Яндекс Аліса для Windows (Віндовс) 10, 8, 7

Аліса – це віртуальний помічник, який може спілкуватися з користувачем російською мовою голосом і текстом. З його допомогою можна шукати дані в мережі, дізнаватися погоду, прослуховувати останні новини, запускати аудіо або відео файли і багато іншого. Ця новинка здатна навіть спілкуватися на абсолютно абстрактні загальні теми. У цій статті буде розглядатися робота з цим асистентом і його установка на комп’ютер.

Інсталяція помічника Аліса на ПК

Якщо на комп’ютері використовується нова версія браузера Яндекс, то додаткова установка будь-яких файлів не потрібно. Асистент вже інтегрований в пошуковику, але його потрібно запустити. Для більш старих версій потрібно інсталювати файл, попередньо скачавши його з інтернету. В обох випадках Алісою можна буде користуватися не тільки з браузера, а й з ОС.

Етап 1: Підключення та інсталяція

У тому випадку, якщо на ПК не встановлено оглядач від Яндекс, найпростіше буде інсталювати браузер з уже наявними інструментом Аліса. Зробити це можна на офіційному сайті компанії.

  1. Запустіть пошуковик і перейдіть до головного меню.
  2. У списку натисніть на розділ «Доповнення».

  1. Знайдіть інструмент «Аліса». Він знаходиться в блоці «Сервіси Яндекса».
  2. Увімкніть функцію, змінивши положення перемикача на “On”.

  1. Після цього вас автоматично перекине на сторінку, на якій можна буде скачати оновлений браузер, що володіє потрібним інструментом. Для цього натисніть на кнопку “Завантажити”.

  1. Натисніть на завантажений файл, щоб розпочати процес установки.

  1. Перед вами відкриється нова вкладка, в якій потрібно натиснути на напис «Встановити». Після цього автоматично почнеться інсталяція. Користувачі, які проживають в Україні, можуть побачити сповіщення «В процесі установки сталася помилка». Для того щоб продовжити роботу, клікніть на кнопку “Завантажити”.

  1. Після того як завантажиться оффлайн-версія інсталятора, потрібно почати установку заново.

  1. Браузер Яндекс автоматично перезавантажиться після завершення процедури інсталяції.

  1. Тепер необхідний інструмент буде активний. Для того щоб скористатися ним, потрібно клікнути на відповідну іконку, яка буде відображатися в кожній новій вкладці.

  1. Така ж кнопка з’явиться і на панелі швидкого доступу, поруч з меню «Пуск».

Зверніть увагу, що користувачі, що заходять в інтернет з України, зможуть скористатися інструментом «Аліса» тільки в тому випадку, якщо буде активний ВПН.

Етап 2: Активація і параметри

Цей інструмент має безліч корисних можливостей. Відразу після натискання на іконку з’явиться вікно, яке має приблизно такий же зовнішній вигляд, як і меню «Пуск». Тут можна ознайомитися з можливостями помічника і перегорнути зображення з підказками.

Для того щоб почати взаємодіяти з асистентом необхідно натиснути на кнопку «Enter» або, клікнувши на зображення мікрофона, вимовити «Слухай, Аліса». Після цього ви отримаєте розгорнуту інформацію щодо необхідного вам запитом.

За допомогою Аліси можна відкрити який-небудь сайт. Для цього достатньо продиктувати назву сторінки або прописати його вручну. Вкладка буде запущена в браузері Яндекс, тому його обов’язково потрібно мати на комп’ютері.

Ви завжди можете збільшити можливості Аліси. Щоб це зробити, потрібно натиснути на розділ «Навички Аліси», після чого клікнути на посилання «Перейти в каталог». Тепер залишиться тільки вибрати необхідне доповнення і встановити його.

Скориставшись інтерфейсом асистента, можна відкрити панель закладок, переглянути історію і часто відвідувані ресурси, побачити популярні запити та актуальні заголовки.

Читайте також: Режим Інк
огніто в Яндекс браузері Як в Android (Андроїд) змінити браузер за замовчуванням Розширення для Яндекс браузера – VkOpt, огляд і установка Як зробити стартовою головну сторінку yandex.ru

Цей помічник здатний повністю замінити собою меню «Пуск» і «Провідник». Зайшовши в розділ «Програми», ви можете побачити перелік недавно працюючих додатків і застосувати до них будь-які дії.

У блоці «Папки» можна здійснювати пошук необхідних файлів, як це робиться за допомогою «Провідника». У списку відображаються системні каталоги і останні відкриті папки. З ними так само можна виконувати різні дії (відкрити, закрити, видалити і т.д.).

У пункті «Налаштування» можна змінити встановлені за замовчуванням конфігурації. Ви можете вказати іншу фразу для активації асистента, налаштувати мікрофон, поміняти клавіші, які використовуються для запуску інструменту. Тут же можна змінювати зовнішній вигляд вікна Аліси, визначати дії, які будуть застосовуватися до виявлених файлів, а так само запускати або вимикати цей інструмент.

В процесі експлуатації Аліси ви будете дізнаватися детальніше про всі її можливості. При цьому помічник теж буде навчатися, тому, чим частіше ви запускаєте асистента, тим зручніше його буде використовувати.

Інсталяція асистента Аліса на ПК – досить простий процес. Подальша настройка зазвичай теж не викликає складнощів у користувачів. Найголовніше, детально слідувати інструкціям, і ви зможете скористатися інтелектуальним помічником вже протягом декількох хвилин.

Ссылка на основную публикацию