Який антивірус найменше навантажує систему: детальний огляд

Досить часто в інтернеті зустрічаються питання, який антивірус найменше навантажує систему, який підійде для слабкого комп’ютера і при цьому буде повноцінно виконувати свою головну функцію. Існує безліч різних рейтингів і списків, але всі вони значно відрізняються один від одного і не можуть дати користувачам однозначної відповіді.

Тому сьогодні ми розглянемо найкращі антивіруси, що не вантажать систему, відповідні для слабких ПК, і ви оберете для себе найбільш оптимальний.

При складанні даного списку, ми відштовхувалися від наступних характеристик:

 • Процесор: 0,5 – 1.5ГГц.
 • Оперативна пам’ять: 128-256Мб.
 • Місце на вінчестері: 15-300Мб.

Раніше вже була схожа стаття про антивіруси для слабких машин, але в ній ми розбирали захисників, відштовхуючись від більшого обсягу ОЗУ (256Мб-1ГБ) і процесора (від 1.5ГГц). Якщо ваш ПК або ноутбук перевершує дані характеристики, рекомендуємо ознайомитися з нею.

Якщо ваш комп’ютер не такий і слабкий, то я рекомендую придивитися до більш топовим безкоштовним антивірусів.

Всі запропоновані рішення мають свої переваги і недоліки, а також відрізняються системними вимогами. Давайте докладніше вивчимо кожну, її особливості та функції.

AhnLab V3 Internet Security

Корейська антивірус, який найменше вантажить систему і забезпечує ефективний захист комп’ютера, споживаючи при цьому мінімум системних ресурсів. Має всі функції для підтримки повноцінної безпеки, захищає від шкідливих програм і запобігає установку шпигунського програмного забезпечення.

Чи не вдалося усунути проблему? Зверніться по допомогу до фахівця!

Програма захищає ноутбук або ПК в реальному часі, фільтрує сайти з небезпечним вмістом, вкладення в електронних листах і оптимізує роботу системи. Утиліта функціонує на хмарної технології і характеризується мінімальною кількістю помилкових спрацьовувань. Додаткова функція TrueFind допомагає своєчасно виявити видалення навіть прихованих руткітів.

Утиліта має такі системні вимоги:

 • Процесор – від 0.5ГГц і вище.
 • Оперативна пам’ять – від 256Мб.
 • Вільне місце на диску – від 300Мб.
 • Підтримує ОС починаючи з Windows XP і до Windows 10.

Виходячи з наявних даних, можна з упевненістю сказати, що антивірус не гальмує систему. Крім цього, утиліта видаляє невживані дані і інше сміття для поліпшення продуктивності і нормалізації роботи.

ClamWin Free Antivirus

Ще одне безкоштовне рішення, яке перебуває у вільному доступі в інтернеті. Дану утиліту правильніше було б назвати сканером, так як вона не має сканера, який постійно перевіряє використовувані файли. Це означає, що якщо ви хочете знайти вірус, необхідно вручну запускати перевірку файлу.

Чи не вдалося усунути проблему? Зверніться по допомогу до фахівця!

Програма має зрозумілий інтерфейс, багатий функціонал і цілий ряд різноманітних налаштувань. Також є і додаткові функції, такі як, сканування у встановлений вами час, повідомлення про виявлення шкідливих програм, оновлення баз в автоматичному режимі, а легка інтеграція в меню Windows, робить її більш доступною.

Якщо говорити про системні вимоги, то вони наступні:

 • Процесор – 1.5ГГц.
 • HDD – 103Мб.
 • Оперативна пам’ять – 256Мб.
 • Сумісний з Windows XP / Vista / 7/8/10.

Тобто, представлений антивірусний сканер споживає мінімум ресурсів і жодним чином не гальмує роботу комп’ютера.

SMADAV

Відмінний антивірус, який виступає в ролі додаткового захисту від шкідливого ПЗ. Є другою лінією оборони, і повністю сумісний з будь-якими іншими антивірусними утилітами. Програма застосовує евристичний і поведінковий аналіз для максимально швидкого виявлення та усунення вірусів. Саме завдяки цьому забезпечується високий рівень безпеки. За рахунок малої кількості використовуваних ресурсів, утиліта не знижує продуктивність навіть при активному використанні.

Він має цілий ряд ефективних інструментів. Для початку варто сказати про стандартний скануванні, яке буває 3х типів:

 • Швидке.
 • Полное.
 • Сканування системної області.

Крім цього, SMADAV оснащений системним редактором, за допомогою якого можна вибрати конкретні елементи, вони будуть відображені в «Пуск», і відключити системні програми. Також варто звернути увагу на менеджер процесів, що дозволяє переглядати запущені процеси і при необхідності завершувати їх.

Чи не вдалося усунути проблему? Зверніться по допомогу до фахівця!

Системні вимоги:

 • Процесор – Intel Pentium III або вище.
 • ОЗУ – 256Мб.
 • Жорсткий диск – 100Мб.
 • Працює на всіх ОС Windows
  .

З огляду на його характеристики, це відмінний антивирусник, що не гальмує систему і не знижує продуктивність комп’ютера.

Webroot SecureAnywhere AntiVirus

Легкий і надійний антивірус для захисту ПК від шпигунського ПЗ, вірусів і різного роду мережевих погроз. Під час роботи утиліта ретельно, але при цьому швидко сканує комп’ютер, не зупиняючи інші програми і не конфліктуючи з ними.

Якщо у вас раніше після установки антивіруса починав гальмувати комп’ютер, то з Webroot ви забудете про цю проблему, так як він створений на основі хмарної технології і споживає мінімум ресурсів.

Webroot надійно захищає особисті дані користувачів, не дозволяючи проявляти активність шпигунським програмам. Це мінімізує ризики втратити конфіденційну інформацію, в тому числі банківські дані. До числа основних достоїнств можна віднести блокування небезпечних сайтів, функцію антиспаму і відмінний захист в соціальних мережах.

А низькі вимоги до заліза говорять про те, що він буде найменше навантажувати систему:

 • Оперативна пам’ять – 128Мб.
 • Жорсткий диск – 15Мб.
 • Процесор – Intel Pentium.
 • Сумісний з усіма версіями ОС, включаючи Windows 10.

Microsoft Security Essentials

Сучасний антивірус, що пропонує безкоштовну захист і абсолютно не грузящій систему завдяки економного споживання системних ресурсів. Програма сумісна з будь-якими іншими засобами захисту і не конфліктує з ними.

Утиліта функціонує у фоновому режимі і практично не вимагає втручання користувача, за винятком декількох параметром настройки. Інтерфейс дуже простий і зрозумілий, що дозволяє легко впоратися з ним навіть новачкові.

А про його переваги та недоліки ми більш детально розповідали в цій статті.

Panda Antivirus Free

Хмарний антивірус, мало навантажує систему і забезпечує надійний захист в реальному часі. Програма поєднує в собі віддалений і локальний антивірус, антіруткит і антишпигун. Хмарна модель не вимагає великої кількості ресурсів і не впливає на працездатність і продуктивність системи. Більш того, такий принцип роботи дозволяє ефективніше і швидше виявляти шкідливе ПЗ і блокувати його.

Системні вимоги та більш детальну інформацію ви можете дізнатися з нашої попередньої статті.

Слід розуміти, що антивірус може гальмувати роботу комп’ютера, тільки в тому випадку, якщо ресурсів ПК для коректної його роботи мало, тому при виборі захисного ПЗ завжди відштовхуйтеся від характеристик вашого пристрою.

Ссылка на основную публикацию