Який процесор вибрати AMD або Intel? Що краще?

Процесор є важливою частиною кожного сучасного комп’ютера. Тому при виборі нового пристрою виникає дилема: який же процесор краще? Який компанії довіритися – AMD або Intel? Давайте спробуємо вирішити це питання.

Недосвідчені користувачі відразу дадуть відповідь: «Звичайно ж, Інтел!» Але ось якщо переглянути ціни на пристрої при такому розкладі, мимоволі замислюєшся, а чи варто так переплачувати? Просто фірма Intel у всіх на слуху, всі її знають, все про неї чули, значить, і процесори потрібно брати тільки у них. Тобто, в даній ситуації вибір Інтел забезпечується хорошою маркетинговою кампанією.

Компанія АМД не так популярна, але це не означає, що і ці елементи там погані. Крім того, з’явилася вона набагато пізніше вищесказаного фірми, а її маркетингова кампанія не досягла величезних висот. Через це до ЦПУ AMD схиляються найчастіше через більш низьку ціну. Але ж насправді це ще не всі переваги даного виробника.

Переваги процесорів AMD

 • Низька ціна.
 • Багатозадачність.
 • Стабільність в роботі.
 • Хороший розгінний потенціал.
 • Висока тактова частота.

Недоліки процесорів АМД

 • Велике енергоспоживання.
 • Деяким серіям пристроїв необхідний додатковий кулер.
 • Трохи гірше працює з оперативною пам’яттю.

Переваги процесорів Інтел

 • Швидка робота в додатках.
 • Низький рівень споживання енергії.
 • Хороший розгінний потенціал.
 • Висока тактова частота.
 • Хороша продуктивність.
 • Більшість програм написано саме під пристрої цього продуктивно

Недоліки процесорів Intel.

 • Погано справляється з багатозадачністю.
 • Висока вартість.

Можна помітити, що переваги у обох компаній практично збігаються, так що йдуть вони нарівні. Якщо проводити якісь тести, то брати потрібно максимально схожі моделі. Але, чесно кажучи, тести так само покажуть вам приблизно однакові результати, так що вони не вирішать дилему. Давайте тоді розглянемо ЦПУ для різних завдань.

Офісний комп’ютер.

Для даної діяльності не потрібен потужний комп’ютер, так що можна брати бюджетний процесор. І в АМД, і в Інтел є такі моделі, наприклад, Intel Celeron або Amd Sempron.

Мультимедійний комп’ютер.

Тут все залежить від відеокарти. Але, не дивлячись навіть на це, у виробників є відмінні варіанти для таких комп’ютерів. Все залежить від ваших уподобань.

Ігровий комп’ютер.

Тут є вже певний розмежування. Якщо вам потрібен ігровий комп’ютер середньої потужності, то відмінно підійдуть елементи від виробника АМД. А ось якщо ви хочете Суперпотужний пристрій, то знадобиться Інтел. Але врахуйте, що на нього доведеться витратити солідну суму грошей. Все залежить від ваших бажань, але грати в «важких» іграх з процесорами AMD можна не гірше.

Який же висновок можна зробити? Обидві компанії виробляють відмінні процесори. Дуже різним є вартість, через що багато хто вибирає АМД. А елементи від Інтел вибирають через відмінну маркетингової кампанії (можливо, через це вони і стоять трохи дорожче).

Багато також орієнтуються по тому виробнику, елементи якого вони вже використовували. Наприклад, у мене стоїть процесор від АМД середньої потужності. Мені цілком вистачає для таких складних додатків, як Adobe Photoshop і Visual Studio, які з хорошою швидкістю працюють. Я не граю в дуже важкі ігри, так що і потужний процесор мені не потрібен. При купівлі нового пристрою я буду брати елемент цієї ж фірми, але, можливо, з більшою потужністю. Так що я не бачу сенсу переплачувати.

Так само можна вчинити і в інших ситуаціях. Дізнайтеся, який процесор стоїть на вашому пристрої. Якщо ви задоволені ним, то чому б не придбати такий же, але потужніший? А ось якщо ви незадоволені, беріть ЦПУ іншої компанії. У даній ситуації добре, що виробників всього двоє, бо тоді вибрати було б нереально.

Таким чином, процесори і від компанії INTEL, і від компанії AMD гарні по-своєму. При виборі варто відштовхуватися від своїх особистих переваг, від передбачуваних цілей і від тієї суми грошей, яку ви можете виділити на цей пристрій.

Ссылка на основную публикацию