Який вибрати процесор AMD або Intel для ігор?

І AMD, і Intel підійдуть для сучасних ігор, ці торговельні марки мають лінійки потужних процесорів, що володіють практично аналогічними характеристиками в однакових цінових сегментах.

Класична дискусія про те, який процесор віддати перевагу Intel або AMD, ще більше пожвавлюється, коли мова заходить про ігрової конфігурації комп’ютерної системи. Ці дві компанії є в своєму роді гігантами комп’ютерної індустрії, тому досить важко виділити серед них лідера.

Витрачаючи досить значні суми на покупку потужного процесора для ігрового ПК, користувач має право вимагати від нього відповідної віддачі. У коні решт, багато в чому саме від процесора буде залежати наскільки «гладко» будуть запускатися і працювати гри. Суперечки про те, яке рішення краще, можна звести до двох основних тез:

  • аналоги мають подібні характеристики, але в той же час можуть різнитися в ціні;
  • наскільки більш високу ціну людина готова платити за більш високу продуктивність.

AMD або Intel для ігор? Який же процесор краще для ігрового комп’ютера?

Тактова частота процесора

Більшість сучасний процесорів від Intel, в тому числі і Intel Core i7 мають тактову частоту від 2,70 до 3,60 ГГц. Так само і більшість процесорів AMD, мають частоту близько 4.5 ГГц. Як видно, швидкість в топових лінійках процесорів обох компаній виробників дуже висока, що може покрити недоліки кожної архітектури продуктивності процесорів, це все зводить до того, що тактова частота впливає вже не так як наприклад кілька років тому.

вартість процесорів

Звичайно, AMD в цьому плані беззастережно виграє, її моделі дешевше і доступніше, ніж у конкурента. Ціни на процесори AMD FX починаються від 100 доларів, і вони добре підходять для ігор.

В даний час, ви можете вибрати AMD FX-6300 або FX-6350, який коштує приблизно 120 доларів США, що приблизно на 15% дешевше аналога Intel i3, тобто на його основі можна зібрати бюджетний, ігровий комп’ютер. Після того, як бюджет в 150 доларів буде перевищено, рішення від Intel стають зазвичай більш привабливими, тому що у них більш висока продуктивність, але завжди знайдеться виняток з правила. Насправді подібна продуктивність в іграх AMD і Intel супроводжується і схожою ціною, яка дуже рідко коливається.

Різниця в ціні часто переконує обивателя в тому, що чим дорожче, тим краще. Але не все так однозначно, деякі користувачі помічають, що продуктивність повинна бути достатньою, а не надмірною. І треба визнати, що для більшості завдань, продуктивності процесорів середнього сегмента буде цілком достатньо. Так чи варто платити більшу суму іноді в 2 рази більшу, за потужність, яка виявиться незатребуваною. В цьому відношенні, це питання перспективи і фінансової забезпеченості покупця.

Деякі користувачі вибирають більш бюджетний варіант, так як його продуктивності для ігор буде достатньо, в той час як інші вважають за краще розщедритися на більш іменитий і потужний продукт. Зазвичай в середньому ціновому сегменті лідерами виступають саме AMD, але це теж не правило.

Інтегрований (вбудований) відеоадаптер

Відеокарта має величезне значення в ігровій конфігурації комп’ютера, безпосередньо впливаючи на якість графіки. Звичайно інтегрований відеоадаптер не має належного значення в сучасних високопродуктивних іграх, але для економії бюджету і казуальних ігор буде, що ні наїстися кращим варіантом.

Варто зауважити, що 75% загальної продуктивності в іграх залежить саме від графічної карти. Хоч обидва процесора використовують відмінні, інтегровані високоякісні відеоадаптери, для отримання найвищої реалістичності варто подбати про покупку відеокарти окремо.

розгінний потенціал

Процесори, як правило, мають фіксовану частоту і розгінний потенціал. Однак геймери воліють процесори з можливістю підвищення тактової частоти, що дозволяє отримати велику продуктивність і віддачу в іграх. Це можливість називається «оверлокінгом» або, простіше, розгін процесора. Основний принцип полягає в можливості збільшити тактову частоту вище базової.

Якщо ви шанувальник використання розгінного потенціалу процесора, то AMD кращий варіант як може здатися на перший погляд, так як вони в сучасній лінійці FX, мають зазвичай розблокований множник, більшу кількість ядер хоч і при не багато меншій швидкості роботи.

Процесори Intel, як правило, мають заблоковану тактову частоту і, отже, не підходять любителям тонкої процессорной настройки, але все вирішується покупкою процесора з розблокованим множником, при цьому вартість, як і частота процесора теж зросте, не кажучи вже про покупку додаткового охолодження і призначеної спеціально для розгону материнської плати, що в принципі може бути властиво і AMD.

Інші фактори, які необхідно розглядати при виборі процесора

При вирішенні питання: що вибрати AMD або Intel для ігор в порівняння цих процесорів, важливо, щоб вони порівнювалися на аналогічних платформах і в одному ціновому сегменті. Розмір оперативної пам’яті, характеристики системної плати і всі інші параметри повинні бути ідентичними. Тільки ці тонкощі зможуть виявити конкретного лідера хоч і в синтетичному тесте.Разлічние тести покажуть, що усереднений обидва процесора однаково хороші, хоча Intel деякі завдання виконує кілька швидше, але і ціна швидше за все трохи вище. Але головний висновок повинен полягати в тому, що геймер повинен отримати на виході оптимальне співвідношення ціни і можливостей. Любителі комп’ютерних ігор розуміють, що невеликі відмінності насправді незначні, і це може не компенсувати великої різниці в ціні.

Крім того, не багато заощадивши на процесорі і купивши продукт від AMD, ви зможете витратити додаткові гроші на хорошу відеокарту, від продуктивності якої в іграх може завісити набагато більше.

Який процесор AMD або Intel варто вибрати для сучасних ігор

Вибираючи процесор, визначитеся перш за все, зі своїми потребами і можливостями. З нейтральної точки зору, якщо висока ціна вас не бентежить, звичайно вибирайте Intel. Якщо ж ви фінансово обмежені, але при цьому хочете купити процесор з майже однаковою ефективністю і продуктивністю, AMD буде є найкращим вибором. До того ж версії процесорів дуже різняться, завчасно необхідно ознайомитися з цінами на той чи інший товар і по можливості не нехтувати оглядами і синтетичними тестами.

Ссылка на основную публикацию