (старий і т.д.) – дуже відносне. У статті я приведу десяток різноманітних ігор, що відрізняються не тільки по їх суті, але і по тих. вимогам. В принципі, якщо вашого ноутбука (комп’ютера) не більше 5-8 років, більша частина з наведеного у вас повинна працювати.

Про те, як дізнатися свої технічні характеристики ноутбука: 

Взагалі, на мій скромний погляд – ігри цього жанру були одні з найпопулярніших. Багато користувачів зі стажем, думаю, це підтвердять …

Але останнім часом, на жаль, чомусь сучасні любителі ігор більше віддають перевагу різним стрілянина і бойовики …

До речі, в багато з цих ігор до сих пір можна грати в мережі з реальними гравцями. Наприклад, скориставшись додатком GameRanger (До речі, про нього, і ін. Програмах для гри по інтернету, можете дізнатися тут:).

Worms (серія ігор)

Ремарка: виходили десятки різних версій “черв’ячків”, як на ПК, так і для приставок. Одна з найбільш знаменитих версій: Worms World Party (ще одна цікава іграшка – “Hogs of War” (Війна свиней) – замість черв’яків бігають свині, дуже смішно …).

Черв’ячки (Worms)

Просто відмінна гра про бойових черв’ячків! Ця гра – справжня “бомба”, викликала фурор в свій час.

Суть гри: ви керуєте командою збройних (до зубів) черв’ячків. В арсеналі є пістолети, кулемети, гранати, базука і т.д. Завдання: перебити інші команди черв’ячків, якими можуть управляти як живі люди (при грі по мережі), так і ПК.

Іграшка дуже захоплююча, виходила на безлічі приставок, є цілі серії ігор: Worms 2 (1997), Worms Armageddon (1999), Worms World Party (2001), Worms 3 і т.д.

Master of Orion

(Бере початок в ~ 1993р.)

Скрін з гри MOO

Найцікавіша покрокова стратегія, створена аргентинської студією NGD Studios. У ній ви стаєте на чолі однієї з рас і починаєте бій за космічне панування. Здолати суперника можна за допомогою сучасних прогресивних технологій або навичок дипломата …

Незважаючи на просту графіку (за сьогоднішніми мірками), сама ідея цієї гри була настільки нова і унікальна – що гра просто влетіла на все хіт-паради …

Heroes of Might and Magic

Герої меча та магії

(Найбільш затребувана і популярна версія Heroes of Might and Magic III)

Heroes of Might and Magic III – карта

Це справжня класика покрокових стратегій (особливо третя частина, обов’язково познайомтеся саме з трійкою!).

Всі дії гри розгортаються в світі фентезі: там ви берете під своє управління героїв. Вам належить досліджувати Світ, захоплювати різні будови, проявляти тактику і кмітливість. Сотні різних істот, у кожного свої характеристики, різний ландшафт місцевості, відмінний звуковий супровід – все це чекає вас в героях …

Примітка: до речі, в режимі бою, карта місцевості збільшується і ви керуєте кожним юнітом в загоні окремо. Тут дуже важливо підібрати правильну тактику бою.

Age of Wonders: Shadow Magic

Ремарка: всього виходило кілька частин гри. Але на мій погляд саме ця заслуговує на увагу!

Age of Wonders Shadow Magic – скрін з головного вікна гри

Дещо схожа гра на Героїв, але має деякі відмінності …

Грати вам належить за одного з чарівників (а їх тут кілька десятків: у кожного свої унікальні вміння і заклинання) і одну з рас (їх тут теж досить-таки багато: гноми, дворфи, люди, кочівники, орки і т.д.) . Гру можна розбити на 2 складових:

  • на глобальній карті ви будуєте і розвиваєте міста, переміщаєте армії, захоплюєте різноманітні будівлі, займаєтеся економікою і т.д .;
  • в режимі бою масштаб карти збільшується і ви починаєте керувати кожним юнітом окремо – тобто керуєте своєю армією: тут успіх бою залежить від вашої тактики! Деякі профі здатні однієї армією розбити десятки армій інших суперників!

