Які розширені функціональні можливості пропонує Google Analytics

Розширеними я називаю функціональні можливості, які є унікальними для Google або для просунутих користувачів, які потребують більш глибоких метриках, таких, наприклад, як багатоканальні послідовності, візуалізація потоку, групування контенту, інтелектуальні системи попередження, анімовані діаграми та подання переломних моментів. У деяких випадках при перегляді звітів ці функціональні можливості можуть позначатися як бета-функції.

мультиканального послідовності

Мультиканального послідовності (Multi-Channel Funnel – MCF) – розділ звіту, який допомагає відповісти на питання про те, яким чином різні маркетингові активності взаємодіють один з одним в плані впливу на конверсії або продажу на даному сайті. Наприклад, при вибудовуванні відносин з організацією відвідувач може клікнути на кількох провідних до сайту джерелах переходів або кампаніях, перш ніж здійснити конверсію. Розглянемо сценарій, при якому відвідувач приходить на сайт тричі. При останньому відвідуванні він робить покупку. Першим джерелом переходу, який приваблює відвідувачів до сайту, є природний пошук. Друге відвідування відбувається в результаті послідовності кліків на рекламу AdWords. Третє відвідування – результат проходження посиланням в надісланому вами повідомленні електронної пошти, надісланому після другого відвідування.

Звіти MCF відображають всі три джерела переходів, що вносять свій внесок у конверсію, і шлях переходу відповідними метриками – тобто природний пошук → AdWords → електронна пошта. Схематично цей процес показаний на рис. 3.1.

Мал. 3.1. Схематичне уявлення багатоканального звіту

MCF допомагає розібратися у взаємодії різних маркетингових активностей. Наприклад, сприяє або шкодить орієнтована на конкретні бренди кампанія AdWords загальному природному трафіку? Чи є соціальні мережі складовою частиною вашого маркетингу або ж самостійним каналом? Зверніть увагу, що можна переглядати довжину шляху як для кожної конверсії, так і для транзакцій.

Візуалізація потоку і цілі

Цю функцію можна вважати функцією аналізу шляхів відвідувачів, але виконуваної більш енергійно! Ця нова функціональна можливість (що з’явилася в жовтні 2011 р) є спробою Google перевизначити аналіз шляхів. Причина її розробки в тому, що традиційний аналіз шляхів, що надається іншими постачальниками, в кращому випадку дуже заплутаний як ліквідація ооо, а в гіршому – марний. Наприклад, часто він веде до висновку, що всі шляхи до сайту є унікальними – просто існує занадто багато злегка відрізняються шляхів, якими можуть слідувати відвідувачі.

Звіт Flow Visualization (Візуалізація потоку) усуває цей недолік, використовуючи інтелектуальний алгоритм, який групує найбільш ймовірні шляхи до сайту. Візуалізація є надзвичайно інтерактивним процесом. Можна взаємодіяти з діаграмою, щоб вьщелить різні шляхи, виконати збільшення і зменшення масштабу і переглядати інформацію про конкретних потоках. Аналогічним є звіт Goal Visualization (Візуалізація мети), яка використовує це ж графічне представлення проходження відвідувачів через різні ступені послідовності – і того, де вони залишають її. Обидва ці звіту є передовими допоміжними засобами відображення архітектури веб-даних і візуалізації, які допомагають розібратися в проходженні трафіку по вашому сайту.

Створення звітів в реальному часі

Порівняно нова функція (що з’явилася з жовтня 2011 р) створення звітів в реальному часі виконує саме те, що і передбачає її назва – повідомляє дані про відвідувачів в реальному часі. Як правило, затримка між прибуттям відвідувача на сайт і його відображенням у звітах реального часу становить всього кілька секунд. Розділ створення звітів в реальному часі охоплює не всі аспекти і метрики. В даний час набір даних включає в себе наступну інформацію:

  • Місця розташування: відомості про географічне місцезнаходження відвідувача аж до рівня міста
  • Проглядається контент: URL-адресу сторінки
  • Тип відвідувача: новий або повернувся
  • Інформація про джерело трафіку: посилається джерело, мережа, найменування кампанії, використане ключове слово (якщо відвідувач прийшов з пошукової системи)

