Якщо в принтері застрягла папір, що робити? Шукаємо рішення проблеми

Така проблема, як застрягання паперу в принтері є однією з найпоширеніших. З нею рано чи пізно доводиться стикатися кожному власнику копіювального апарату, принтера і БФП. Коли принтер жує папір, на його панелі загоряється відповідний індикатор, після чого пристрій відмовляється продовжувати процес друку. Що робити в цій ситуації і як дістати м’ятий лист? На перший погляд, така ситуація здається легко вирішуваною, але насправді це не так. Справа в тому, що вам потрібно не тільки витягти застряглий в принтері лист, але також дізнатися, чому відбувається застрягання.

Можливі причини

Отже, причин, через які пристрій зажовує папір може бути кілька і одна із самих основних полягає в зношених деталях принтера, наприклад, ролика подачі паперу. Виникає питання, чому з’являється причина подібного роду? Її джерелом є тривала і неакуратно експлуатація принтера, коли ресурс його деталей вже практично підійшов до кінця. Усунути проблему застрягання листа можуть тільки майстри сервісного центру. Інша основна причина того, чому застрягає папір в принтері, пов’язана з порушенням правил роботи з пристроєм друку. Помилок в цьому випадку може бути чимало, але усунути велику їх частину під силу навіть пересічному користувачеві такий оргтехніки.

  • Таким чином, якщо в принтері застрягла папір, то можлива причина полягає в застосуванні паперу поганої якості. Можливо, для роздруківки документів ви використовуєте старі і м’яті листи. Для вирішення даної проблеми вам досить відмовитися від використання чернеток і постійно купувати нову. В іншому випадку вирішити задачу типу «принтер зажовує папір що робити» буде на порядок складніше!
  • Інша причина того, що принтер мне папір, може бути пов’язана з прилипанием листів один до одного. Як вирішити таку задачу? Вихід з цієї ситуації наступний: візьміть стопку і постукайте нею по столу або ж займіться гортання всіх листів, щоб таким чином роз’єднати їх. Також пам’ятайте про те, що друкуючи на другій стороні, обов’язково давайте їй деякий час охолонути після роздруківки першої сторони.
  • Крім того, застрявання паперу в принтері може бути пов’язано з невідповідним її типом. Можливо, вона занадто товста або тонка або листи не підходять для вашого девайса своїм стандартом. З цієї причини листи починають злипатися і застрявати. В такому випадку ви можете замінити її або скористатися настройками принтера. У другому варіанті вам потрібно перейти в властивості девайса і вказати там тип паперу, наприклад, товста, тонка, картон і т.д.
  • Іноді користувачі сунуть листи в лоток нерівно, в результаті чого під час захоплення вона йде криво і починає застрявати. Якщо це трапиться, то негайно зупиніть принтер, щоб витягти зажував лист. Буває також так, що в лоток було завантажено надто багато паперу. Якщо принтер не може захопити лист, то зменшите або збільште стопку.
  • Часом проблема може з’являтися сама по собі через помилкове спрацьовування датчиків застрягання. Тобто в цій ситуації принтер зажовує папір як би «віртуально». Також таке може статися у зв’язку з неправильними настройками друку, наприклад, ви друкуєте на папері A4, а там стоїть розмір конверта.

Корисні рекомендації

Щоб принтер не став жувати папір, обов’язково вставляйте її в лоток або «щілину» акуратно, не поспішаючи. Зробіть це досить рівно, після чого налаштуйте затискачі праворуч і ліворуч. Ширину затиску під папір обов’язково відрегулюйте.

Вставляти лист в пристрій потрібно без пилу, крихт, скоб і скріпок – досить часто користувачі забувають про такі прості правила. Особливу увагу приділяйте наявності скоб, інакше може статися серйозна проблема.

Таким чином, щоб не зіткнутися з проблемою «в принтері зажувало папір що робити», виконуйте всі ці прості рекомендації.

Як витягнути застряглий папір?

Якщо ви зіткнулися з необхідністю витягнути застряглий папір з принтера, то діяти потрібно гранично акуратно. Справа в тому, що занадто сильні ривки можуть негативно позначитися на стані всього пристрою в цілому. В результаті цього надійність його роботи і якість друку ніколи не будуть колишніми.

Для вирішення завдання, пов’язаної з тим, як витягнути лист, якщо принтер його зажував, в першу чергу вимкніть девайс і знову ввімкніть. Якщо заїдання виявиться невеликим, то барабан апарату просто прокрутиться і лист вийде сам по собі.

Але як витягнути папір, якщо принтер зажував його досить сильно? У такій ситуації тягніть лист потихеньку, тримаючи двома руками і без ривків. Врахуйте, що витягнутий лист може в самий останній момент порватися і окремі його фрагменти зрадницьки залишаться всередині девайса. У такій ситуації відкрийте кришку принтера і огляньте все його нутрощі. Залишки листа можуть потрапити в область витратного матеріалу, вихідних роликів, подавання паперу, звідки здійснюється подача і в надрах девайса. В останньому випадку навіть відкриття всіх дверцят може не допомогти вам знайти і видалити залишки паперу. Якщо ж її фрагменти потраплять в область витратного матеріалу пристрою, то просто відкрийте дверцята, за якою він знаходитися і вийміть його, взявшись за ручку.

Бувають ситуації, коли застрягання відбувається в автоподатчик оригіналів, для його усунення відкрийте кришку і акуратно витягніть оригінал. Після чого огляньте нутрощі на предмет поломок і якщо їх немає – закрийте автоподатчик оригіналів.

Таким чином, якщо ви хочете дізнатися відповідь на питання «принтер жує папір що робити» ознайомтеся з усіма рекомендаціями і порадами з цієї статті. Самостійне усунення проблеми допоможе вам заощадити чимало коштів на послугах майстрів, адже така несправність може повторюватися досить часто.

Ссылка на основную публикацию