До речі, зазначу, що у кожної раси свої унікальні юніти зі своїми унікальними можливостями. А якщо до цього різноманіттю додати магічних істот (яких теж дуже багато і у всіх різні здібності) – то гра стає настільки різноманітною і багатогранною, що складно все заздалегідь передбачити …

Якщо іграшка вас “зачепить”, то поки ви не вивчите всі раси, здатності юнітів, чарівників, школи магії і т.д. – ви навряд чи її зможете залишити …

Age of Empires (I, II, III, IV)

Age of Empires: місто, млин, дорога – ось і вся моя природа …

Відмінна серія ігор про розвиток своєї імперії! У ній вам належить узяти одну з цивілізацій і пройти з нею шлях від каменю до заліза: попутно будувати і розвивати міста, наймати війська, боротися і т.д. У стратегії присутній як економіка, так і тактика …

Age of Empires мала (має?) Величезний успіх, було продано більше 20 млн. Копій. Вийшло 4 частини гри, і купу різних доповнень (Навіть не знаю яке з них можна назвати кращим, щоб не “заклювали” фани).

Stronghold Crusader

Stronghold Crusader – будуємо середньовічне місто

Ще одна мега-популярна іграшка … У ній вам належить стати лордом у якого в підпорядкуванні буде цілий середньовічне місто. Вам належить відбудувати його (млини, склади, пивоварні, ремісничі майстерні і т.д.), накласти на населення податки (або скасувати їх), найняти війська і захистити свою імперію від ворогів.

Гра дуже цікава і захоплююча. Переважає суміш тактики, логіки, стратегії і економічної складової.

козаки

Скріншот з Казаков

Тактична стратегія про війну: для вас більше десятка країн на вибір, масштабні битви за участю до 8000 юнітів, якісна графіка (навіть зараз виглядає цілком стерпно), величезні карти, до 7 гравців в мережевому режимі.

Гра була популярна не тільки в російськомовному сегменті, але і за кордоном – в неї грало пів-Європи!

Всього виходило кілька серій цих ігор. Зараз популярність дещо інша, але тим не менш, “Козаки” заслуговують своє місце на ігровій полиці …

Hospital Tycoon / Theme Hospital

Theme Hospital – гра на приставці Sony Playstation

Відмінна задумка і втілення: в цій грі вам дають в управління цілу лікарню. Ваше завдання: її розвивати, збільшувати кількість лікарів (і їх професіоналізм), підвищувати якість обслуговування пацієнтів, розширювати територію медичного закладу.

Іграшка дуже захоплююча і забавна. До речі, зверніть увагу на версію Theme Hospital для Sony Playstation – на мій погляд одна з кращих версій в своєму жанрі (грати в неї на ПК можна через емулятор приставки).

SimCity

SimCity – будуємо сучасне місто

Містобудівна симулятор! Тільки якщо в вищенаведених іграх ми опинялися в середньовіччі чи в світах фентезі, тут вам належить відбудувати сучасне місто. Повірте, зробити це не так просто: мешканці постійно чимось незадоволені!

Можливо, погравши в цю гру, ви станете більш терпимі і будете розуміюче відноситься до начальників і різних керівникам (серед них не всі такі вже погані люди, є і безліч гідних).

Civilization II, III, IV

Civilization III – карта місцевості

Не звичайна і вкрай цікава стратегія! Вся карта, де проходить гра, складається з безлічі клітин. Кожна клітина має свої ресурсами: молотки (виробництво), золото, їжа і спец. ресурси (залізо, коні, кукурудза і т.д.). І вам потрібно розумно балансувати між цими копалинами, щоб місту вистачало і продовольства, і золота, і виробництво не падало (є над чим подумати …).

Взагалі, в цілому, вам належить вибрати одну з цивілізацій і пройти з нею шлях від кам’яного віку до епохи супутників і космосу. Зробити це дуже непросто: потрібно покращувати армію, будувати і ростити міста, зводити чудеса світу, вести наукові дослідження і т.д.

