Який випуск операційної системи Windows 7 вибрати для вашого комп’ютера

Зовні Windows 7 нагадує свою попередник Windows Vista, але містить кілька серйозних доопрацювань і змін. Серед них покращена панель задач, для зручності дозволяє змінювати розташування ярликів відкритих вікон; комфортний менеджер пристроїв; підтримка сенсорних моніторів; більш гнучке налаштування контролю облікових даних UAC; зручна настройка домашніх тимчасових мереж; нові версії бібліотеки DirectX 11, браузера Internet Explorer, програвача Windows Media, графічного редактора Paint і інших додатків.
Істотно доопрацьовані функції операційної системи щодо енергоспоживання, ця новина обрадує користувачів ноутбуків, т. К. С Windows 7 портативний комп’ютер пропрацює від батареї довше, завдяки «агресивним» методикам економії енергії. Підтримка ж сенсорів освітлення і модулів глобального позиціонування GPS, які вбудовуються в деякі моделі ноутбуків і проточні водонагрівачі, дозволить Windows 7 автоматично встановлювати рівень яскравості екрана залежно від зовнішнього освітлення. Біометричний інструментарій став частиною самої операційної системи, завдяки чому виробникам стане простіше і дешевше вбудовувати сканери відбитків пальця в ноутбуки. Більш детально нововведення версії Windows 7 я розгляну нижче, а зараз давайте поглянемо на мінімальні системні вимоги, необхідні для установки нової операційної системи.

Системні вимоги, оприлюднені корпорацією Microsoft, цілком прийнятні:

  • процесор з частотою 1 ГГц (32 або 64-розрядний);
  • 1024 Мбайт (для 32-розрядної системи) або 2048 Мбайт (для 64-розрядної системи) оперативної пам’яті;
  • 16 Гбайт (для 32-розрядної системи) або 20 Гбайт (для 64-розрядної системи) вільного дискового простору;
  • відеокарта з підтримкою графіки DirectX 9 і WDDM 1.0 або вище.

Тепер я розгляну випуски операційної системи Windows 7, щоб ви змогли вибрати найбільш підходящий для вас.

Випуски операційної системи Windows 7

Операційна система Windows 7 випущена в шести редакціях, що відрізняються один від одного функціональністю і вартістю. Їх можна об’єднати в три лінійки:

  • призначена для користувача лінійка. Базова і найбільш поширена версія – Windows 7 Домашня розширена – пропонується в якості стандартної операційної системи для більшості користувачів. В якості альтернативи можна встановити випуск Windows 7 Professional, що також входить і в корпоративну лінійку і призначений для студентів, яким потрібні стандартні обчислювальні потужності;
  • корпоративна лінійка. В якості базової версії пропонується випуск Windows 7 Professional, призначений для підприємств малого бізнесу (дозволяє працювати одночасно двом користувачам). У цю ж лінійку входить повнофункціональна версія операційної системи для компаній – Windows 7 Enterprise;
  • спеціальна лінійка. Витік Windows 7 Початкова орієнтований на економних покупців невеликих портативних комп’ютерів. Трохи вище позиціонується випуск Windows 7 Home базова, призначений для країн з ринком, що розвивається. А для найдосвідченіших користувачів пропонується версія Windows 7 Ultimate, що включає всі можливості операційної системи (в тому числі і корпоративні).

Як коментар додам, що в числі інших країн із ринком, що розвивається відносяться Україна, Білорусь і Україна. Розгляну відмінності між випусками.

Початкова (Starter) редакція поставляється тільки разом з новими комп’ютерами, має обмеження на запуск не більше трьох додатків одночасно і «урізану» функцію Домашня група, що дозволяє тільки приєднуватися до групи, але не створювати нову. Також в ній відсутні функції відтворення мультимедійних файлів форматів П.264, ААС і MPEG-2. Домашня базова (Home Basic) редакція призначена виключно для випуску в країнах, що розвиваються. У ній збережено обмеження функції Домашня група, як і в початковій редакції, але кількість одночасно запускаються вже необмежено.

Домашня розширена (Home Premium) редакція містить функції, здатні задовольнити більшість домашніх користувачів. професійна (Professional) редакція містить кілька додаткових функцій, серед яких, наприклад, середа XPMode, і підтримує до 192 Гбайт оперативної пам’яті (в 64-розрядної версії). Корпоративна (Enterprise) редакція призначена для продажу виключно під корпоративними ліцензіями для компаній і оптимальна для бізнес-користувачів. Максимальна (Ultimate) редакція буде продаватися в основному по ОЕМ-ліцензіями і обмежено в роздріб. Ця редакція має максимальні функціональними можливостями і має найвищу вартість. У таблиці наочно відображені відмінності між випусками.

