Який програмою відновити жорсткий диск

Для новачка в цій справі, втрата даних з жорсткого диска з будь-якої причини, представляється великою проблемою, яка практично не має виходу з ситуації, що склалася. Але правда в тому, що як і завжди безвихідних ситуацій не буває. І навіть не маючи колосального досвіду в цій справі будь-який бажаючий, слідуючи вірному керівництву, може відновити втрачену інформацію. Для цього всього лише необхідно знати, якою програмою відновити жорсткий диск, в разі виникнення такої необхідності. А тому зовсім не варто опускати руки і здаватися. Як це зробити, ми розповідаємо по-російськи.

Причини втрати даних з жорсткого диска

Почати варто з визначення причини події для того, щоб визначити подальшу тактику своєї поведінки для досягнення найкращого результату. В цілому причин відсутності коректного запуску і роботи жорсткого диска може бути кілька:
• При наявності битих і не читаються секторів жорсткого диска це проявляється в падінні швидкості читання, регулярної видачі помилок, в ході роботи випадання синього екрану, часте зависання. Для відновлення використовується Data Extractor.
• Поломка плати електроніки характеризується відсутністю запуску двигуна і супроводжуючих цей процес звуків, можливо присутності запаху гару. Допоможе заміна плати електроніки і відповідна перепрошивка мікросхеми.
• Вихід з ладу блоку магнітних головок легко визначається наявністю клацали звуків або тріска. В такому випадку допоможе лише його заміна і вихід до інформації на комплексі PC-3000.
• Несправність комутатора має на увазі заміну всього блоку магнітних головок ідентичним донорського HDD.
• Клин двигуна жорсткого диска – найбільш часта проблема вінчестерів у ноутбуків і є наслідком удару. В такому випадку вал двигуна перестає розкручуватися, видаючи гудячі звуки.
• Залипання магнітних головок також виникає внаслідок ударів або жорсткого фізичного впливу і виправляється шляхом заміни несправної деталі.

У будь-якому випадку, після усунення фізичних вад, якщо такі є, настає той трепетний момент, коли необхідно приступити до відновлення даних. Ось тоді і виникає питання, якою програмою можна відновити жорсткий диск?

Відновлення даних за допомогою Linux

У разі, якщо Windows не бачить привід, а виявлені проблеми є пошкодженням файлової системи диска, можна зняти образ диска до початку використання будь-яких восстановителей файлової системи. Оскільки це дозволить, не дивлячись на можливі збої і невдачі, повернути його до початкового етапу. Запишіть образ в форматі .ISO на чистий CD. Завантаження системи з інсталяційного диска і подальший вибір консолі відновлення в командою рядку DOS, дозволить використовувати команду «chkdsk» для відновлення файлової системи. Проведіть заміну «DRIVELETTER» на потрібну букву диска «chkdsk (DRIVELETTER): / f» і Windows самостійно зробить відновлення файлової системи. Підключаємося і завантажується з обраного диска. І навіть якщо запуск як і раніше не трапиться, утиліта дозволить підключитися до нього і відкрити доступ до що зберігається на ньому.

Ще одне вкрай корисне в цій справі додаток Linux – це Live CD. Викачуємо, записуємо на CD або USB-флешку, завантажуємо. Підключаємо диск, набравши команду: mkdir / mnt / disk && mount -t auto / dev / sda1 / mnt / disk. У Testdisk є ще вкрай корисний компонент – це Photorec. Це відмінний інструмент для відновлення даних, принцип роботи якого полягає в ігноруванні файлової системи під час пошуку файлів по заголовкам, без урахування їх розширення. Запуск проводиться за допомогою команди: apt-get install testdisk. Це дозволяє відновити загублені дані, не дивлячись на велику кількість сильно пошкоджених кластерів. Принцип роботи дуже простий – програма шукає на жорсткому диску будь-які зчитуються файли і зберігає їх в те місце, яке ви вказуєте самостійно.

