Яку оперативну пам’ять вибрати для комп’ютера

Вітаємо, шановні відвідувачі нашого сайту! Займаючись самостійною збіркою свого ПК, багато хто з нас стикаються з проблемою вибору ОЗУ, не всі розуміють по яким параметрам підбирати цю комплектуючу ПК. Якщо у вас з’явилася така проблема, і ви не знаєте, яку оперативну пам’ять краще вибрати для свого комп’ютера, то в цій статті ми постараємося просто і дохідливо все пояснити.

Головні параметри

Сучасна ОЗУ має безліч важливих і не дуже характеристик, але вам не потрібно вивчати кожен параметр, головне враховувати найосновніші, а це:

  1. Тип: в даний момент є три типи пам’яті (DDR-2, DDR-3, DDR-4), 2-я «ДДР» вже майже відійшла від використання, 3-я найпопулярніша і використовується на більшості комп’ютерів, 4-я сама сучасна і продуктивна, але досить дорога. Ви повинні упевнитися, який саме тип ОЗУ підтримує ваша материнська плата. Щоб не вийшло ситуації, коли ви купите, наприклад, DDR-3 пам’ять в надії поліпшити роботу ПК, а ваша «мати» буде підтримувати тільки DDR-2.
  2. Частота: швидкість роботи оперативної пам’яті, ніж цей параметр вище, тим краще, вимірюється в мегагерцах (МГц), наприклад, 1600 МГц продуктивніше, ніж 1333 МГц.
  3. Обсяг пам’яті: безпосереднє кількість пам’яті, ніж цей параметр вище, тим краще, вимірюється в гігабайт (Гб), зараз на ринку в основному є планки пам’яті в 2, 4, 8 Гб.
  4. Таймінги: це значення відповідає за час запису і обробки інформації, в даному випадку вибирайте пам’ять з найменшим значенням, наприклад, 9-9-9-24 буде краще, ніж 9-9-9-27.
  5. Бренди: зараз є велика кількість різних фірм, які виробляють ОЗУ, деякі тільки прийшли на ринок і намагаються завоювати покупця невисокою ціною, часом на шкоду якості. Імениті бренди піклуються про свою репутацію, тому намагаються випускати максимально якісну продукцію, до таких компаній відносяться: Samsung, OCZ, Corsair, Kingston, Hynix і ін. Якщо ви придбаєте пам’ять від не відомої фірми, це не означає, що вона перестане працювати через місяць, просто імениті компанії дають більшу гарантію і відповідають за якість.

Не знаєте, як правильно вибрати відеокарту? Тоді наш детальний матеріал стане вам у пригоді.

Про найпопулярніших браузерах в світі і СНД повідає наша стаття – 

деякі нюанси

Ми розібралися в основних параметрах при виборі ОЗУ, тепер торкнемося деяких інших моментів. Зараз зустрічаються зразки пам’яті з радіаторами, і багатьох цікавить питання, чи є в них необхідність. Насправді сучасні планки ОЗУ гріються не дуже сильно, тому гострої необхідності в них немає, але гірше від радіаторів теж не стане, тому, якщо є зайва «копієчка» (такі зразки коштують трохи дорожче), то можете сміливо брати.

Також намагайтеся ставити однакові модулі пам’яті, щоб вони мали одну фірму виробника, однакові показники таймінгів, обсягу і частоти. Це дозволить уникнути проблем в майбутньому.

Якщо ви не знаєте, брати ОЗУ окремо або в наборі, то тут вибір суто кожного. Якщо ви маєте достатньо знань і впевненості, або ж вам просто потрібно докупити одну планку, то беріть одиночний варіант. У разі, коли ви бажаєте оновити собі пам’ять повністю, а замарачіваться з вибором не хочеться, можете купити набір.

підсумки

Ми підійшли до моменту конкретних рекомендацій у виборі ОЗУ. Спочатку запитайте себе, навіщо ви робите апгрейд, якщо ваше завдання зібрати хороший ПК для ігор, то в цьому випадку варто звернути увагу на обсяг і частоту. Ідеальним варіантом буде зібрати систему з пам’яттю DDR4, але вона досить дорога, крім того, для неї доведеться купувати нову материнську плату. Кращим варіантом буде зупинитися на DDR3. Якщо є можливість і ваша «мати» підтримує такі частоти, то беріть пам’ять з 1600 або 1866 МГц, отримаєте непогану надбавку до потужності, в іншому випадку не варто засмучуватися, 1333 МГц також гідна частота, яка забезпечить хорошу продуктивність.

Про те, які особливості має пам’ять DDR-4, ми говоримо в цій статті – 

Якщо не знаєте, скільки поставити ОЗУ, щоб нові ігри йшли без проблем, то читайте нашу статтю.

Що стосується обсягу, то для недорого офісного ПК або мультимедійного центру вистачить 2 Гб, для більш-менш потужного комп’ютера, на якому іноді будуть грати в онлайн ігри, буде достатньо 4 Гб. Серйозним геймерам, які бажають отримувати максимум від сучасних ігор, необхідно обзавестися 8 Гігабайтами, а якщо дозволяють фінанси, то і 12-16 Гб.

У питанні вибору DDR2 або DDR3, звичайно ж, перемагає 3-тя «ДДР», вона швидше і більш технологічні. Але якщо ваш ПК підтримує тільки 2-ю «ДДР», а грошей на апгрейд поки немає, то пошукайте на блошиних ринках або в магазинних запасах планки DDR2. 6-8 Гігабайт такий ОЗУ ще цілком зможуть дати достатньої продуктивності для сучасних ігрових проектів, звичайно, за умови, що у вас стоять більш-менш потужні процесор і відеокарта.

Сподіваємося, що ми змогли відповісти на ваші запитання і тепер ви правильно підберете собі оперативну пам’ять.

Ссылка на основную публикацию