Яку термопасту вибрати і як замінити

Якщо ви вважаєте що заміна термопасти справа нікчемна, то можете далі не читати. Для тих же, хто вважає інакше, розповім кілька підводних каменів при зміні термопасти на ноутбуці і комп’ютері, а так само розгляну кілька видів поширених термопаст і спробуємо разом підібрати тепловідвідними пасту до всієї системи.

Навіщо потрібна термопаста

У персональному комп’ютері від довгої роботи нагрівається ряд деталей і щоб забезпечити безперебійну роботу і своєчасне охолодження під час роботи на ПК виробники придумали універсальний засіб розподілу тепла – термічна паста. Сенс її полягає в наступному:

Завдана рівним, тонким шаром на деталь або на чіп термопаста забезпечить м’який і щільний контакт з радіатором системи охолодження, тому що паста володіє підвищеною тепловіддачею і гарну теплопровідність. Що виділяється чіпом температура тут же віддається радіатора, звідки благополучно вивітрюється вентиляторами повітряної системи охолодження. Найкраще використовувати радіатори з мідного сплаву з відмінний показник у відсотках по розсіюванню тепла.

Яку термопасту вибрати

За десятиліття збірки комп’ютерів і ремонту я для себе виділив кілька видів поширених термопаст і поділюся ними зараз.

  1. КПТ-8. Паста досить непогана, недорога і що найголовніше – російська, коли я перший раз її спробував – то не очікував побачити настільки чудовий результат. Для більшості звичайних користувачів, які використовують середньостатистичні характеристики комп’ютера, рекомендую цю пасту як найбільш оптимальну щодо ціни і якості виробу. Вам її вистачить надовго, адже в більшості своїй виробники комплектуючих проводили різноманітні тести, щоб навіть незвичайних умовах їх вироби були стабільні і безпечні.
  2. Zаlmаn – це вже серйозніше, просунуті користувачі знають що Зелман, по праву вважається, кращої фірмою з виробництва систем охолодження і супутніх аксесуарів і товарів. В розумних межах можна навіть і розігнати свій старенький бук або комп’ютер, якщо того вимагає необхідність. Ціна у фірми набагато нижче виробів подібного рівня, ніж у інших.
  3. Arсtiс Cооling – теж «Розгінна» паста, яка має високі характеристики для розгону, хоч і вище в ціні виріб.

А ось деякі вироби я б брати не рекомендував, наприклад російська АлСіл. Якщо нанести її шаром трохи товстіший, то замість тепловіддачі вона стане працювати як термос, утримуючи тепло на процесорі, і як наслідок перегрів і вихід з ладу. Заявлені характеристики у цієї лінійки хоч греблю гати, а на ділі так собі.
Додаткова інформація.

Міняти термопасту потрібно раз на рік, намазуючи її тонким шаром на чіп шприцом або пензликом (не маючи ні того ні іншого – я акуратно розмазував її кредиткою).
Висохлу і прилиплу пасту акуратно можна зняти за допомогою тієї ж кредитки, потім протерти антистатичним розчином.
Був одного разу випадок, що при зміні термопасти, початківець майстер видерти процесор з материнської плати, настільки сильно присохла, а так як власник процесора був в положенні закрито – довелося його міняти йому за свій рахунок. Так що будьте уважні і обережні, удачі.

Ссылка на основную публикацию