Який віддачі для свого бізнесу слід чекати, заводячи блоги?

Завести блог можна двома способами. По-перше, абсолютно так само, як будь-який сайт: зібрати його з допомогою CMS, наприклад WordPress, зареєструвати на себе доменне ім’я і розмістити на будь-якому хостингу. Фактично це і буде самий звичайний сайт, виконаний у форматі блогу. По-друге, ви можете скористатися одним з блог-хостингів. Серед російських користувачів популярні такі майданчики, як Блоги@mail.ru, «Живий Журнал» (ЖЖ, LiveJournal.com), Я.ру, Blog.ru, LiveInternet.ru, Facebook, MySpace і ін. В цьому випадку ви вливаєтеся в велику систему, в якій працюють специфічні механізми блог-мереж.

Як уже сказано, сучасні блоги розвинулися з ідеї мережевого щоденника. Звідси їх типова структура «гребінця». Основу становить сторінка з йдуть в хронологічному порядку постами (нотатками), а вже від кожного поста відходить гілка з розвитком теми, обговоренням і коментарями. Життя переконливо показала, що ні аккаунт у соціальній мережі, ні блог не варто робити аналогом комерційного сайту. Практично будь-яка пропозиція товарів і послуг, тим більше явну рекламу, там відривають моментально.

Розумний підхід – ділитися об’єктивною, корисною і цікавою інформацією, а свій діловий інтерес подавати в дуже малих дозах і «як би між іншим». На мій погляд, відмінним прикладом служить блог Дмитра Паравіна. Розповіді людини про себе, про всілякі комп’ютерних і навколокомп’ютерні новинки читаються «на одному диханні». Автор блогу є провідним менеджером мережі комп’ютерних магазинів і формує їх асортимент. Згадок про те, де можна купити описані товари, немає, проте в інших нотатках автор розповідає про свою роботу в компанії – здогадайтеся самі!

Людей приваблює в першу чергу наповнення блогу. Тому потрібні оригінальні статті по вашій темі. Будуть вони живими, цікавими – будуть і відвідувачі. Людина, якій сподобалося написане – ваш потенційний клієнт. Але головний секрет в тому, щоб читачі блогу рекомендували ваші замітки іншим. Скільки разів буде натиснута кнопка Я рекомендую (Like) залежить виключно від якості подачі матеріалів.

Навколо будь-якого блогу поступово збирається група людей зі схожими інтересами. У «Живому Журналі», наприклад, вас почнуть додавати в друзі (friends). Який віддачі для свого бізнесу слід чекати, заводячи блоги? Мабуть, найточнішим відповіддю буде такий: чим більше буде місць в Інтернеті, де ви «засвітилися» своє підприємство, тим краще. Блоги, як і соціальні мережі, не замінюють корпоративний сайт, але виступають хорошим оточенням для нього.

Ссылка на основную публикацию