Який процесор краще для комп’ютера: поради щодо вибору

Щоб комп’ютер довго і надійно працював потрібно, що б він був «правильно» укомплектований: процесор, відеокарта, материнська плата та інші елементи повинні відповідати тому, для чого ПК використовується. Поговоримо про те, який процесор краще від Intel і AMD для тих чи інших ситуацій.

Основні характеристики процесора

На те, як швидко ваш комп’ютер буде обробляти інформацію, важливу роль відіграють технічні дані його процесора:

 1. Тактова частота. Цей показник говорить про швидкість роботи – яка кількість операцій проводиться в секунду. Вимірюється в МГц:
 • внутрішня тактова частота показує, як швидко процесор обробляє інформацію;
 • зовнішня – з якою швидкістю він звертається до оперативної пам’яті.
 1. Розрядність процесора – кількість розрядів двійкового числа, над яким проводяться операції по обробці даних. Це може бути 32 або 64 Бітті. 32-х бітні комп’ютери слабкіше і можуть вмістити обсяг оперативної пам’яті не більше 4 Гбайт в той час як 64-розрядники від 4 гіг тільки стартують. Практично всі програми розробляються спеціально під розрядність і та, що розрахована на 32 біт не піде на 64 (і навпаки).
 2. Роз’єм (сокет) потрібен для інтеграції чіпа ЦП в схему материнки. Незважаючи на те, що варіантів роз’єму кілька, вибір обмежується тільки тим, що є в материнській платі. Не можна сокет одного типу під’єднати до входу іншого.

Роз’єми бувають гніздовими або щілинними.

 1. Кеш. Така пам’ять – своєрідний буфер, в якому зберігається інформація про всі дані, до яких нещодавно звертався даний ПК. Завдяки такому сховищу, процесор рідше звертається до основної пам’яті, тим самим заощаджуючи ресурс і час.

Кеш буває трьох рівнів: L1 – з найменшим обсягом, але найбільш швидкий, L2, L3 – великий за обсягом, але самий повільний. Коли системі поставлено завдання, процесор перевіряє ці буфери по черзі і, тільки якщо не знайшов потрібної інформації, звертається до ОП.

 1. Кількість ядер. Цей параметр характеризує кількість потоків, за якими проходить запитувана інфа. Їх може бути від 2-х до 10-и. Однак є ЦП, в яких, завдяки технології Hyper-threading (гіперпоточность), процесори з 4-ма ядрами (наприклад) можуть обробляти 8 потоків.

Чим більше робочих процесів запускається одночасно, тим більше ядер для цього потрібно. Проте чим менше потоків, тим вище тактова частота, тому програми, адаптовані, наприклад, до 4-ядер процесора, на 8-й ядрах будуть гальмувати.

 1. Наявність вбудованої відеокарти. Такі сучасні графічні ядра цілком можуть впоратися з роботою в рядових офісних програмах і з відносно малопотужними іграми.
 2. Наявність розблокованого множника – параметр, який потрібен тим, хто планує розганяти ЦП. Якщо процесор Інтел маркований літерою «К» або відноситься до лінійки Extreme Edition, а від АМД в назві є FX або він з Black Edition-лінійки, йому можна зробити оверклок через збільшення множника. Такі процесори стоять на порядок більше, тому чаші купують пристрої, в яких на множителе варто блок, але і вони підлягати розгону, тільки шляхом збільшення частоти системної шини.
 3. Потужність кулера. Цей показник залежить від потреби в охолодженні, а це, в свою чергу, визначається такими параметрами:
 • робоча температура на поверхні (від 54 до 95 градусів) – чим вище t, тим слабкіше допускається охолоджувальна система;
 • енергоспоживання (Average CPU Power – ACP), яке безпосередньо впливає на тепловиділення (Thermal Design Power – TDP) – чим більше споживається енергії, тим більше виділяється тепла і, відповідно, потрібно більш потужний охолоджувач.

Визначаючи, який купувати процесор, потрібно знати характеристики материнської плати, до корою він буде підключатися. Справа в тому, що поставивши потужний процесор на слабку материнку, ви не досягнете збільшення продуктивності компа, навпаки, плата може згоріти від перевантаження.

Зверніть увагу, що існує ще одна дуже важлива відмінність – є ЦП для ноутбука, а є для комп’ютера і поставити «полегшений» проц в залізо компа (і навпаки) не вийде. Найчастіше, у них різні сокети, напруга, у ноутбучних може бути урізана кеш … Мобільні процесори позначаються літерою «М» (в основному).

