Які бувають жорсткі диски для комп’ютера

Жорсткий диск комп’ютера призначений для довготривалого зберігання інформації. Ви вже знаєте, що для нормальної роботи комп’ютера на жорстких дисках повинно бути достатньо вільного місця. Тому якщо навіть після проведеного очищення диска місця на ньому все ще не вистачає, саме час задуматися про придбання нового.

Зараз на ринку присутні жорсткі диски двох основних типів: традиційні, де запис здійснюється на обертові металеві диски і SSD-диски (Від англ. Solid-state drive – «твердотільний накопичувач»), які по суті-то дисками не є, тому що інформація там зберігається в електронних елементах пам’яті.

Твердотільні накопичувачі зовні практично не відрізняються від традиційних, але мають більш високою швидкістю читання і запису даних, що позитивно впливає на продуктивність системи в цілому. Однак вони і коштують дорожче, тому встановлювати в комп’ютер виключно SSD-диски буде досить дорогим рішенням.

Розумний компроміс – встановити один твердотільний накопичувач і один традиційний жорсткий диск. SSD-диск при цьому слід зробити системним і крім системи встановлювати на нього додатки, вимогливі до ресурсів комп’ютера, а призначені для користувача дані, наприклад документи, музику, зображення, фільми та багато інших, зберігати на традиційному носії. Таке рішення дасть суттєвий виграш в продуктивності і буде порівняно недорогим.

Крім того, при виборі жорсткого диска слід враховувати його форм-фактор. По суті, мова тут йде просто про фізичному розмірі пристрою. Зараз найчастіше випускаються диски форм-факторів 2,5 “, 3,5” і 5,25 “. Зрозуміло, диск більшого розміру не підійде для слота меншого розміру. Якщо ж диск менше, ніж слот, то можна придбати спеціальний перехідник, який дозволить правильно встановити жорсткий диск.

Ще один важливий фактор, який потрібно прийняти до уваги при виборі жорсткого диска, – це інтерфейс підключення. Нові жорсткі диски, як правило, мають інтерфейс SATA, але в вашому комп’ютері можуть бути встановлені ще диски з застарілим інтерфейсом IDE. З точки зору швидкості передачі інформації кращим рішенням є інтерфейс SATA. Приймаючи рішення про вибір інтерфейсу, потрібно враховувати наявність вільних роз’ємів відповідного типу на материнській платі.

Ссылка на основную публикацию