Який блок живлення вибрати. Інструкція для новачків


Який блок живлення вибрати? Питання не пусте, а насущний. Якщо ви думаєте, що він вас ніколи не торкнеться, то дуже помиляєтеся. На жаль, у готовій збірці комп’ютера, не залежно від того, заводська вона або на замовлення, блок живлення найчастіше малопотужний і не кращої якості. Не мине й двох років, як ви відчуєте всю красу такого блоку. Спочатку у вас просто почне виснути комп’ютер, а незабаром він і зовсім не запуститися. Добре ще якщо все обійдеться без святкового феєрверку. Видовище вражаюче! Не лякайтеся, таке трапляється, але рідко, і ще не факт, що ви удостоїтеся його. Але якщо у вас все-таки згорів блок живлення, або просто вже не тягне, то доведеться купувати новий. Якщо ви пустите цю справу на самоплив і понадієтеся на сервісний центр, то вам швидше за все встановлять такий же малопотужний і дешевий блок живлення, який був до цього, а може і зовсім старий або після ремонту. Краще купити і встановити блок живлення самому, тим більше, що нічого в цьому складного немає. Але спочатку його треба правильно вибрати.

Який блок живлення вибрати

Які перші ознаки того, що блок живлення не справний можете почитати тут.

Не буду нав’язувати вам методи вибору обладнання, а просто розповім за якими критеріями, я сама вибираю блок живлення для комп’ютера.

Блок живлення комп’ютера служить для перетворення змінної напруги електричної мережі (220-250 v) в постійну напругу з номіналом в 12.5 і 3.3 Вольта.

Так, всі комплектуючі процесорного блоку харчуються саме таким невеликим напругою.

Вибирати найчастіше доводиться з того, що є в магазині, а не те, що хочеться. Не завжди дешеве буває поганим, а дороге хорошим.

Я не буду морочити вам голову описом всіх видів блоків живлення. Це ви можете почитати в іншому місці. Вас цікавить питання, який блок живлення вибрати, і саме на нього я відповім.

Вибір блоку живлення по кулеру

Я люблю блоки з великим 12-ти сантиметровим кольором (вентилятором), розташованим в нижній частині.

По-перше, такі вентилятори обертаються повільніше, ніж 8-ми сантиметрові, а значить, вони довговічніші за рахунок меншого зносу підшипників, і видають менше шуму. Це важливий фактор, особливо для тих, хто любить працювати за комп’ютером по ночах.

По-друге, за рахунок того, що вентилятор розташовується в нижній частині, цей же блок живлення буде ще і відводити тепло від центрального процесора.

У дорогих блоках харчування кольорів немає. Знижена тепловіддача відбувається за рахунок хороших і дорогих деталей.

Вибір блоку живлення по вазі

Чим важче блок живлення, тим він кращий. Значить, в ньому більш складна схема і більше деталей. Природно і коштувати він буде дорожче, але це виправдано. У гарну схему ставлять і деталі краще.

На таких блоках завжди ззаду присутня кнопка вимикання подачі живлення. Це свого роду захист від самочинного вмикання комп’ютера при перепадах напруги в електромережі.

У мене було таке, коли я ввечері приходила додому, а комп’ютер увімкнений. Хоча я точно знала, що вимикала його перед відходом.

Вибір блоку живлення за кількістю і якістю роз’ємів

Чим більше роз’ємів живлення для пристроїв, тим краще. А то прийде час, коли вам може не вистачити їх при підключенні трьох-чотирьох жорстких дисків або дисководів.

Роз’ємів для підключення жорстких дисків та DVD-дисковода SATA повинно бути не менше чотирьох. Але, більше краще. Раптом ви захочете встановити 3-4 жорсткі диски і як мінімум два дисковода.

Для чого стільки дисководів? Це робиться для того, щоб один дисковод був тільки для запису болванок, а інший для установки ігор, програм та перегляду відео. Якщо ви будете все робити тільки на одному дисководі, то запис на такому дисководі буде не найкращої якості, і він дуже швидко вийде з ладу.

У хороших блоків живлення всі проводи в хорошій захисної оплетке, що не заважає при їх прокладанні всередині системного корпусу, а значить, і вентиляція теж буде хорошою.

Якісні блоки спокійно і безболісно витримують короткочасні перепади напруги електричної мережі за рахунок хороших конденсаторів. Комп’ютери при таких незначних перепадах навіть не перезавантажуються, а з дешевими блоками живлення від найменшого перепаду в мережі комп’ютер відразу ж йде на перезавантаження.

Це відбувається тому, що при наявності напруги конденсатори накопичують заряд (заряджаються), а при його падінні – віддають накопичений заряд (розряджаються) в електричний ланцюг, заповнюючи втрату, і таким чином при наявності якісних і ємних конденсаторів комп’ютер може навіть не помітити короткочасний провал напруги .

Як я вибираю блок живлення

Це те, що стосується корпусу і роз’ємів. А тепер розповім, за якими характеристиками я вибираю блок живлення.

Перше на що необхідно звернути увагу при виборі блоку живлення – це потужність. Хоча та потужність, що вказана на самому блоці живлення може бути завищеною в комерційних цілях.

Є спеціальні сайти-калькулятори потужності. Ось деякі з них:

https://www.bequiet.com/ru/psucalculator

https://ru.msi.com/calculator

Якщо ви купите малопотужний блок, то він може не потягнути всі пристрої, і тим більше енергоємні програми та ігри.

Вираховувати скільки потужності необхідно вашому комп’ютеру, даремне заняття. Сьогодні вам цієї потужності достатньо, а назавтра вже немає. До того ж треба брати потужність з запасом в розрахунку на знос комплектуючих самого блоку, і враховувати майбутній апгрейд (оновлення) операційної системи і заліза (відеокарти, жорсткого диска, мережевої карти і т.д.).

При нестачі потужності інші комплектуючі комп’ютера будуть працювати неправильно (такі, як відеокарта) або дуже швидко вийдуть з ладу (жорсткий диск).

Я в будь-якому випадку беру блок живлення не нижче 450 W.

Якщо ви будете вигадувати на блоці живлення, то будьте готові до того, що вам доведеться часто міняти інші важливі деталі.

Більш докладно про блоки живлення розказано в відео нижче:

Ну, ось і все, що я хотіла розповісти про те, який блок живлення вибрати.

Ссылка на основную публикацию