Який антивірус встановити собі на домашній комп’ютер?

Для того щоб Ваш домашній комп’ютер залишався в робочому стані, а особисті дані були в цілості, необхідно забезпечити надійний захист свого комп’ютера від всякого роду вірусів, троянів, шкідливих програм і заражених сайтів. Це можна зробити шляхом встановлення антивірусної програми, тому сьогодні ми розберемо кілька надійних антивірусних рішень для домашнього комп’ютера як платних, так і безкоштовних.

Принцип складання списку

Все описане нижче не є, якого роду примусом до установки тієї чи іншої програми, а всього лише дає уявлення про те які існують на сьогоднішній день антивірусні програми. Які з них є платними, у яких компаній є безкоштовні рішення антивірусного захисту, і, звичайно ж, які з них зарекомендували себе в надійності, продуктивності, і простоті управління.

Також хочу додати, що всі перераховані нижче програми я включив в цей список не тому що вони просто мені подобаються і особисто я вважаю їх кращими, а тому що при складанні цього списку я орієнтувався як на особистий досвід користування цими програмами (не всіма, по ходу я буду уточнювати що особисто я використовував коли небудь), так і на досвід інших знайомих IT-фахівців, а також буду спиратися, на результати тестування, за кілька років, антивірусних програм, тести яких проводили незалежні компанії, що спеціалізуються на тестуванні і антивірусного захисту.

Результати цих тестів є офіційними і їх вільно можна знайти в Інтернеті.

Для того щоб Ви розуміли, про яких компаніях я говорю, приведу в приклад, пару дуже авторитетних організацій, які займаються тестуванням антивірусних програм, з результатами цих тестів не буде сперечатися не один експерт в області безпеки, це і.

Якщо з якоїсь причини тут Ви не побачили той антивірус, яким користуєтеся Ви в даний момент, то це не означає що він поганий, це означає, що їм я або мої знайомі ніколи не користувалися і в той же час він не займає високі місця в результатах тестування.

Я пропоную відобразити цей список наступним чином, спочатку я приведу конкретні версії платних антивірусних програм, актуальних на сьогоднішній день, за умови посилання на офіційний сайт компанії. Ці антивіруси відмінно підходять, для того щоб придбати ліцензію і встановити собі на комп’ютер. Потім перерахую версії безкоштовних програм, які найбільше підійдуть, в тому випадку якщо Ви не хочете платити гроші за антивірусне програмне забезпечення. Хочу зауважити, що у компаній, які випускають безкоштовні антивіруси, є, звичайно ж, і платні версії з розширеним і більш надійним функціоналом. Тому якщо яка-небудь безкоштовна програма, перерахована нижче, Вас не влаштує, а Ви хочете придбати повну, комплексну захист, то Ви можете розглянути варіанти платних рішень від компаній, які випускають безкоштовні версії, я буду позначати ті антивіруси, у яких є повноцінна платна версія .

Платні антивірусні програми

Bitdefender Internet Security 2015 – попередня версія (2014 року) зайняла лідируючі місця у всіх офіційний тестуваннях, тому, на думку експертів, вважається, що даний антивірус є найкращим антивірусним програмним забезпеченням в 2014 році, на даний момент вийшла вже нова версія 2015 року, тому я наводжу саме її. Особисто я ним не користувався, тому дати будь-які коментарі не можу, орієнтуюся лише на результати тестувань і думка фахівців. Одне можу сказати, так як наша мова російська, а у даного антивіруса відсутня російський інтерфейс (він англійською мовою), то скоріше за все початківцям користувачам підійде інший антивірус, з підтримкою російської мови.

Безкоштовної версії у даного антивіруса немає, але є пробна версія, тому якщо хто хоче випробувати це програмне забезпечення, то можна завантажити його (сайт також англійською мовою).

Офіційний сайт –  

Kaspersky Internet Security 2014 – даний антивірус, напевно, найпопулярніший антивірус у нас в Україні. Ним користуються величезне число користувачів. Крім усього іншого, він також входить в число кращих антивірусів, на думку фахівців, і займає високі місця у всіляких тестуваннях.

Саме з цією версією я не працював, але працював з версіями для бізнесу. І нічого поганого про антивіруси цієї компанії сказати не можу, відмінна антивірусний захист, як для підприємства, так і для домашнього комп’ютера. Єдино що, на мій погляд, для початківців користувачів, які з комп’ютером на Ви, здасться занадто наворочений.

Офіційний сайт –

F-Secure Internet Security 2014 – один з найнадійніших антивірусів. Чесно сказати я не бачив навіть інтерфейс даного антивіруса, і вже тим більше не працював з ним. Але, на думку моїх знайомих фахівців, інших експертів, а, також дивлячись на результати тестів (в числі кращих!), Я зробив висновок, що дане антивірусне програмне забезпечення надійне, тому і включив його в цей список.

