Якими програмами і як записати диск на Віндовс 10?

Як записати диск на Віндовс 10 за допомогою вбудованих засобів або спеціальних програм?

Незважаючи на те що CD і DVD-диски стали не настільки популярні, багатьом користувачам необхідно здійснити запис дисків в Windows 10.

Найпростіший спосіб, який не вимагає установки спеціальних програм, – запис диска за допомогою самої Windows. Для цього слід виконати послідовність простих дій:

  1. Знайти і відкрити потрібну папку.
  2. Виділити вибрані для копіювання файли і натиснути на них правою кнопкою миші.
  3. Вставити записується CD або DVD-диск.
  4. Натиснути на кнопку записи в меню. Запишіть засіб.

Однак вбудоване засіб запису диска не відрізняється різноманітністю функціонала, тому найкраще вибрати одну з потужних програм для запису CD і DVD, які дозволять не тільки скопіювати файли на диск або записати музику, але і нададуть велику кількість корисних функцій.

Платне або безкоштовне ПЗ?

Програми, що дозволяють записати диск на Windows, можуть бути наступними:

  1. Безкоштовні. Ними можна користуватися необмежений термін, але вони можуть містити в собі рекламу (банер в меню програми), або при установці з’явиться вікно, де буде запропоновано встановити браузер, пошукову панель або інші програми. Якщо ви не бажаєте встановлювати непотрібні вам утиліти, будьте уважні при установці і зніміть галочку в реченні про встановлення.
  2. Умовно-безкоштовні. У цьому випадку програму можна використовувати безкоштовно протягом якогось періоду, після чого пропонується придбати ліцензію або видалити з жорсткого диска.
  3. Платна ліцензія. Заплативши за програму, можна використовувати її протягом строку, зазначеного в призначеному для користувача угоді. Так як ви заплатили за неї, доступні техпідтримка та оновлення.

 Програми для запису CD і DVD

Nero Free. Укорочена версія популярної програми для запису CD і DVD. Безкоштовна, невелика за розміром і має основними функціями для копіювання файлів на CD. У цій програмі відсутні такі можливості, як запис аудіо CD, копіювання музики на жорсткий диск, створення образу диска. Відсутня і довідкова документація.

При завантаженні програми встановлюється пошукова панель для браузера, якщо вона вам не потрібна – зніміть відповідну галочку.

ImgBurn. Невелика, але досить функціональна утиліта, що дозволяє записати на диск будь-які файли. Безкоштовна ліцензія. Підтримує велику кількість приводів і багато настройки (такі образи, як BIN, GCM, LST, UDI, CDI, FI, MDS, CDR, IMG, NRG, DVD, ISO, PDI), кілька інтерфейсів запису і т. Д.

З його допомогою записують аудіо CD, підтримує всі популярні формати аудіо, створює відео DVD з папки на жорсткому диску, вміє відкривати і закривати привід, оновлює програмне забезпечення приводів самостійно. Для перекладу на російську мову доведеться завантажити відповідний мовний пакет з сайту розробника.

Ashampoo Burning Studio Free. Потужний пакет програм з вільною ліцензією. Інтуїтивно зрозуміле меню програми не викличе проблем навіть у початківця користувача.

Крім стандартних функцій запису CD і DVD-диска, є додаткові, за допомогою яких можна створити резервні копії потрібної інформації, конвертувати різні формати музики, копіювати різні формати відео, форматувати диск в Windows з можливістю перезапису і навіть створювати обкладинки для дисків.

Під час установки буде необхідно заповнити невелику форму для реєстрації, натомість буде наданий персональний ключ для безкоштовного використання програми.

Слід знати, що під час процесу установки буде запропоновано встановити додаткове програмне забезпечення у вигляді пошукової панелі, для роботи вона не потрібна, тому зніміть відповідну галочку в меню установки.

Слід знати, що подібні програми часто носять рекламний характер і можуть стати причиною появи нав’язливої ​​реклами в вашому браузері.

Alcohol 120% Free Edition. Потужний засіб, основним завданням якого є емуляція приводів CD і DVD, дозволяє створити велику кількість приводів. Віртуальний привід дозволяє зберігати інформацію на жорсткому диску ПК. Створивши 1 раз віртуальний привід, вам не доведеться кожного разу вставляти ліцензійний носій з ключем – програма все зробить самостійно.

Утиліта підтримує всі основні формати образів СД і ДВД і навіть Blu-Ray, дозволяє точно переписати носій, робить повне форматування перезаписуваних дисків.

Small CD-Writer. Безкоштовна програма для роботи з оптичними дисками, не вимагає установки, займає мало місця і дозволяє записати файли на носії будь-якого типу. У використанні програма вкрай проста. Досить перетягнути мишкою потрібні файли і натиснути кнопку запису, інше утиліта зробить сама.


Як видно, сучасне ПО дозволяє створити будь-який CD або DVD на Windows 10 без особливих проблем, не вдаючись до використання платних засобів запису цифрових носіїв.

Ссылка на основную публикацию