Є підключення до Інтернет, але не працює браузер

З ситуацією, коли на комп’ютері в браузері не відчиняються сайти досить неприємна, але іноді все ж таки трапляється. При всьому при цьому всі інші програми, яким необхідний вихід в інтернет, наприклад, Скайп або торрент-клієнти працюють справно. Не варто впадати у відчай, адже рішення цієї проблеми не дуже складне і займе трохи часу. Існує кілька альтернативних рішень для виправлення проблеми:

 • перевірити настройки браузерів, встановлених в системі;
 • правка реєстру Windows;
 • пошук шкідливих програм (вірусів і троянів);
 • виправлення файлу hosts;
 • виправлення служби доменних імен (DNS).

Перш за все потрібно перевірити комп’ютер на наявність вірусів. Це робиться будь антивірусною програмою. Вибір антивіруса – це справа смаку кожного користувача, тому однозначний рада дати складно. Практично всі антивіруси коректно обчислюють найпоширеніші віруси і видаляють їх.

Після того, як шкідливе програмне забезпечення було видалено, потрібно перевірити чи є відповідь від сайту або сервер дійсно тимчасово недоступний. Для цього потрібно в командному рядку виконати службову команду ping з параметрами. Команда набирається в наступному форматі:

ping <url сайту>, Наприклад, ping google.com

Якщо отриманий відгук від сайту, то підключення до інтернету є але сторінки не вантажаться, необхідно зробити деякі налаштування.

Виправлення реєстру Віндовс

Для запуску реєстру виконується команда regedit.exe. Це робиться через меню «Пуск – Виконати – regedit». Далі потрібно перейти на гілку HKLM (HKEY_LOCAL_MACHINE) – Software – Microsoft – Windows NT – Current Virsion – Windows.

Цим шляхом знаходяться кілька параметрів, той який нам цікавий називається AppInit_DLLs. У тому випадку, коли в значенні параметра прописаний шлях до будь-якій програмі або ресурсу DLL, потрібно його видалити. Для цього викликається контекстне меню правою кнопкою миші на параметрі, і вибирається пункт «Змінити». Відкриється вікно, в якому потрібно дати оцінку значення і зберегти або запам’ятати його шлях, а саме значення видаляємо. Після цього реєстр закриваємо і видаляємо файл, по шляху, який було прописано в рядку значення. Перевантаживши комп’ютер можна пробувати відкривати сторінки.

Бувають випадки, коли запис про AppInit_DLLs відсутня в реєстрі. Це нормальне явище, просто в такому випадку потрібно шукати вирішення проблеми іншим способом.

Налаштування DNS маршрутизатора і комп’ютера

У тому випадку, коли є підключення до інтернету але браузери не працюють, і в браузері з’являється напис про те, що неможливо перетворити DNS адресу сервера, необхідно просто прописати все вручну. У Віндовс це робиться в такий спосіб:

 • через «Панель управління» потрібно відкрити «Центр управління мережами і загальним доступом»;
 • в меню з лівого боку вибрати пункт «Змінити параметри адаптера»;
 • у вікні буде виведений список адаптерів. Через які відбувається вихід в інтернет;
 • вибирається активний адаптер і викликаються його властивості;
 • буде виведено вікно властивостей адаптера, де необхідно зафіксувати покажчик миші на пункті «Протокол інтернету версії 4 (TCP / IPv4)» і натиснути кнопку властивості;
 • далі ставимо перемикач на «Використовувати наступні адреси DNS серверів» і прописати в якості пріоритетного адреси 8.8.8.8, і 8.8.4.4 – в якості альтернативного (це адреси серверів компанії Google).

Після перезавантаження комп’ютера необхідно так само перевірити настройки DNS маршрутизатора. Сторінки налаштувань роутерів різні, але зазвичай адреси прописуються на вкладці «Network» або «WAN». Якщо стоять настройки в автоматичному режимі, то необхідно поставити галочку і прописати такі ж адреси серверів, які до цього вводилися на комп’ютері. Після всього зберігаються настройки, і перевантажується маршрутизатор.

Виправлення файлу Hosts

Цей файл служить для перетворення доменних імен в мережеві IP адреси, і навпаки. Файл знаходиться за адресою «% SystemRoot% \ system32 \ drivers \ etc \ hosts» і не має розширення. Відкривати його необхідно як текстовий файл і тільки з правами адміністратора. За замовчуванням повинен містити тільки один запис: 127.0.0.1 localhost. Решта всіх рядків повинні бути закоментовані або можуть і зовсім відсутні. В процесі установки програм, деякі з них додають свої записи в цей файл, після його можуть виникати проблеми з мережею. Якщо в hosts міститися інші записи їх необхідно видалити.

Відновити цей файл можна і іншим способом – використовуючи програму AVZ, яка абсолютно безкоштовна. У ній є можливість відновити параметри системи. Це робиться через меню «Файл – Відновлення системи» і вибрати там пункти, які необхідно відновити. Природно запуск проводиться від адміністратора системи.

Бувають випадки, коли є підключення до інтернету але не працює інтернет, і не відкриваються тільки деякі сайти, наприклад, вони знаходяться під блокуванням на законодавчому рівні, то рішенням може стати використання VPN серверів. Існують безліч пропозицій, як безкоштовних, так і на платній основі, дуже багато плагінів для різних браузерів і програм для мобільних пристроїв.

Це все основні способи вирішення, коли не відчиняються сторінки в браузері, і якщо нічого не допомогло, то краще за все звернутися за допомогою до професіоналів або виконати переустановку системи.

Ссылка на основную публикацию