API і платформа розробника

Програмний інтерфейс програми (application programming interface – API) Core Reporting (Ядро створення звітів) Google Analytics дозволяє програмістам по-новому і творчо розширювати можливості Google Analytics. Розробники можуть інтегрувати дані Google Analytics в існуючі програмні продукти або створювати окремі програми з вбудованими потрібними функціями (без будь-якої взаємодії з Google). Наприклад, користувачі можуть переглядати знімки своїх аналітичних даних в створених розробниками інструментальних панелях і гаджетах, автоматично оновлювати ключові показники ефективності (KPI) в документах Excel, PowerPoint або Word і переглядати дані про відвідувачів безпосередньо в системах CRM і CMS.

Інтелектуальний механізм та оповіщення

Інтелектуальні звіти Google Analytics надають автоматичні оповіщення про значні зміни в наборах даних, що надходять з веб-сайту. J Замість того щоб вимагати відстеження звітів і копання в даних, функція інтелектуальної аналітики сповіщає про найбільш значимої інформації, якою потрібно приділити увагу. Крім того, можна створювати нестандартні оповіщення і отримувати повідомлення електронної пошти при генеруванні оповіщення. Наприклад, інтелектуальна функція може автоматично привертати увагу до 200-процентному сплеску відвідувань з Twitter протягом минулого понеділка або доводити до відома про вчорашній 70-відсоткове зниження коефіцієнта відмов відвідувачів, що приходять з США.

графіки руху

Графіки руху – це анімовані подання статистичних даних, які допомагають візуалізувати дані (поява цієї функціональної можливості є результатом придбання компанією Google програми Trendalyzer). Графіки руху додають кошти складного багатовимірного аналізу в більшість звітів Google Analytics. Можна вибирати метрики, які відображаються по осі X, по осі Y, розмір і колір відображуваного графічного представлення і спосіб взаємодій цих метрик між собою в часі. Цей графік – один з перших переглядаються мною для отримання загального уявлення про ефективність сайту, перш ніж зосереджувати увагу на конкретних метриках. Він дозволяє виявляти взаємозв’язки між даними, які важко було б помітити в традиційних статичних звітах.

Звіти про тривалість завантаження сторінок і швидкодії сайту

Багато досліджень довели, що повільно завантажуються станиці мають негативний вплив на враження відвідувача. Для веб-сайтів електронної торгівлі звіти з цією інформацією можуть навіть представлятися в грошовому вираженні. Google Analytics містить спеціальний розділ звітів (названий Site Speed ​​(Швидкість сайту)), в якому можна переглядати тривалості завантаження сторінок і зіставляти їх з іншими метржамі, такими як коефіцієнт конверсії, коефіцієнт транзакцій і т.п.

Створення звітів про мобільних відвідувачів

Google Analytics може відстежувати мобільних відвідувачів, які використовують смартфони і мобільні телефони з розширеними можливостями більш ранніх поколінь. Відстеження користувачів смартфонів виконується за замовчуванням і не вимагає ніяких змін в коді відстеження або веб-сторінок. Користувачі телефонів з розширеними можливостями (тобто пристроїв, які не можуть виконувати код JavaScript або встановлювати файли cookie) відстежуються за допомогою серверного фрагмента коду на веб-сайті технічної мобільного телефону. Орієнтований на мобільні пристрої набір засобів для розробки ПЗ (software development kit – SDK) Google Analytics підтримує сайти PHP, Perl, JSP і ASPX.

багатовимірні уявлення

Ті, хто знайомий з Excel, знайомі також і з багатовимірними (зведеними) уявленнями (також званими зведеними таблицями). Багатовимірні подання зручні тоді, коли важко отримати узагальнену інформацію з простий (плоскої) таблиці. По суті, надаючи таблиці глибину, багатовимірні таблиці допомагають швидко отримати загальне уявлення. У звітах Google Analytics доступні два багатовимірних поля.

Ссылка на основную публикацию