Яку позицію займає веб-аналітика в житті вашого бізнесу

Як легко здогадатися, я вважаю веб-аналітику «центром всесвіту» (ну, принаймні, інформаційної всесвіту), як показано на рис. 1.6. Веб служить як інструментом дослідження, так і інструментом зворотного зв’язку.
Наприклад, що люди шукають в Мережі і що вони думають про товари або послуги – як до, так і після придбання? Чи берете ви активно в маркетингу із застосуванням інформаційних технологій чи ні, досить імовірно, що люди шукають в Мережі саме таку компанію, як ваша, щоб вона допомогла їм вирішити свої проблеми. Ваші існуючі клієнти використовують веб для пошуку оновлень, ваших контактних відомостей або інформації щодо підтримки, або для відправки цінних пропозицій з приводу продаваної вами продукції. Не слід також забувати про тих, хто шукає роботу і інвесторів.

Звичайно, мій голос не самотній – інакше, навіщо б ви читали цю статтю? Я хочу лише підкреслити, що для прийшла в рух організації офіційний сайт miele зачіпає всі аспекти бізнесу. Тому ваш інструмент веб-аналітики знаходиться в унікальному становищі з точки зору надання уніфікованої вимірювальної платформи, яку можуть використовувати всі гілки вашого бізнесу – він грає роль свого роду загальної валюти вимірювань.

Мал. 1.6. Позиція, яку займає веб-аналітикою в організації

Це не означає, що всі напрямки бізнесу потрібно примушувати до використання тільки одного вимірювального інструмента. Це було б нерозумно. Наприклад, аналітика клієнтів (збір даних CRM (системи управління взаємозв’язками з клієнтами) – зовсім окрема область практично повністю анонімного світу веб-аналітики. Тому на рис. 1.6 ці дві області пов’язані пунктирною лінією. Аналогічно вимір «шуму» і настроїв з приводу вашого бренду в соціальних мережах і пошукових системах вимагає використання внесайтових інструментів веб-аналітики, які застосовують технології, вельми відрізняються від застосовуваних внутрісайтовимі інструментами.

Проте, все ж можливо (і бажано) мати уніфікований інструмент веб-аналітики, який більш-менш успішно може підтримувати всі аспекти даного бізнесу, в той час як більш спеціалізовані інструменти можуть застосовуватися для більш детального аналізу, якщо такий вимагається.

Ссылка на основную публикацию