Який корпус і блок живлення вибрати для офісного комп’ютера

Корпус сам по собі є простою «бляшанкою» і на роботу комп’ютера абсолютно не впливає. «Хороший» корпус від «поганого» відрізняється тільки площею і розташуванням вентиляційних отворів, естетикою і ретельністю виконання.
Однак корпус зазвичай продають з уже встановленим в ньому блоком живлення (БП), а від харчування залежить багато чого! Корпуси без БП і окремо продаються потужні БП відносяться до іншої цінової категорії і призначені для любителів «ексклюзиву». Блок живлення повинен видавати стабільні напруги, незважаючи на коливання напруги мережі і мінливу навантаження. Інший показник якості блоку живлення – довговічність.

Формально у БП є тільки одна характеристика – максимальна потужність. Вона позначена на етикетці самого блоку, обов’язково наводиться в описі укомплектованого їм корпусу. Типові на сьогоднішній день номінали – від 350 до 500 Вт, більш потужні БП (до 1200 Вт) застосовуються в найпродуктивніших «ігрових» комп’ютерах. Реально офісний комп’ютер з інтегрованою відеокартою і одним вінчестером споживає набагато менше, близько 150-200 Вт.

Усередині БП діють великі струми і напруги, розсіюється багато тепла. Не випадково комп’ютерний блок живлення завжди охолоджується власним вентилятором. Якщо виробник взяв найдешевші радіодеталі, заощадив на тепловідведення, такий блок зазвичай виходить з ладу першим з усіх компонентів комп’ютера.

По-справжньому про якість блоків живлення здатні судити тільки ті, хто їх регулярно розкриває і ремонтує. Іншим доводиться покладатися на торговельні марки і рекомендації продавців – це своєрідна лотерея. Часто говорять, що чим потужніший блок живлення, тим він надійніший.

Таке твердження справедливе лише частково. Якщо порівнювати недорогі блоки живлення потужністю 350-400 Вт, які стоять в масових корпусах, з потужними виробами відомих брендів, це вірно. Коли в «ігровому» комп’ютері один блок живлення буде весь час працювати майже на межі, а в іншого залишиться солідний запас по потужності, перший швидше ризикує згоріти.

У той же час в типовому комп’ютері для офісу навіть блок живлення потужністю 350 Вт навантажений максимум наполовину: до межі тут дуже далеко. «Ширвжиткового» блоки живлення різної потужності від одного виробника можуть будуватися за однаковою схемою і відрізнятися тільки номіналами кількох деталей. Зрозуміло, що їх надійність буде практично однаковою, незалежно від позначеної потужності.

Непрямий показник – ціна корпусу з БП. Наприклад, ви бачите простий скромний корпус, який коштує дорожче зразків з помітною обробкою, підсвічуванням і прозорими вікнами. Можливо, в ньому якраз і виявиться якісний блок живлення.

Ссылка на основную публикацию