У грі доступні декілька типів перемог: дипломатична, військова, економічна, культурна та ін.

The Sims

The Sims – скрін з гри

Оригінальна ідея – створити гру щось на кшталт “симулятора життя”. Тут вам доведеться керувати кількома персонажами “сімамі”. Ви повинні піклується про них, розвивати їхні навички і вміння, облаштовуватися їх будинок, просувати їх по кар’єрі і т.д. Взагалі, сюжетної лінії як-такої немає, і грати можна нескінченно!

Тим не менше, гра настільки підкорила серця мільйонів гравців по всьому Світу, що було випущено вже понад 5 ігор в серії, продані мільйони копій (причому не тільки на ПК, але і на багато ігрові приставки).

Warcraft III: Reign of Chaos (2002)

Warcraft III Reign of Chaos (скріншот з гри)

Одна з найбільш очікуваних ігор шанувальниками: було попередньо продано понад 4,5 млн. Замовлень на неї (і це в 2002 році!). Надалі визнана кращою стратегією 2002 года …

Являє собою стратегію в реальному часі з елементами РПГ. Можна грати за Альянс, Орду, Нежить та Нічних ельфів. За тим, що відбувалося на карті ви спостерігаєте як би зверху і збоку одночасно (див. Скрін вище). Завдання прості: добувати ресурси, зводити різні споруди, що поліпшують ваші можливості, наймати армію, яка повинна перемогти противника.

У грі, до речі, присутні різні герої з унікальними можливостями. Вони здатні отримувати досвід при вбивстві інших воїнів суперника.

Зазначу, іграшка дуже популярна і донині, по ній проводяться різноманітні чемпіонати і турніри (з солідними призовими фондами). Так, що … є сенс познайомитися ?!

Medieval: Total War (2002)

До речі, крім першої частини порекомендував би познайомитися і з Medieval 2: Total War.

Medieval Total War – облога фортеці

Ця гра являє собою суміш покрокової глобальної стратегії з тактичної стратегією в реальному часі (ось як загнув!). Тобто в режимі глобальної карти ви дбаєте про міста, рекрутіруете і пересуваєте армії, переглядаєте кордону і т.д. У режимі бою: карта збільшується, і вам пропонується проявити весь свій полководницький талант (багато любителів вважають, що це найцікавіша частина гри: коли ти слонами тиснеш піхоту, або лучниками розстрілювали копейщиков …).

В общем-то, не рідкість, коли дуже досвідчені гравці в тактичному плані могли перемагати і захоплювати величезні імперії, навіть не володіючи спочатку хоч трохи потужною економікою.

До речі, глибина і реалістичність боїв багатьох вразила свого часу. Всі юніти опрацьовані детально як з історичної точки зору, так і по відношенню до можливостей тривимірній графіці того часу! Унікальні “можливості” юнітів (а у різних загонів – вони різні) відповідають їх історичної реальності. У грі на перший план виходить уміння гравця використовувати всі сильні сторони своєї армії і слабкі – чужий.

Загалом, Medieval: Total War можна сміливо рекомендувати всім любителям тактичних ігор, історичних битв та тієї епохи в цілому.

Minecraft

Minecraft – скрін з гри

Ця гра дуже незвичайна, і чесно кажучи, я не знав до якого жанру її можна віднести …

Суть тут в чому: ви творите руками різні предмети, будови (міста, печери, замки і т.д.), взагалі все, що спаде на вашу фантазію – а потім можете в них жити. По суті, нагадує деякий конструктор “Лего”, тільки віртуальний і безмежний.

Іграшка дуже захоплююча і не вимагає потужного заліза. Я думаю, що в ній багато хто зможе виплеснути “частинку” своєї творчості (можливо, тому гра і стала настільки популярною).

PS: Це перша частина: буде ще 2-3!

Додатки по темі вітаються.

Ссылка на основную публикацию