Відмінності між випусками операційної системи Windows 7

Функція / Випуск Початкова (Starter) Домашня базова (Home Basic) Домашня розширена (Home Premium) Професійна (Professional) Корпоративна (Enterprise) Максимальна (Ultimate)
Програвач Windows Media Так Так Так Так Так Так
Копіювання та відновлення Так Так Так Так Так Так
центр підтримки Так Так Так Так Так Так
Відсутність обмеження на кількість одночасно запускаються до трьох Так Так Так Так Так
Функція «Домашня група» тільки приєднання тільки приєднання Так Так Так Так
Перегляд ескізів вікон на панелі завдань немає Так Так Так Так Так
Швидке перемикання користувачів немає Так Так Так Так Так
центр мобільності немає Так Так Так Так Так
Пряме підключення до бездротової мережі немає Так Так Так Так Так
Загальний доступ до Інтернету немає Так Так Так Так Так
Підтримка до 192 Гбайт оперативної пам’яті (для 64-розрядних версій) немає Ні, До 8 Гбайт Ні, До 16 Гбайт Так Так Так
інтерфейс AeroGlass немає немає Так Так Так Так
Функція Multitouch і поліпшене розпізнавання рукописного введення немає немає Так Так Так Так
додаткові ігри немає немає Так Так Так Так
Додаток Windows Media Center немає немає Так Так Так Так
Відтворення і створення DVD-відео немає немає Так Так Так Так
Система шифрування даних EFS немає немає немає Так Так Так
Друк на мережевих принтерах немає немає немає Так Так Так
Розширені можливості резервного копіювання немає немає немає Так Так Так
режим презентації немає немає немає Так Так Так
Підключення до домену немає немає немає Так Так Так
Емулятор Windows XP немає немає немає Так Так Так
Шифрування файлової системи немає немає немає Так Так Так
функція AppLocker немає немає немає немає Так Так
Функції BitLocker і BitLocker To Go немає немає немає немає Так Так
функція BranchCache немає немає немає немає Так Так
функція DirectAccess немає немає немає немає Так Так
Підсистема для запуску UNIX-додатків немає немає немає немає Так Так
Багатомовна користувача середовища немає немає немає немає Так Так
Можливість завантаження з файлу-образу VHD немає немає немає немає Так Так

Як видно з таблиці, більшості користувачів по функціональним можливостям цілком підійде випуск Домашня розширена (Home Premium) операційної системи Windows 7, що включає всі необхідні функції і позбавлений тільки деяких професійних доповнень, за рахунок чого має порівняно низьку ціну. Можливості встановити до 16 Гбайт оперативної пам’яті (при використанні 64-розрядної версії Windows 7) вистачить, щоб з лишком покрити потреби в продуктивності на найближчі кілька років. Якраз до тих пір, поки на зміну Windows 7 не вийде нова операційна система (а вона вже вийшла: докладніше про Windows 8).

Тепер варто сказати кілька слів про 32- і 64-розрядних версіях операційної системи Windows 7. Розрядність визначається типом процесора, встановленого на материнській платі комп’ютера. Уточнити тип процесора, встановленого у вашому комп’ютері, можна, відкривши компонент Система (System) у вікні Панель управління (Control Panel). Теоретично 64-розрядний процесор може обробляти в два рази більше інформації за той же проміжок часу в порівнянні з 32-розрядних.

Крім того, у випадку з 64-розрядних комп’ютером підтримується значно більший обсяг оперативної пам’яті. Для роботи пристроїв потрібні 64-розрядні драйвери, а ось програми можуть бути як 32, так і 64-розрядних – всі вони будуть працювати в 64-розрядної системі. Зрозуміло, приріст швидкості і продуктивності варто очікувати лише від 64-розрядних програм, яких поки не дуже багато (Adobe Photoshop CS4, Sony Vegas Pro 9, ESET NOD32 і ін.). 32-розрядні додатки будуть працювати в обох версіях операційної системи приблизно однаково.

Важливо відзначити, що перехід з 32-розрядної на 64-розрядну операційну систему неможливий, доведеться купувати повну версію Windows, тому варто заздалегідь вирішити, яку версію Windows 7 ви будете використовувати. Я раджу вам звернути увагу саме на 64-розрядну операційну систему, якщо така підтримується процесором, встановленим у вашому комп’ютері.

Ссылка на основную публикацию