Який Windows краще? Вибір виходячи з потреб.

Характеристики комп’ютера при виборі системи

Що стосується апаратної частини пристрою, то врахувавши існуючі на сьогоднішній день різновиди комплектуючих і їх комбінацій можна сказати, що комп’ютери діляться на два види:

  • для Windows XP;
  • для Windows 7 і новіше.

Такий критерій, як характеристики комп’ютера дозволяє однозначно ще до установки Windows визначити чи буде вона нормальної функціонувати на певному пристрої. Причому, якщо Windows XP буде ефективно функціонувати навіть на найстаріших пристроях, то версії 8 і 10, будуть відмінно працювати при тих же умовах, що і «сімка», оскільки в вимогливості вони особливо не відрізняються.

призначення комп’ютера

Варто сказати, що більшість користувачів незалежно від рівня знань при роботі з комп’ютером працюють виключно, як активні користувачі. Серверні версії і віртуальні машини найчастіше необхідні розробникам, наладчикам, ремонтникам і т.д. Тому, не заглиблюючись в суть роботи з подібними ОС, повернемося до вибору версії для повсякденного користування.

Альтернативні критерії вибору

Останнім часом ще одним важливим пунктом при визначенні ефективності ОС до її установки стала – розрядність. Непрофесіоналам варто знати, що у розрядності буває два значення: x32 (x86) або x64. Розрізняються дані види вимогливістю до апаратної складової пристрою і продуктивністю. Каменем спотикання стали потужні комп’ютерні ігри, які останнім часом випускаються без підтримки версії x32 (x86), що викликає безліч нарікань на погану оптимізацію відеоігор для користувачів, що мають бюджетну версію комп’ютера і не мають можливість зробити апгрейд. Відповідно, якщо ви не є активним гравцем, то можна обійтися і менш «важкої» ОС з розрядність х32. Встановлюється дані параметр при установці. Перевірити розрядність в уже встановленою Windows можна одним помахом ПКМ на значку «Мій комп’ютер» і виборі меню «Система», де параметр прописаний в блоці «Тип системи».

Підсумок.

Вибір версії Windows це важливе питання, рішення якого позначиться на подальшій продуктивності комп’ютера і швидкості робота користувача. Щоб зробити вибір правильно необхідно крім прочитання даної статті звернутися за допомогою в мережу Інтернет, де можна знайти рекомендовані вимоги будь-якої ОС для того, щоб розуміти яка з версій найбільш ефективно буде поєднуватися з наявної конфігурацією пристрою.

Детальніше про вибір системи.

Ссылка на основную публикацию