Які бувають комутатори D-Link, моделі мережевих комутаторів на 8 і 16 портів

У цій статті розглянемо різницю між комутаторами і роутерами. Пристрої дуже схожі, але є, як то кажуть, нюанси.

Різниця між комутатором і роутером

Комутатор – пристрій, призначений для організації зв’язку між комп’ютерами за допомогою технології Ethernet (PoE).

Роутер – мережевий комп’ютер, який має загальний мережевий інтерфейс і здійснює обмін даними між користувачі на основі певних правил, заданих при його налаштуванні.

Різниця між комутатором (світче) і маршрутизатором полягає у виконанні приблизно однаковий дій, але на різних рівнях. Комутатор відсилає пакети даних між користувачами, в залежності від їх запитів. У приклад можна поставити розподільчі пристрої на телефонних станціях – дзвінок надійшов від користувача перенаправляється на вимогу до набрав номеру.Второй рівень OSI – сфера зайнятості світча, означає обробку запиту з трафіку адреси MAC, дає можливість відправити дані в точку прийому. За допомогою HA (Hardware Address) створюються таблиці з адрес пристроїв. Робота роутера лежить на алгоритмі вищої (третьої) ступеня електромережної моделі, обробляючи інформацію і придумуючи маршрут трафіку, по якому передаються дані. Маршрутизатор розподіляє IP-адреси по старшинству і аналізує дані, в той час як світч – виключно заголовки унікального ідентифікатора

Маршрутизатор більш функціональний девайс, що використовує набагато велика кількість правил і алгоритмів ніж комутатор. Для спільної роботи одного або декількох користувачів підійде виключно роутер, свитч не може підключитися до всесвітньої мережі. Завдяки вбудованим бездротовим модулями роутер може мати свою точку доступу. Свитч обмежений на рівні локальної мережі, за допомогою ВЛАН-кабелю. Унаслідок спочатку різних завдань, ці пристрої можуть відрізнятися кількістю портів. Маршрутизатор має обов’язковий оптичний WAN-порт за допомогою якого проводитиметься підключення до мережі. Комутатор не має вбудованого ПО для безпеки власної мережі.

види комутаторів

Сучасний ринок має сотні різних моделей світчей. Відрізняються вони за кількістю портів і швидкості обробки і передачі даних між комп’ютерами.

некеровані комутатори

Найпростіші автономні пристрої, що не мають інтерфейсу для ручного управління. Весь процес передачі даних здійснюється автоматично.

Деякі моделі можна виділити наявністю вбудованого інструментарію моніторингу.

Некеровані комутатори є найпростішими і не потребують будь-якої настройки з боку людини. Дуже добре підходять для малих офісів і будинку завдяки порівняно низьку ціну і автономності роботи.

Мінуси некерованих комутаторів – найнижчий показник продуктивності при навантаженнях мережі і відсутності інструменту для управління.

Їх використання обмежується в малих підприємствах, оскільки наявність великої кількості пристроїв в мережі вимагає ручного адміністрування, обмежуючи його можливості і накладаючи обмеження.

керовані комутатори

Схожі по виду, але маючи ширше функціонал, можливість працювати в автоматичному режимі, що мають ручне управління. Наявність такої функції дозволяє налаштувати роботу пристрою продуктивно і знижує необхідних зусиль для його настройки.

Основному мінус керованих комутаторів – висока ціна, що залежить від можливостей пристрою і продуктивності при навантаженнях.

Всі девайси можна розділити на рівні. Чим він вищий – ціна підвищується. Залежно від функціоналу комутаторів з мережевої моделі OSI визначається рівень пристрою. Щоб визначити який вам потрібен комутатор необхідно вирішити на якому рівні буде проводиться адміністрування ЛВС (локальної обчислювальної мережі).

настроюються комутатори

Найсучасніші і мають ряд переваг серед інших видів пристроїв. Більшість задіяно для створення мережі другого рівня мережевої моделі OSI в промислових масштабах.

Наявність порту GE у мережевих комутаторів, дає можливість передавати дані зі швидкістю до 52 Гбіт / с. Подібні свитчи захищені від перепаду напруги, а додатково ПО забезпечує безпеку від злому.

Контроль роботи відбувається через програму виробника, крім того настройка можлива через командний рядок. Додаткове ПО дозволяє знайти станції однієї лінійки в мережі. Користувач володіє доступом до розширеної конфігурації, яка може змінити пароль або завантажити нову версію ПО.

Функція пошуку нульового адреси знаходить, так звану, «петлю» в мережі і відключає її для налагодження. Опція діагностування мережевого кабелю визначає вид підключеної периферії і їх сумісність.

Настроюються комутатори – найталановитіші пристрої для точної і простий налаштування високо навантаженої локальної мережі. Можуть об’єднатися з іншими комутаторами для спільної роботи і легко виправляти неполадки серед користувачів.

Комутатори марки D-Link

Мережеве обладнання D-Link славиться надійністю і якістю. Вибір моделей задовольнить запити будь-якого покупця, незалежно від масштабу використання. За багато років можна відзначити наступні переваги перед конкурентами:

  • Величезний модельний ряд;
  • Наявність якісного ПО;
  • Невисока вартість;
  • Відмінна якість;

D-Link комутатори не поступаються своїм конкурентам також на ринку світчей.

