Яндекс DNS – що це, навіщо потрібен, настройка

Компанія Яндекс має за різними даними від 80 до 100 DNS-адрес по всьому світу, зокрема в Україні, Європі та країнах СНД. Їх використання допомагає адресовивалісь запит користувача на найближчий сервер, що прискорює відкриття багатьох сторінок і завантаження контенту з них. Додаткові можливості, що надаються DNS-сервісом Яндекс, є можливість фільтрувати трафік, блокувати доступ до певних ресурсів з метою захисту комп’ютера.

DNS-сервер Яндекса і його основні особливості

На даний момент використання DNS-сервера повністю безкоштовно для всіх користувачів Яндекса. Все що вам потрібно зробити – налаштувати маршрутизатор і підключення до мережі на комп’ютері за інструкцією, яка надана на офіційному сайті сервера.

Перед тим, як почати користуватися сервісом розглянемо варіанти підключення, які пропонуються для клієнтів. Кожен варіант передбачає використання особливого режиму роботи DNS-сервера, який передбачає наявність окремого адреси. Всі режими безкоштовні:

 • «Базовий». У цьому випадку забезпечується максимально можлива швидкість з’єднання, сайти ніяк не фільтруються, доступ всюди вільний;
 • «Безпечний». Тут акцент робить на блокуванні шкідливих сайтів і програм, які намагаються без відома користувача пробратися на його комп’ютер. Для виявлення та усунення таких використовуються алгоритми Яндекса. Користувач отримує сповіщення про блокування будь-якого сайту або програми, якщо алгоритм вважав їх небезпечними. Також в цьому режимі можуть блокуватися програми, які використовуються для відправки спаму, «накрутки» чого-небудь з комп’ютера;
 • «Сімейний». Включає все той же, що і «Безпечний», але додатково блокуються всі сторінки з контентом 18+.

Читайте також: Яндекс пошук по картинці з мобільного телефону Як відключити Яндекс DNS Налаштування роутера Ростелеком

Далі розглянемо, як зробити налаштування DNS-сервера Яндекса на своєму комп’ютері.

Налаштування DNS від Яндекса на комп’ютері

Скористатися DNS-адресами Яндекса можна тільки в тому випадку, якщо в настройках з’єднання поштова адреса був призначений, що відповідає обраному режиму з’єднання. Встановити його можна таким чином:

 1. Відкрийте “Панель управління”. Зробити це можна через меню «Пуск». У Windows 7 досить просто натиснути на «Пуск» і вибрати у випадаючому меню потрібний пункт. У «Десятці» можна скористатися пошуковим рядком, яка відкривається при натисканні на іконку лупи в «Панелі задач».
 2. після відкриття «Панелі управління» виберіть в ній навпроти «Перегляд» значення «Категорія». Розташовані у верхній правій частині вікна.
 3. Тепер натисніть на «Перегляд стану мережі та завдань». Цей параметр знаходиться в блоці «Мережа та Інтернет».
 4. У блоці «Перегляд активних мереж» клацніть по напису “Підключення по локальній мережі”.
 5. Відкриється вікно з даними про стан підключення. Тут потрібно перейти в «Властивості».
 6. У центральному вікні знайдіть і виділіть кліком лівої кнопки миші варіант «Протокол інтернету версії 4 (TCP / IPv4)». Перейдіть в його властивості, скориставшись відповідною кнопкою під списком з сполуками.
 7. Тепер вам потрібно отримати самі DNS-адреси. Перейдіть на сайт DNS Яндекса і виберіть для себе прийнятний режим. Під ними розташований набір цифр – це адреси, які можна використовувати для підключення. Скопіюйте один з них.
 8. Поверніться у вікно з властивостями поточного підключення. Поставте маркер напроти пункту «Використовувати наступні адреси DNS-серверів».
 9. Введіть скопійовані адреси так, як показано це на скріншоті нижче.

Налаштування DNS від Яндекс на роутері

Встановити DNS від Яндекса можна в налаштуваннях самого роутера. Офіційно є підтримка тільки продуктів від наступних фірм: ASUS, D-Link, Netis, Upvel і ZyXEL. Відносно інших виробників, то на них теж можна поставити DNS, однак гарантувати стабільну роботу в цьому випадку не можна.

Виберіть на офіційному сайті DNS від Яндекса логотип свого виробника роутера і дотримуйтесь інструкцій, які написані на сайті. У них все розказано максимально докладно для всіх роутерів цих 5 фірм. Також на сайті є інструкція по налаштуванню роутерів в
ід інших виробників, проте вона розписано дуже побіжно і неподробно.

Налаштування DNS на мобільному пристрої

Встановити налаштування DNS від Яндекса можна також на мобільних пристроях, будь то ноутбук, планшет або телефон.

Щоб отримати доступ до докладної інструкції по налаштуванню з’єднання на вашому пристрої, замість вкладки «Роутери» на офіційному сайті натисніть на «Пристрої». Нижче вкажіть для якого пристрою потрібно відобразити інструкцію з налаштування і на який воно операційній системі. Інструкції, представлені на сайті Яндекса максимально докладні, і мають в наявності скріншоти до кожної дії.

Як бачите, в налаштуванні DNS-серверів від Яндекса немає нічого складного. Все максимально докладно розписано на офіційному сайті сервісу, а якщо ви щось зробите не так, то це навряд чи спричинить за собою проблеми з рботи в мережі.

Ссылка на основную публикацию