Які принтери краще: лазерні або струменеві

Про те, що історія друкуючих пристроїв починалася з матричного принтера, згадайте при відвідуванні будь-каси. У багатьох касових апаратах механічна друкуюча головка і барвна стрічка використовуються по одній простій причині: це дуже компактна і невибаглива конструкція.
При продажу квитків або заповненні чекових книжок матричні принтери досі незамінні з іншої причини. Тільки вони годяться для друку на самокопирующихся бланках і зброшурованих аркушах. Мабуть, цими двома випадками і обмежити сферу застосування матричної друку в наші дні.

Основними «робочими конячками» офісного друку давно вже є лазерні принтери. Найбільш відомі виробники такого обладнання – компанії HP (Hewlett-Packard), Canon, Xerox, Samsung, Epson, Brother, Panasonic. Компанія OKI випускає так звані світлодіодні принтери. Замість лазера в них використовується лінійка світлодіодів, в іншому принцип той же (див. Рис.).

Принцип лазерного друку

  1. Вал заряду передає поверхні фотобарабана рівномірний електричний заряд.
  2. Лазер через оптичну систему засвічує фотобарабан і «малює» на ньому зображення в негативі. У тих місцях, куди потрапив лазерний промінь, заряд втрачається.
  3. До ділянок фотобарабана, що зберіг електростатичний заряд, прилипає порошкоподібний тонер. Для подачі тонера з бункера служить магнітний або пористий гумовий вал, а дозуюче лезо (ракель) не дозволяє тонеру вільно висипатися.
  4. Фотобарабан прокочується по папері і залишає основну частину тонера на ній. Залишки тонера і випадково прилип волокна паперу «відскрібаються» з поверхні фотобарабана миючим лезом і зсипаються в бункер відходів ( «відпрацювання»).
  5. Папір проходить через гарячий вузол закріплення ( «фьюзер», «піч»). Тонер спікається і міцно пріплавляется до поверхні паперу.

До фотобарабані папір притискає так званий ролик (вал) подачі, а до гарячої термопленке в вузлі закріплення – теплостійкий тефлоновий вал. Крім того, обгумовані та пластмасові ролики служать для подачі і протяжки паперу, а оптоелектронні датчики контролюють весь процес проходження листа через принтер.

У більшості лазерних принтерів «малого» і «середнього» класу ємність з тонером, вали, фотобарабан і бункер відходів об’єднані в змінний картридж. Вузол закріплення жорстко змонтований в корпусі самого принтера. У «великих» високопродуктивних принтерах фотобарабан і вали зазвичай укладені в окремий знімний блок (Drum Unit, драм-юніт), а тонер засипається з змінною туби.

Кольоровий лазерний принтер працює майже так само, але в ньому використовуються чотири картриджа: три кольорових і один чорний. По дорозі до паперу тонер спочатку потрапляє з усіх фотобарабанів на ремінь перенесення. Далі з цієї широкої закільцьованої плівки тонер переноситься на папір. Головна складність при кольорового друку – забезпечити точне сполучення кольорів. Для вирішення цього завдання кольоровий принтер забезпечений безліччю датчиків, і після друку певної кількості сторінок автоматично виконує самокалібрування.

Уявлення про те, як працюють лазерні принтери, допомагає розібратися в багатьох тонкощах їх вибору і експлуатації. У міру роботи тонер витрачається, а всі інші компоненти поступово зношуються. Хоча виробники припускають, що після витрати тонера картридж повинен замінятися, на практиці картриджі у нас заправляють, а фотобарабани змінюють. Тоді вибудовується приблизно такий життєвий цикл принтера і періодичність замін:

  • однієї заправки тонером, в залежності від моделі принтера і характеру документів, вистачає на 1000-3000 сторінок. При кожній заправці бункер відходів спорожняється;
  • після декількох заправок замінюють фотобарабан. Разом з ним зазвичай ставлять і нове дозуюче лезо, хоча іноді воно служить довше фотобарабана;
  • через кілька замін фотобарабана приходить пора міняти вал заряду. Якщо розбовталися втулки, стерлися шестерні, потріскалися пластмасові деталі і т. Д., То відразу купують новий картридж;
  • ще рідше доводиться міняти притискноївал і деталі вузла закріплення (нагрівальний елемент, термопленку). У багатьох апаратах вони нормально служать аж до остаточного списання принтера через поломки двигунів, механіки або електроніки.

Чи потрібна в офісі кольоровий друк?

Документи в кольорі – світова тенденція. Не випадково у всіх стандартних шаблонах Microsoft Office 2010 використовуються колірні схеми! Документ або таблиця з кольоровим оформленням легше сприймається, та й виглядає солідніше чорно-білого.

