Які служби для оптимізації системи можна відключити в Windows 10

Введення нової операційної системи компанією Microsoft збільшило навантаження на комп’ютери користувачів. Необхідно розібратися, які служби можна відключити в Windows 10, щоб оптимізувати її роботу.

Алгоритм відключення:

 1. Знайти список працюючих служб в Windows 10. Зробити це можна шляхом введення команди «services.msc» в командний рядок. Командний рядок виводиться сполучення клавіш «Win + R». Альтернативно можна вивести список через вкладку «Служби» в меню «Керування комп’ютером». Далі натиснути «Панель управління процесами» – «Адміністрування» – «Служби». Система виведе на екран список працюючих на даний момент процесів. У вкладці «Розширені» можна подивитися, який функціонал виконує та чи інша служба і прийняти рішення про відключення.
 2. Для відключення конкретного процесу потрібно вибрати його і подвійним клацанням викликати меню. Далі встановити «Тип запуску» – «Відключено», зупиняючи процес. Але потрібно розуміти, що багато служб взаємопов’язані один з одним, тому необдумане відключення може призвести до нестабільної роботи операційної системи. Тому для недосвідчених користувачів рекомендується спочатку створити точку відновлення системи, щоб мати можливість виправити свої помилки, і повернути процеси в початковий стан.
 3. Автоматизувати алгоритм, які служби відключити в Windows 10, можна шляхом використання спеціальної безкоштовної утиліти Easy Service Optimizer. Цей додаток дозволяє поділити всі працюючі програми на категорії в залежності від їх важливості для функціонування операційної системи. Потім зупинити ті з них, які, сповільнюючи роботу, в той же час не приносять видимої користі. Переглянути, за які функції відповідає потрібний компонент, можна подвійним натисканням на нього всередині програми. Easy Service Optimizer підтримує російську мову і має зрозумілий інтерфейс. У разі помилки стан системи можна повернути натисканням кнопки «За замовчуванням».

Список зайвих процесів

У конфігурації Windows за замовчуванням присутня можливість реалізації надлишкового функціоналу. Елементи можуть відрізнятися в залежності від налаштувань конкретної операційної системи, але в загальному випадку відключенню підлягають наступні компоненти:

 1. Оптимізує доставку push-повідомлень. Необхідна для телеметрії, в звичайної діяльності не використовується.
 2. Machine Debug Manager. Потрібна для налагодження налаштувань системи. Не несе корисного навантаження.
 3. При використанні SSD можна вимкнути.
 4. Пошук Windows. Реалізує функціонал пошуку по найменуванню ресурсу всередині реєстру файлів системи. Якщо не використовується, можна відключити.
 5. Біометрична служба Windows. Відповідає за зберігання біометричних параметрів.
 6. Брандмауер. При використанні якісного антивіруса можна відключити.
 7. Браузер комп’ютерів. Повинен за вимогою надати програмам список комп’ютерів поточної мережі. Марний при використанні 1 пристрою.
 8. Бездротова налагодження. Потрібен для налаштувань бездротового з’єднання. Якщо інтернет надається по кабелю, даний сервіс можна зупинити.
 9. Управління повторним входом в систему. Менеджер облікових записів. При наявності 1 учеткі можна відключати.
 10. Загальний доступ до підключення до Інтернету (ICS). Якщо відсутні інші пристрої, які отримують доступ в інтернет через даний комп’ютер, потрібно відключити.
 11. Загальні папки. Забезпечує синхронізацію робочих папок по всіх пристроях. У разі використання 1 комп’ютера можна деактивувати.
 12. Сервер-клієнт. Регулює загальний доступ до принтерів і файлів. Якщо не використовується, то слід відключити.
 13. Онлайн-служба Xbox Live. Дає доступ до додатків платній служби Microsoft.
 14. Служба геолокації і виявлення положення. Відстежує місце розташування комп’ютера і змінює геолокацію при необхідності.
 15. Компонент управління ліцензіями додатків (ClipSVC). Засвідчує ліцензії по купленим в магазині Windows додатків.
 16. Служба завантаження зображень. Регулює механізм запису зображень зі сканера і з камери.
 17. Сервіси, початківці функціонувати в момент запуску процесу установки програм. Потрібно перевіряти, які нові служби з’являються під час виконання процесу установки додатків. Більшість з них необхідно відключати.
 18. Віддалений реєстр. Дає можливість виробляти віддалено зміни на комп’ютері іншим користувачам.

Незатребувані служби функціоналу пристроїв

Система підтримує можливість роботи різних пристроїв навіть без наявності відповідних компонентів в збірці конкретного комп’ютера. Список елементів, відключення служб Windows 10, за якими зменшить навантаження на апаратні потужності, виглядає наступним чином:

 1. Факс. Дає можливість користуватися функціоналом факсу. Чи не актуальне при відсутності даного пристрою.
 2. Служба записи шифрованих дисків BitLocker. Шифрує диски захищеним ключем. Можна відключати майже завжди.
 3. Менеджер застосування Bluetooth. Якщо даний сервіс не використовується, можна відключити.
 4. Диспетчер друку. Регулює друк принтера. Потрібен тільки при наявності даного пристрою.
 5. Служба записи компакт-дисків. Потрібно тільки при використанні функції запису на компакт-диски.
 6. Елемент перечіслітеля переносних пристроїв. Дає можливість автоматичного відтворення файлів з портативних пристроїв.
 7. Служби NVIDIA Stereoscopic, Streamer Service. Реалізує підтримку зображення в 3D Stereo, а також здійснює підтримку стрімінга на ТБ і спеціалізовані сервіси. При відсутності використання даної функції можна відключити.
 8. Служба контролю Exchange Data (Hyper-V). Регулює відправку даних через Hyper-V протокол.
 9. Служба управління датчиками. Управління вбудованими в комп’ютер датчиками.
 10. Менеджер маршрутизатора AllJoyn. Управляє протоколом обміну через Bluetooth файлів і зображень.
 11. Служба контролю функціонування портів Net.Tcp. За замовчуванням не функціонує. Оптимізує надходять повідомлення на порти вино

Інші способи оптимізації системи

Відключення непотрібних служб становить лише частина процесу. Важливо також відрегулювати список додатків, які запускаються при включенні комп’ютера і запуску Windows. Для цього необхідно зайти в диспетчер задач за допомогою клавіш «Ctrl + Alt + Del» і вибрати там розділ «Автозавантаження». У списку потрібно відключити непотрібні служби Windows 10. Диспетчер не завжди показує всі додатки. Якщо користувач хоче отримати повний список, потрібно скористатися однією з сторонніх програм, зокрема, AIDA 64.

Крім автозавантаження слід звернути увагу на чистку тимчасових файлів, які займають місце на жорсткому диску, але не виконують ніяких корисних функцій.

Для профілактики добре підходить додаток CCleaner, яке автоматично визначає і видаляє непотрібні файли.

Ссылка на основную публикацию