Вічне протистояння AMD або Intel

Нерідко можна зустріти рекомендації купувати процесор тільки виробника Intel, інші рекомендують процесори тільки від AMD. Але, в реальності, чіткої відповіді, хто краще – Amd або Intel, немає. Весь час існування на ринку виробництва процесорів ці компанії змагаються між собою. Був період, коли Інтел займала лідируючу позицію, але сьогодні АМД не поступається їй і кожна з них має своїх прихильників.

У чому ж полягають відмінності?

 1. Періодичність зміни архітектури:
 • AMD – кардинально, приблизно раз в п’ять років;
 • Intel – незначні оновлення чергуються з істотними.

Такий режим внесення змін призводить до того, що Інтел завжди «тримає руку на пульсі», а АМД якийсь час відстає, але нові рішення вражають своєю ефективністю.

 1. Підхід до оверклокингу. Интеловский керівництво намагається боротися з любителями розгонів, і більшість з ЦП заблоковані, в той час як АМДовци вже давно зрозуміли марність цієї боротьби і роблять свої пристрої доступними для оверклокінгу.
 2. Ставлення до зміни сокетов. Розробники Амд-процесорів довго випускали їх з роз’ємами AM3 іAM3 + і перейшли на новий АМ4 тільки в 2018 році, який планую не змінювати до 2020 року. Интеловские ж ЦП постійно виходять з новими сокетами: тисяча сто п’ятьдесят-шість-й оновився до 1155, на зміну якому прийшов 1150, а потім і 1151. Восьме покоління вийшло з тим же тисячі сто п’ятьдесят один сокетом, який, тим не менш, не підійде до старих платам.
 3. Ядра. У Інтел особливу увагу приділяють підвищенню продуктивності кожного окремого елемента і не дуже поспішають збільшувати їх кількість. Так, вони випустили 8-ядерний ЦП зовсім недавно. АМД ж домагаються високої потужності своїх пристроїв установкою більшої кількості ядер і ЦП з 8 одиницями вже давно є в продажу. Що краще? Все залежить від операцій, які потрібно проводити:
 • веб-серфінг, обробка відео, одночасна робота в декількох програмах (особливо в таблицях) дають однакове навантаження на всі ядра і для цього краще поставити процесор від АМД;
 • в іграх же і потужних офісних програмах сильне навантаження йде на кожне окремо взяте ядро, тому з ними добре справляються ЦП Інтел, хоча і це досить відносно.

Який процесор вибрати для комп’ютера

Купуючи комп’ютерний процесор потрібно, в першу чергу (звичайно ж, після того, як визначили діапазон характеристик, що підходять до матернской платі), звертати увагу не на виробника, а на його дані і ціновий сегмент.

Ігровий комп’ютер

Розділимо процесори для ігор за рівнями вартості на бюджетні, среднебюджетние, для ігрового комп’ютера середньої потужності і топові.

Який процесор intel краще в кожному із сегментів.

 1. Бюджетні. Почнемо з того, що вибирати потрібно ЦП, в якому не менше 4-х потоків, тому двохядерні повинні підтримувати технологію hyper-threading. Добре показують себе intel Pentium 7-го покоління (G4560, G4600, G4620) і восьмого (G5400, G5500, G5600).

Але вже зараз потужними іграми вони навантажуються на 100%, тому, якщо дивитися в майбутнє, краще купувати четирехядернік, наприклад Core i3-8100.

 1. На середній бюджет. Тут варто звернути увагу на Core i3 – 8100/8300 і 8350К на чотирьох ядрах. В останній моделі буква «К» говорить про можливість розгону.

З такими ж технічними характеристиками (діапазон частот 2800-4000МГц) на рубежі цінових сегментів розмістився восьміядернік Core i5 8400 з частотою 2800-400МГц.

 1. Крім Core i5 8400 серед процесорів для середніх ігрових компів можна виділити i5 8500, 8600, 8600К і 9600К. Їх частотність знаходиться в діапазоні 3000-4600МГц.
 2. Найпотужніший і дорогий процесор – Core i9 9900K, хоча сюди ж можна віднести і i7 8700K, і i7 9700K, які хоч і коштують набагато дешевше, але тягнуть все сучасні ігри.

Який процесор amd краще (розбір за сегментами).

