Яку карту пам’яті вибрати для смартфона

Карта пам’яті – знімний носій даних, який прийдемо Вам на допомогу, якщо на смартфоні вичерпаний обсяг зберігання інформації. З такою проблемою стикалися багато, і при покупці карти пам’яті напевно постало питання: «Яку карту вибрати для свого смартфона?». Для відповіді на це питання нам потрібно проаналізувати кілька важливих критеріїв.

Основні виробники карт пам’яті. Як вибрати карту пам’яті для смартфона

Перше, з чим Ви зіткнетеся при виборі карти пам’яті – це вибір виробника. Від цього критерію залежать інші, такі як обсяг пам’яті, ціна та інші. Сучасний ринок пропонує покупцеві широкий асортимент. Найбільш популярними брендами є:

 1. Samsung
  Є одним з найбільших виробників техніки в світі, які мають хорошу репутацію. Карти пам’яті Samsung відрізняються своєю швидкістю, плюс виробник дає Вам гарантію на 10 років.
 2. SanDisk
  Карти пам’яті SanDisk володіють більшою швидкістю читання і запису, ніж карти Samsung. Але за хорошу якість доведеться більше заплатити. Виробник встановив високу ціну на карти пам’яті, але зробив приємним бонусом – довічну гарантію.
 3. Карта пам’яті фірми SanDisk на 512 Гігабайт

 4. Kingston
  Цей виробник робить упор на карти пам’яті не для смартфонів, а для камер, особливо екшн-камер. Висока швидкість запису призначена для зйомки якісного відео.
 5. Verbatim
  Карти Verbatim для смартфонів дають змішані показники. Маючи хорошу швидкість читання файлів, із записом вони справляються набагато гірше, даючи слабкі результати.
 6. Transcend
  Даний виробник карт пам’яті дає нам середні показники продуктивності. Гарантія на товар дається на 2 роки.
 7. Lexar
  Lexar пропонують покупцям карти пам’яті, що відрізняються високою швидкістю запису, але низькою швидкістю читання. Але зате вони відрізняються більш демократичними, в порівнянні з іншими представниками, цінами.
 8. Toshiba
  Карти Toshiba не відрізняються високими швидкостями, показуючи середні результати. Але якщо Вам потрібна дешева карта пам’яті – цей варіант Вам підійде. Виробник пропонує найнижчу ціну з перерахованого вище ряду.

Вибір виробника дуже важливий, тому що карти micro SD часто підробляються. Щоб купити дійсно якісний товар, який буде довго служити і зберігати важливу для Вас інформацію, Вам потрібно буде звернутися до перевіреного виробника, який зможе дати гарантію на свій продукт.

Різновиди карт пам’яті

Друге питання стосується різновидів карт пам’яті. Яка ж підійде саме для смартфона? Карти пам’яті діляться на micro SD, mini SD і SD.

Mini SD – це карти, які застосовуються набагато рідше, ніж два інших виду. Вони підходять для портативної техніки, такий як mp3 плеєр.

SD – найбільша за розміром з перерахованих вище карт пам’яті. Вона використовується у великій портативної техніки: фотоапаратах, камерах, відеореєстраторах. Існує кілька поколінь SD карт: SD 1. 0, SD 1. 1, SDHC і SDXC.

Micro SD – вид карт, який підходить для смартфонів і планшетів. Між собою вони різняться за обсягом пам’яті. Існує кілька категорій карт micro SD:

 • Самі micro SD з ємністю до 4 Гб;
 • microSDHC (High Capacity), обсяг пам’яті яких становить до 32Г Гб;
 • microSDXC (Extended Capacity) – карти з найбільшою пам’яттю, яка варіюється від 64 до 512 Гб.

Ємність різних карт пам’яті

Важливим моментом при виборі карти пам’яті є перевірка потужності Вашого смартфона. Деякі пристрої обмежені 32 Гб пам’яті, відповідно, до них підійде карта формату microSDHC, а microSDXC не працюватиме, тому що смартфон не отримає доступу до неї.

Дізнатися, чи підходить карта пам’яті до Вашого смартфону можна ще одним простим способом. Зверніть увагу на слот для карти пам’яті. Якщо є слот, призначений для micro SD, то карти microSDHC і microSDXC не підтримуватимуть на вашому пристрої. Але до слоту для microSDXC підійдуть всі формати карт пам’яті.

Швидкість передачі даних у карт пам’яті

За питанням місткості слід питання швидкості передачі даних. Стандартів швидкостей всього 4. Існують карти класу 2 і 4, а також більш потужні 6 і 10 класу. Маркування швидкості відзначається на карті пам’яті всередині літери «С». Там знаходиться число, що позначає мінімальну стабільну швидкість запису. Наприклад, карта «Class 10» записує інформацію з мінімальною швидкістю 10 Мб / с, але її потенційна швидкість набагато більше, і може доходити до 100 Мб / с. На картах з більш високою продуктивністю (UHC) цифра, що позначає клас, вписується в букву U. Перед покупкою карти пам’яті слід дізнатися, який клас карт пам’яті підійде до Вашого смартфону. Ця інформація вказана в інструкції до пристрою.

Якщо Ваш смартфон володіє гарною камерою, ми радимо встановити карту 10 класу, що дозволить Вам записувати відео в форматах HD і Full HD.

Ціновий діапазон карт пам’яті

Ціна карти пам’яті залежить від обсягу карти, тобто від кількості файлів, які можна на неї зберегти. Ось приблизна статистика:

 1. 2 Гб – 2 хвилини Full HD зйомки і близько 250 фотографій (середня ціна – 355 гривень);
 2. 4 Гб – 5 хвилин Full HD зйомки і близько 500 фотографій (середня ціна 484 гривень);
 3. 8 Гб – 10 хвилин Full HD зйомки і близько 1000 фотографій (середня ціна 600 гривень);
 4. 16 Гб – 20 хвилин Full HD зйомки і близько 2000 фотографій (середня ціна 940 гривень);
 5. 32 Гб – 40 хвилин Full HD зйомки і близько 4000 фотографій (середня ціна 1 850 гривень);
 6. 64 Гб – 80 хвилин Full HD зйомки і близько 8000 фотографій (середня ціна 3024 гривень).

Ссылка на основную публикацию