Офіційний сайт (російськомовна сторінка) –

ESET NOD32 Smart Security – напевно, назва цього антивіруса Ви також чули, так як, він також є одним з найпопулярніших антивірусів у нас в країні. Крім популярності він також має гарну, надійний захист, простий інтерфейс, тому я його і включив сюди. З цим антивірусів, правда, в редакції Business Edition, я до цього дня працюю у себе на роботі, так як компанія, в якій я працюю, придбала відповідну ліцензію. Особисто мене він повністю влаштовує, інцидентів поки не виникало, тому від себе можу сказати, що це досить хороший антивірус, і відмінно підійде для домашнього комп’ютера, тим більше що в тестах ESET NOD32 Smart Security також проявив себе.

Офіційний сайт –

Безкоштовні антивірусні програми

Avast Free Antivirus 9 – відмінний антивірус, надійний, простий в управлінні, знаходиться в числі кращих безкоштовних антивірусів за результатами тестувань. Даний антивірус встановлений у мене на домашньому комп’ютері, проблем ніколи не виникало. Досвід використання, ще починаючи з 5 версії.

Хочу зазначити, що для установки Avast Free Antivirus потрібно пройти просту реєстрацію, детально про це, про саму установці і інших моментах стосуються цього антивіруса ми з Вами розмовляли в матеріалі – Як встановити антивірус Avast! Free Antivirus 2014 на домашній комп’ютер.

Насправді практично для кожного безкоштовного антивіруса потрібно пройти простеньку реєстрацію, для того щоб він повноцінно функціонував, наприклад, Avast дає 30 днів пробного періоду, протягом якого необхідно зареєструватися. Також є і платні версії, які включають в себе розширений функціонал для забезпечення ще більш надійного захисту.

Офіційний сайт –

Avira Free Antivirus 2014 – на думку експертів, цей антивірус вважається кращим безкоштовним антивірусом 2014 року. Цим я думаю все сказано. У мене є невеликий досвід роботи з даними антивірусом, як-то раз встановлював його на домашній комп’ютер знайомого, і перше враження, звичайно, не найкращий, хоч і установка проходить практично в автоматичному режимі, так як мені здалося для початківців користувачів дещо не інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, також необхідна реєстрація. Але знайомий задоволений, вірусів нахапав, тому Ви також можете звернути увагу на дане безкоштовне антивірусне програмне забезпечення. У компанії випускає Avira Free Antivirus є також і платні версії, якщо хочете, можете придбати ліцензію на розширену захист свого комп’ютера.

Офіційний сайт –

AVG AntiVirus Free Edition 2015 – ще один безкоштовний і надійний антивірус, на мій погляд, тут вже інтерфейс досить зрозумілий, установка проста (докладно ми розглядали в матеріалі Установка безкоштовного антивіруса AVG AntiVirus Free 2015 на Windows 7), і він також добре себе зарекомендував в офіційних тестах, точніше навіть буде сказати, що попередня версія 2014 добре себе зарекомендувала, а на даний момент доступна вже 2015 версія, тому я вказую саме її. До того ж, для роботи з цим антивірусом не потрібно ніде реєструватися. У компанії AVG є також і платні рішення забезпечення безпеки, якщо Вас влаштує безкоштовна версія, то Ви легко зможете перейти на розширену захист.

Офіційний сайт –

Microsoft Security Essentials – безкоштовний антивірус від компанії Microsoft. Детально про нього ми розмовляли в статті – Microsoft Security Essentials – огляд і установка безкоштовного антивіруса від Microsoft. Даний антивірус вже включений в стандартні компоненти Windows 8, тому в принципі для цієї операційної системи антивірус не потрібен. Якщо у Вас версія операційної системи Windows нижче, то його можна безкоштовно завантажити і встановити. Насправді він не в числі кращих безкоштовних антивірусів, тому він підійде для користувачів, які взагалі ніколи не встановлювали собі на домашній комп’ютер антивірусних програм або просто не хочуть, встановлювати сторонні програми до себе на комп’ютер і саме тому я включив його сюди. Так як ОС Windows від компанії Microsoft і антивірус Microsoft Security Essentials теж від Microsoft, як на мене це відмінне поєднання базового захисту комп’ютера.

Сторінка продукту –

Ось в принципі все антивіруси, які, на мою думку, так і, на думку багатьох експертів, забезпечать гідний захист домашнього комп’ютера, ще раз повторюся, якщо я сюди не включив будь-якої антивірус, то просто, я або мої знайомі їм не користувалися , і в той же час він не в числі кращих за результатами офіційних тестувань, тому я про нього сказати нічого не можу або просто він значно поступається всім перерахованим вище.

Ссылка на основную публикацию