Кольорові лазерні принтери і МФУ за останні роки стрімко подешевшали. Апарат класу малого офісу коштує близько 300-500 доларів. Ще років п’ять тому стільки ж коштували монохромні «лазерники» з таким же ресурсом друку! З «шалено крутого» подібне обладнання вже перейшло в розряд звичайного. Якщо не зловживати колірним оформленням документів, то ціна копії виходить в 2-3 рази вище, ніж при чорно-білого друку. Все-таки картриджа чотири, хоча кольорові будуть витрачатися набагато повільніше чорного. Якщо друкувати на кольоровому принтері тільки чорний текст, то копія обійдеться приблизно в 1,5-2 рази дорожче, ніж на монохромному принтері.

Деякі власники вже порядком зношених монохромних принтерів набувають кольоровий «лазернік» як другий апарат. На ньому друкуються документи, призначені для чужих очей, тоді як старенький монохромний продовжують використовувати для «внутрішніх потреб». І для іміджу корисно, і економно!

Струменеві принтери в офісі не так популярні. Основна область їх застосування – кольоровий друк з фотографічною якістю. Якщо вам потрібно саме таке зображення, з точною передачею кольору, високою роздільною здатністю і ідеальними переходами, очевидним рішенням стане струменевий принтер. Інший випадок, коли без струменевого принтера не обійтися – друк на папері формату A3. Часто таке завдання виникає перед проектувальниками, архітекторами, геодезисти і т. П. Лазерні принтери такого формату існують, але це велика рідкість, а ціна може злякати навіть нафтовиків. Зате струменеві принтери такого формату коштують близько 350-450 доларів, і в багатьох комп’ютерних фірмах вони є в наявності.

Струменевий принтер друкує, бризкаючи на папір рідкими чорнилом. Принцип роботи струминного принтера завжди один і той же. З ємності чорнило надходять в голівки. Головка переміщається над поверхнею паперу, а її сопла викидають мікроскопічні порції фарби. Існують два варіанти конструкції. В одному випадку друкуюча головка є частиною самого принтера, а картриджі – просто балончики з чорнилом. Такої концепції дотримуються компанії Epson, Canon і багато інших.

Друга конструкція знайшла втілення у багатьох принтерах компанії HP: друкуюча головка становить єдине ціле з ємністю для чорнила. За ідеєю, головка теж стає витратним матеріалом: коли чорнило закінчилися, використаний картридж викидають і купують новий. Правда, такі картриджі використовуються тільки у відносно недорогих принтерах HP, а в більш «професійних» моделях цієї марки балони з чорнилом і головки розділені.

Типова «хвороба» будь-якого струменевого принтера – засихання чорнила усередині голівки. Після того як принтер простояв без роботи місяць і більше, така несправність виникає досить часто. Іноді допомагає процедура очищення головок, виконувана програмно, за допомогою драйвера принтера. Якщо прочистити сопла таким чином не вдалося, принтер доведеться нести в майстерню. Там його розберуть майже повністю, знімуть головку і спробують відмочити спеціальними розчинами. Навіть це не завжди приводить до успіху, а як запчастини нові друкують головки знайти неможливо. Тоді принтер простіше викинути і купити новий! У принтерах HP «засохлу» головку-картридж досить замінити, і проблема вирішена.

Виробники виходять з того, що дорогі принтери зазвичай купують для досить частою і регулярної роботи, підлягає вони не простоюють. У такому випадку і ймовірність засихання чорнила в голівці мала. Однак в «домашньому» секторі головка-картридж виявляється досить розумним рішенням. Вона дорожче, ніж простий балончик з чорнилом, зате виключає можливість «загибелі» всього принтера через висихання фарби.

Компанія HP вже кілька років просуває на ринок серію OfficeJet як альтернативу лазерного друку для офісу. За твердженням розробників, струменеві принтери і МФУ OfficeJet в режимі чорно-білого друку нітрохи не поступаються за економічністю монохромним лазернік, а при кольорового друку навіть вигідніше кольорових лазерних принтерів. Наскільки це близько до правди?

Все абсолютно вірно, але тільки не для нас! Викладки засновані на тому, що споживач в обох випадках буде купувати оригінальні витратні матеріали. У США майже всі так і роблять. Російський користувач картриджі звик заправляти. Кольорові лазерні картриджі давно вже не виняток: тонер є, чіпи теж, а технікою заправки володіють майже всі майстри. А ось із заправкою картриджів для принтерів OfficeJet справа поки йде погано, якщо не сказати «ніяк». В результаті потрібно порівнювати заправку лазерников з покупкою оригінальних струменевих картриджів, і висновки повністю суперечать тому, в чому переконують нас маркетологи HP.

Ссылка на основную публикацию