 1. Низький бюджет. У цій ніші кращі – Ryzen 3 (4-х ядерники з такою ж кількістю потоків і частотою від 3100 до 3700 МГц) і Ryzen 5 (4-х ядерні з 8 потоками і частотою 3200-3700МГц). Хоча максимальну частоту вони досягають в режимі турбо і тільки на одному ядрі з усіх існуючих. Перевага цих процесорів ще і в тому, що їх можна розганяти, в той час як на Pentium стоять блоки.
 2. АМД в середньому бюджеті пропонує лінійку Ryzen 5 (1600, 1600х, 2600 і 2600Х). Всі вони 6-ядеерние, що підтримують 12 потоків і частоту від 3200 до 4200 МГц. А з Ryzen 7-го покоління на рубежі цінових ніш можна купити модель 7100 – 8 ядер, 16 потоків і 3000-3700 МГц частота.

Всі ці процесори можна розганяти.

 1. АМД в ігровому ціновому сегменті становить Ryzen 7 1700, 1700х, 1800х, 2700 і 2700Х. всі вони 8-ядерники, розраховані на 16 потоків з частотою от 3000 до 4300 МГц.

Якщо встановлена ​​відповідна матерінсткая плата, все їх можна розігнати.

 1. АМД цю цінову нішу поки не зайняла, так як її процесори видають хорошу потужність при відносно доступних цінах.

Обсяг пам’яті в комп’ютерах для ігор потрібен не менше 4 МБ.

Важливо! Для ігрового комп’ютера важливий компроміс між високою частотою і низькими таймингами – зі збільшенням показника частоти ростуть і таймінги.

Офісний ПК

У робочого компа значно менше вимог до комплектуючих: йому цілком вистачить двох ядер, що б вікна швидко відкривалися і серфінг був швидким, частота повинна бути в межах 2400-2800МГц, пам’яті достатньо до 4 МБ. Якщо ПК використовується виключно для найпростіших завдань, ці параметри можуть бути і нижче, в той час, як для роботи, наприклад, в графічних редакторах краще, що б це був процесор потужніший (3-4 ядра і частота в 3000МГц або більше – тайминги в даному випадку не грають ніякої ролі).

Якщо розглядати ЦП від Інтел, це може бути Celeron E1400, Pentium E5300 (6300) або Core 2.

Під такі технічні характеристики від АМД підходять процесори Sempron X2 2100, Athlon X2 (4850е, 5200В, 7750, 78500) або Phenom II (Х3 710 або Х4 805 (810)).

Для вимогливих програм

На комп’ютери, на яких ведеться робота в потужних програмах 3D-моделювання, проектних системах або пов’язаних з обробкою відеофайлів потрібно встановлювати процесори з максимальною швидкодією. Тут також не варто звертати увагу на тайминги і купувати плату з високими показниками частоти (не нижче 4000МГц). Кількість ядер має бути від 6-ти, а кеш – від 6 Мб. Під такі показники можна підвести процесори від Intel не нижче Core i7.

Кращі процесори на 2019 рік у Intel

Серед процесорів початкового рівня виділяються Core i3 серії 7100 і 8100.

Якщо стоїть питання: «Який процесор з покоління i5 краще для ігор?», Тоді варто зупинитися на 8400 (початковий рівень) або 8600К для більш потужного ігрового процесу. А геймерам, які віддають перевагу ефект повного занурення без будь-яких перешкод, краще вибрати Core i7 (9700, 8700 або 6900, все з підтримкою розгону).

Ну а серед високопотужних ЦП, лідируючі позиції віддані 9 поколінню (i9 – 9900Х і i9 – 9900К).

Кращі процесори на 2019 рік у AMD

До кращих «робочих конячок» початкового рівня віднесені ЦП RYZEN третього покоління 1200 і 1300Х. Однак перше місце в цьому сегменті віддано Ryzen 5 1400.

Серед ігрових процесорів завоювали найбільше шанувальників 1700 і 2700Х 7-го покоління. Не відстає від них і Ryzen 5 2600.

Ну а самим потужним процесором, з яким AMD увійшла в 2019 рік, визнаний Ryzen 7 2800х.

Друге місце в цій ніші віддано його попередникові Ryzen 7 2700, а третє закріпилося за Ryzen 7 1700х.

ВІДЕОінструкція за вибором процесора

висновок

Вирішивши замінити процесор в своєму компі, навіть виділивши на це великий бюджет, не поспішайте купувати найпотужніше пристрій. Все обладнання, встановлене в системник, працює в тандемі, і слабкі елементи не тільки не зможуть «наздогнати» за більш потужними компонентами, але і не дадуть останнім працювати на повну потужність. Більш того, в деяких випадках, невідповідні плати (навіть з найвищими показниками продуктивності) можуть уповільнити роботу всієї системи.

Ссылка на основную публикацию