Комутатор D-Link DGS-1100-08p

Настроюється свитч є хорошим бюджетною альтернативою для компаній з невеликою кількістю пристроїв, де не знадобиться докладний управління мережею. Корпус продукту зроблений з металу, а число портів (8 або 24) PoE залежить від продукції, що поставляється версії.

Стандарт під назвою Green дозволяє вживати мінімум енергії при невеликих навантаженнях. Налаштування VLAN на комутаторах D-Link реалізована за допомогою додаткового ПЗ WebSmart. Програма дозволяє виявити аналоги в масштабі однієї мережі.

Пропускна здатність складає до 16 Гбіт / c. Кількість портів обмежено вісьмома. На відміну від 1018p девайс оснащений більш просунутим ПО.

Комутатор D-Link DGS-1100-08p – відмінний варіант для невеликої мережі завдяки легкої настройки і низького показника споживання електроенергії.

Комутатор D-Link DGS-1210-28p

Категорія подібних гаджетів оснащена 24 портами типу Base-TX, 2 Base-T і 2 універсальними портами. Механізм має можливість повного контролю в комутаційної мережі. Використання портів Base-TX дозволяє підключити мережевий кабель будь-якого типу без загрози несумісності структур.Коммутатор D-Link DGS-1210-28p підтримує алгоритм другого ступеня OSI, забезпечуючи пряме під’єднання мережевого простору до світч з максимальною швидкістю до 2000 Мбіт / с в режимі передачі по одному каналу.

Більш розширена версія утиліти Web Smart підтримує контроль кожного порту окремо. Автоматична настройка IP-адреси кожного ПК розподілить свитчи в правильному порядку. Користувач може спостерігати кожне незалежне пристрій в мережі.

Комутатор D-Link DGS-1210-52

Комутатор D-Link DGS-1210-52 являє собою зразковий варіант при експлуатації в міській мережевий системі (Metro Ethernet). Прилад оснащений 48 входами Ethernet і має можливість підключення до високошвидкісного обміну даними за рахунок наявності 4 SFP-портів. Підтримка алгоритмів Spanning Tree захищає пристрій від стрибків напруги, і має можливість створення запасного трафіку інформації в разі аварії.

Пропускна здатність до 104 Гбіт / C забезпечує швидку багатоадресну розсилку і настройку трафіку на окремих портах. Підійде для компаній з великою кількістю комп’ютером, управління яких можна реалізувати віддалено.

Комутатор D-Link DGS-1210-10p

Більш нове покоління 1210 використовує для роботи порти типу Base-T і SFP в кількості 8 і 2 відповідно.

Комутатор D-Link DGS-1210-10p застосовується в невеликих компаніях. Інтерфейс управління не відрізняється від попередніх моделей. Можливість передачі даних на швидкості до 20 Гбіт / с.Аппарат володіє пасивним охолодженням системи, забезпечуючи безшумну роботи і зниження витрати електроенергії.

Комутатор D-Link DGS-1210-08p

Гаджет має 8 прискорених портів Base-TX, на відміну від звичайних швидкість обміну досягає 1,6 Гбіт / с. Вживаючи мінімальну кількість енергії і нові технології свитч дає можливість адміністратору підключити харчування до IP-телефонами, точок доступу або камерам, через PoE. Інтерфейс контролю використовує стандарт SNMP для розгортання комутативній мережі. Комутатор D-Link DGS-1210-08p це відмінний вибір для невеликого філії з максимальною безпекою та зручністю використання.

Комутатор D-Link DGS-3120-24sc

Маючи порти другого рівня: SFP, CX4, T / SFP цей гаджет підійде для великої організації з значною кількістю комп’ютерів.

Можливість адресного групування, безперебійного потоку, створення мульти-груп. Ці опції дозволяють назвати цей свитч ідеальним для 2+ рівня.

Наявність підтримки читання SD-карт дозволить завантажити ПО і різні настройки мережі безпосередньо з носія. Так само журнал роботи комутатора D-Link DGS-3120-24sc можна вивантажити на зовнішній носій.

Захищеність підключення і обслуговування забезпечена безліччю сучасних протоколів безпеки.

Ця установка служить сучасним рішенням підтримує стандарт підключення IPv6. Це дозволяє налаштовувати пристрій віддалено за допомогою кручений пари.

Комутатор D-Link DGS-3120-24tc

Свитч має підтримку 3 рівня забезпечить безпечний обмін і передачу даних в великих компаніях.

Основною відмінністю від інших моделей є наявність трьох версій ПЗ:

  • Standard Image
  • Enhanced Image
  • Routed Image

Standard Image – стандартна версія ПО для створення мережевого суспільства середніх масштабів, включаючи реалізацію опцій 2 рівня OSI.

Enhanced Image – підтримує багатоадресні групи, стабільний потік даних і безперебійність роботи. Реалізовано через призначений для користувача інтерфейс, для зручного налаштування.

Routed Image – реалізує настройку DHCP-сервера для адміністрування всіх комп’ютерів одночасно, протекція формату IPv6.

Перезавантаження системи в разі краху комутатора D-Link DGS-3120-24tc становить близько 50 мс завдяки технології швидкого перемикання харчування. Вбудована програма управління реалізує спостереження і обслуговування гаджетів, за допомогою підключеного до поточної мережі комп’ютера.

Швидкого Вам інтернету!

Ссылка на основную публикацию