Найпотужніші інструменти відновлення даних

GetDataBack FAT або GetDataBack NTFS. Призначені для різних типів файлових систем і давно визнані найбільш ефективними і популярними інструментами в своїй області. Встановлюються виключно на сторонній накопичувач, так як при установці на той вінчестер, з якого передбачається відновлення даних, можуть привести до втрати інформації. Програма передбачає чотири способи відновлення даних, але в домашніх умовах можна і доцільно використовувати саме 4 варіант під назвою «I want to recover deleted Files». Управління досить просте і лаконічне за допомогою стандартних кнопок. У відкритому з лівого боку списку вибираємо диск або образ, звідки були вилучені шукані дані і натискаємо на кнопку Next. Після нетривалого очікування сканування, програма видає список всіх виявлених і підлягають відновленню файлів і папок, кожен з яких запускається за допомогою команди Enter.

WinHEX – універсальний редактор, розроблений для роботи з Windows. Для рядового користувача з базовим знанням комп’ютерних наук може виявитися трохи складним у використанні. Знадобиться вибрати в меню деякі, що цікавлять вас параметри і перейти з вікна Edit Disk в розділ Physical Media де буде зроблений вибір за визначенням диска-джерела інформації. Далі в меню Tools вибираємо команду File Rocevery by Type. А також у відчиненому вікні вибираємо налаштування проведеного сканування.

Після проведених операцій відкривається список можливих способів аналізу дискового простору з трьох варіантів:
1. Extensive byte-level search;
2. Search at cluster boundaries, if possible;
3. Search at sector boundaries.
Вибираємо, очікуємо результату.

Програмно-апаратний комплекс Data Extractor дозволяє виробляти роботу з дисками в технологічних режимах, а також проводити багаторазове читання секторів, ігноруючи контрольний циклічний код, за рахунок чого досягається ефективне відновлення і зчитування інформації з більшої частини збійних секторів. Серед особливо виділяються плюсів роботи з цією програмою, можна виділити: можливість вичитування інформації з дисків мають фізичні дефекти і порушення, а також пошкодження логічних структур. Підтримує будь-які системи. Є дуже поширеним і універсальним помічником, оскільки виручає тоді, коли має місце пошкодження магнітних поверхонь або головок, якщо HDD не визначається в BIOS, має місце нестабільне читання даних, пошкодження динамічного транслятора HDD, і навіть ушкодження плати електроніки. А якщо мова йде про логічних дефектах, то допомагає, якщо має місце: руйнування таблиці розділів або структур даних, після атаки вірусів, форматуванні.

Огляд інших утиліт для відновлення даних

EasyRecovery – це корисна і якісна програма, яка дає можливість навіть пересічному користувачеві відновити видалені дані без хитрих маніпуляцій. При випадково отформатированном диску заходимо в розділ Format Recovery і вибираємо тип нашої файлової системи. Для відновлення видалених файлів, вибір визначається функцією deleted Recovery. Натискаємо кнопку підтвердження дії і чекаємо закінчення сканування носія. Після чого отримуємо список відновлених даних з відкритим доступом до них, де можна їх скопіювати і зберегти туди, куди побажаєте.

Recuva – відмінний інструмент серед аналогів по відновленню видалених файлів, при наявності хоча б базових знань. На відміну від її попередників має зрозумілий російський інтерфейс, що дозволяє вибрати тип шуканої інформації, а також як джерела надаються кілька варіантів. Стандартна кнопка «далі» і очікування результату.

HDDscan – один з вдалих виборів недосвідчених користувачів, оскільки має гранично простий інтерфейс, де від вас буде потрібно лише вибрати носій втраченої інформації і місце збереження отриманих відновлених даних.

R-Studio – це, мабуть, одна з універсальних і багатофункціональних утиліт, що радує зрозумілим російським інтерфейсом. Порядок роботи гранично простий і полягає в виборі носія інформації і скануванні його в подальшому, виборі знайденого документа, а також місця його подальшого збереження. Інших специфічних дій цей розумний помічник від вас вимагати не стане.

HDD Regenerator легкий у використанні, оскільки абсолютно не містить комплексних налаштувань і безлічі складних опцій і дій. Працює на базі Windows XP / Vista / 7 /, що усуває проблеми з сумісністю. Підходить для будь-якої файлової системи в автоматичному режимі реконструювання. Винятком є ​​лише носії CD / DVD. Здатна сканувати і відновлювати видалені дані одночасно з декількох носіїв.

Який прогой відновити жорсткий диск, звичайно, залежить як від рівня користувача і його пізнань в цій нелегкій справі, а й від причини втрати інформації. Але сучасні методи і розроблені програми надають можливість впоратися з проблемою і самостійно.

Ссылка на основную публикацию