Які програми потрібні для комп’ютера Windows 10: для ігор, відео, навчання і роботи

Деякі задаються питанням – які програми потрібні для комп’ютера Windows 10. Відповімо – новий набір нічим не відрізняється. Стандартні програми як і раніше рулять там, де стоїть десятка. Софт по розділенню простору жорсткого диска давно вже не працює, тому нічого про нього і жаліти. Це єдине, що може змусити повернутися до XP.

Почати потрібно з того, що поставити нормальний браузер. Майкрософт усвідомлює всі недоліки IE, тому і впровадила нові Edge. В іншому, список досить великий, це архіватор, що-небудь для ПДФ і ДЖВЮ, кодеки, редактор тексту замість NotePad, таблиці.

браузер

Згідно зі статистикою, приблизно 40% користувачів експлуатують Хром. Це означає, що саме стільки покупців усвідомлює стандартні недоліки штатного браузера. Це єдиний додаток, швидкість роботи якого стала притчею во язицех. IE відмінно підходить для банківських додатків, але коли потрібно швидко погортати мережу, зробити це просто неможливо.

На Windows другим за популярністю є Firefox. Це один з найшвидших клієнтів для перегляду відео на Ютуб, за умови, що регулярно підчищається історія. Втім, сучасні системи на 64 bit і так рухаються досить швидко. Навіть ноутбук тягне Firefox без будь-яких проблем.

За запити з пошукача відразу ж викидає на сторінку закачки. Намагайтеся знімати галки з додаткових «спонсорів», які зазвичай ніякої популярністю не користуються. Зрозуміло, в цьому плані ніхто не може перемогти всюдисущий мейл.ру, який при першій зручній нагоді прописується всюди, де це тільки можливо. Від себе додамо, що Windows 10 активно шпигує за своїми користувачами (це не наше твердження, читайте інтернет), а значить, потрібно намагатися знайти так звані portable додатки, які набагато менше інтегровані в систему. Їм не потрібен інсталятор, і прописка в реєстрі ні до чого.

Багато хто вважає, що кращий варіант це Chrome. Як же, він настільки дбайливо ставиться до своїх користувачів, що кожен раз попереджає їх про спробу завантажити шкідливий файл. Насправді в цей розряд потрапляють всі .exe і деякі інші розширення. Навіть ті, де і вірусів не було зроду. Звичайно, скачати пакет ніхто не заборонить, але тупо не мають ніякої теоретичної основи попередження з часом починають дратувати.

Хром працює на тому ж ядрі, що і вітчизняний збірник, який можна споглядати з видачі «програми яндекс». Все це безкоштовно, як і всякі непотрібні пошукові панелі, що уповільнюють роботу системи. Всі ці браузери підходять для ігор на Flash Player. Наганяти своїх конкурентів стала і Opera, яка у свій час пасла по швидкості завантаження десь в самому кінці. Отже, сторонній браузер є необхідним атрибутом. Хоча б тому, що вірусом зазвичай уражається тільки один. В такому випадку доктора Веба можна дістати по іншому.

Flash Player і JAVA

Про це зазвичай забувають, але без нормальної версії FlashPlayer не запуститься жодна браузерна гра. Ах, комп’ютер для навчання? Ну, і їжте граніт науки, а ми вважаємо, що в необхідні пакети входить FlashPlayer від Adobe. Інструкція допоможе впоратися з установкою, а оновлюється додаток самостійно.

JAVA сьогодні виконується не на всіх браузерах. Він переважно потрібно в банках, хоча час від часу зустрічається додаток, що не має ніякого відношення до цього середовища, але використовує ці кошти.

Дійсно сказати, відсутність JAVA не заважає власникам Chrome борознити інтернет. Крім цього на браузери зазвичай ставляться розширення, але це відбувається не відразу, а в міру виникнення такої необхідності.

архіватор

Сьогодні складно зрозуміти тих, хто для роботи з архівами готовий відстібати гроші за WinRAR. Пакет 7Zip давно надає всі основні повноваження роботи з стислими форматами. Відкриває практично всі, що тільки можна. На скрині показаний розпакований інсталяційний образ DVD Windows 10.

Можна створювати:

 1. Архіви.
 2. Захищати дані паролем.
 3. Розбивати загальний файл на частини і збирати воєдино.
 4. Приховувати структуру каталогів всередині архіву.

7Zip доступний для операційних систем будь-якого типу.

Антивірус

Потрібно відзначити, що десятка є першою в лінійці продукції Біллі Гейтса, яка не падає кожні три дні навіть без антивіруса. Це може означати, що:

 • Хакери навчилися ховати своє ПЗ.
 • Майкрософт, нарешті, знайшла спосіб боротьби з троянами.
 • Касперський не дав відкат Біллі Гейтсу, і останній вирішив обійтися без зовнішніх антивірусів.

Замість захаращення своєї системи, обов’язково качайте раз в тиждень «доктор веб курить». Він не потрапив ні в один топ, де наведені «найкорисніші та потрібні» програми для планшета і ПК. Але зате добре зарекомендував себе на практиці, виловивши не один десяток троянів і знешкоджуючи все до єдиного. Установчий процес не потрібно зовсім, але потрібно прийняти функцію відправки статистики.

З усім іншим добре управляється штатний захисник Віндоус.

Його не потрібно качати, він запускається і оновлюється самостійно. Але конфліктує з деякими антивірусами.

зображення

Звичайно ж, потрібно качати програми, що відкривають .pdf, для Windows 10 і djvu. Наберіть pdf reader в браузері, і цього цілком достатньо. Що стосується переглядачів djvu, то вони відрізняються за своїми характеристиками. І іноді краще себе показує один, а іноді інший. Потрібно мати на своїй машині таких принаймні два-три, щоб бути впевненим в тому, що вдасться прочитати документ і зробити це правильно. Ось приклади:

 1. WinDjVu.
 2. DjVuReader і так далі.

драйвери

Після цього можна подумати про драйвери, тому що є всі інструменти для зручного пошуку. Категорично не рекомендується. Настійно рекомендується драйвери качати через браузер з сайтів виробників. Пройшли ті часи, коли були якісь секретні списки, згідно з якими «кращі програми» оновлювали наш комп’ютер. Тепер такі штучки можуть вийти боком, а підняти впав Windows 10 досить важко. Ніколи не поспішайте ставити версії драйверів, вік яких менше трьох місяців. Саме за такий проміжок творці ПО встигають отримати звіти про помилки та налагодити роботу.

Відвідуйте сайти відомих компаній, таких як:

 1. Gigabyte.
 2. AMD.
 3. Intel.
 4. Nvidia.
 5. Realtek.

І так далі.

кодеки

Без кодеків корисні утиліти для Windows 10 не зможуть програти жодне відео складного формату. Традиційно скачується для цих цілей пакет K-Lite Codecs, в комплекті йде потужний плеєр відеофайлів. Його можливостей вистачить на всі випадки життя. Ми б рекомендували додати в набір Free Audio Converter і Free Video Converter. Ці корисні утиліти для Windows 10 дозволять провести всі необхідні перетворення між файлами мультимедіа будь-якого типу.

графіка

Paint забезпечений корисним інструментарієм, але всі можливості цієї програми для Windows 10 трохи скромніші. Немає проблем. Встановіть безкоштовний GIMP, навчитеся з ним працювати, і виконання найскладнішого графічного пакета не здасться такою вже й складною.

Ссылка на основную публикацию