Який термін служби у SSD-дисків

Багато користувачів в якості основного диска для системи вибирають SSD-носій. Вся справа в тому, що він забезпечує високу швидкість роботи з даними і надійність. Правда, варто враховувати ще той факт, що термін служби SSD-диска може сильно відрізнятися від аналогічного у звичайного вінчестера. У цій статті розглянемо, як довго зможе пропрацювати звичайний твердий накопичувач і які чинники на це впливають.

Від яких факторів залежить термін служби

Твердотільні накопичувачі можуть працювати по кілька років (зазвичай виробник вказує термін служби в районі 5-10 років). Однак він може сильно змінюватися від декількох параметрів:

  • Типу використовуваної флеш-пам’яті (SLC, MLC або TLC);
  • Обсягу диска;
  • Циклів перезапису;
  • Кількості проходять через даних за добу.

Останні два фактори роблять дуже значний вплив на термін роботи накопичувача. Цикл перезапису – це обробка диском інформації, яка дорівнює його обсягу. У моделей з середньо-бюджетного сегмента кількість таких циклів може бути кілька тисяч. Кількість інформації, що проходить через диск в день безпосередньо впливає на кількість циклів перезапису, які диск «переживає» раз в певний проміжок часу. Чим активніше ви користуєтеся носієм, тим менше він може пропрацювати.

Читайте також: Міфи і правда про те чи потрібно відключати файли підкачки на SSD дисках? Як налаштувати SSD під Windows 7 – докладна інструкція SSD-диск – плюси і мінуси Як вибрати зовнішній жорсткий диск для комп’ютера

Однак потрібно розуміти, що сучасні SSD-диски розраховані на велику кількість циклів перезапису, тому якщо на комп’ютері виконуються звичайні повсякденні завдання, то диск цілком може прослужити 5-10 років.

Формула розрахунку терміну служби носія

Виробники і ентузіасти вивели узагальнену формулу з розрахунку терміну служби для SSD-носія. Вона виглядає так:

(Кількість циклів перезапису * Ємність диска) / Обсяг записуваної інформації в день

Виходячи з цієї формули можна отримати точне значення. Однак не варто довірити йому на всі 100%, так як можливі певні похибки в розрахунках, плюс вплив надаватимуть інші незначні фактори.

Приступимо до розрахунку терміну служби носія за допомогою зазначеної формули. Для прикладу будуть взяті усереднені технічні характеристики для SSD-дисків. У вас вони можуть відрізнятися. Припустимо, що ми маємо диск з наступними характеристиками:

  • Об’ємом пам’яті 128 гігабайт;
  • Середньою кількістю циклів перезапису в 3000 циклів;
  • У середнього користувача ПК в добу може виходити до 20 гігабайт записуваних даних на носій.

Разом підставляємо числа до формули: (3000 * 128) / 20 = 19200

Отриманий результат – 19200 днів. Якщо поділити його на 365, то вийде близько 52 років. Але не варто радіти і розраховувати на те, що SSD-диск при звичайному навантаженні зможе прослужити півстоліття. Найчастіше на термін служби впливають інші дані, які розрахувати дуже складно. Отримані результат рекомендується ділити на 4 і 10. У першому випадку ви дізнаєтеся більше наближений термін служби до реального. У другому зможете визначити мінімально можливий термін служби при нормальній експлуатації – він становить 5,2 року. Власне, аналогічні розрахунки представляють виробники дисків, вказуючи, що вони пропрацюють в середньому 5-10 років.

Це не означає, що через 10 років ваш SSD-диск прийде в непридатність. Теоретично він може пропрацювати близько 50 років, однак після закінчення 10 років слід готуватися до того, що з носієм почнуть проявлятися різні проблеми.

Як показують розрахунки, SSD-диск працює набагато менше традиційних HDD, а часом і довше. Виходячи з формули на термін служби значно впливає розмір ємності накопичувача, а також частота його використання.

Ссылка на основную публикацию