Якщо відеокарта потужніший процесора

У цій статті розглянемо тему, коли відеокарта на персональному комп’ютері могутніше процесора. Якраз у мене такий випадок. Справа в тому, що свій комп’ютер я збирав поступово і деякі комплектуючі заміняв на більш потужні. Спочатку я зібрав комп’ютер на двоядерному процесорі Pentium D з відеокартою Geforce 9800gt на 512мб з GDDR3 пам’яттю і шиною 256 біт. Процесор мені обійшовся в 500 гривень, а відеокарту мені продав тіпок з артефактами під виглядом робочої за 900 гривень. Коли я йому зателефонував, перевіривши карту, то абонент був вже не абонент. Пам’ятаю прийшов в темних окулярах на зустріч, я й подумати не міг, адже був звичайний спекотний літній день. Карту я полагодив за допомогою праски, я її акуратно прогрів і вона запрацювала. На «цегляному» моніторі, вага якого в районі 10-15 кілограм, який я віз в маршрутному пазіку я зміг пограти в Крайзіс на низько-середніх настройках 1280 × 1024 дозволу. Якесь задоволення від гри я навіть отримав. Потім пішли поступові апгрейди. Спочатку новий Full HD монітор 21.5 дюйма, потім взяв б.у. відеокарту в магазині за 2.5 тисячі гривень GTX 460 GDDR5 на 768Мб. Потім процесор Core 2 Duo E7400 або E7600, точну модель не згадаю. Приблизно відповідав процесор відеокарти і пам’яті оперативної у мене було встановлено 3 гб.

Далі я ще апгрейдив свій комп’ютер, я замінив материнську плату, щоб тримала квад процесори і придбав б.у. Core 2 Quad Q6600 за 1500 гривень і докупив оперативки 2 планки по 2 гб. У мене стало 6 гб ОЗУ.

Я встановив більш сучасні ігри на комп’ютер, типу Saints Row 4 і Mortal Kombat Komplete Edition. Але у мене під час ігор комп’ютер почав відрубуватися. Я шукав інформацію і дізнався, що над чіпом відеокарти варто залізна прошарок. Через неї відеокарта значно гірше охолоджувалася і комп’ютер вимикався від перегріву відеокарти. Моєю помилкою була покупка іншої системи охолодження, оскільки ігри стали відмінно літати і зі штатним охолодженням. Я про всяк випадок ще поставив програму MSI Afterburner, в якій налаштував значне підвищення обертання обертів кулера відеокарти при досягненні певної температури. Такий складанням я користувався чимало часу. Б.у. відеокарта гідно відслужила, близько трьох років з урахуванням того, що я її оживляв кілька разів за допомогою праски, навіть не кілька, а раз 5-6 десь. Після кожного пожвавлення вона трималася все менше. У певний момент вона перестала воскресати і я поставив наявну в запасі простеньку карту на 256мб.

Далі я придбав новий Ultra Wide монітор на 29 дюймів. Він шикарний. Здатність 2560 на 1080.

Слідом за ним, через деякий час, я вирішив взяти нову відеокарту. Їй стала GTX 750ti GDDR5 на 2гб відеокарта, куплена за 9200 в Юлмарт фірми MSI.

Ось таким ось чином у мене вийшла система з відеокартою, яка могутніше процесора. Нічого в цьому поганого немає. При подальшому апгрейді відеокарту можна не поспішати міняти. GTX 1050 мало сенсу брати, моя хоч і відстає, але не критично. Краще відразу на GTX 1060 переходити з 6Гб видеопамятью.

До речі, для GTX 1050, що на 4гб, на мій погляд буде досить Core 2 Quad Q9650 процесора або більш дешевого аналога – Xeon, який підійде, якщо купити на АліЕкспресс і навіть не буде потрібно перехідник. Але може знадобитися перепрошивка БІОСа. Такий процесор з Китаю обійдеться в 1000-1500 гривень, плюс візьмете кулер з парою мідних трубок гривень за 700-1000. Оптимальний варіант – не витрачати зайві кошти в процесор, а на вільні кошти можна взяти побільше ОЗУ, наприклад 8 гб. Пишіть в коментарях вашу думку з цього приводу.

Ссылка на основную публикацию