Які бувають форми споживчого кредиту?

Кредит, як банківський продукт, багатогранний. І існує безліч різних пропозицій. Які ж існують форми споживчого кредиту? Споживчий кредит видається фізичним особам на відносно короткий термін – до декількох років, і призначений для покупки більшості споживчих товарів і послуг.

Це дуже зручна система для всіх бажаючих придбати будь-який товар за умовами розстрочки. Банки пропонують досить прості і швидкі умови оформлення для споживчого кредитування, потреба в яких у населення настільки висока, що кредитні організації відкривають свої представництва у великих магазинах.

В результаті покупець може оформити покупку на кредитних умовах безпосередньо в магазині, уклавши на місці кредитний договір зі співробітником банку. Це дуже зручна і швидка послуга, проте, пропоновані умови діючих в магазині кредитних програм – не завжди найвигідніші з наявних. Проте, бажання негайно роздобути вподобану річ штовхає покупців на оформлення покупки навіть на не самих вигідних умовах, що створює великий попит на такі послуги.

Така форма кредиту називається споживчим кредитом для особистих потреб. Іпотека – ще одна поширена форма споживчого кредиту, при якій позика видається під заставу наявного, або придбаного житла. Це, як правило, довгострокові кредити, що реєструються в державній службі і які підлягають обов’язковій страховці. Іпотека надається для придбання будь-яких форм нерухомості – від земельних ділянок до комерційних споруд, в тому числі і житла.

У разі недотримання позичальником кредитних зобов’язань банк в праві розпорядиться запорукою на свій розсуд – найчастіше подібні об’єкти нерухомості виставляються на продаж, а виручені кошти служать компенсацією витрат банку.

Ще однією популярною формою споживчого кредитування є авто-кредити. Це ті випадки, коли кошти використовуються для придбання автомобіля. Заставою може служити сам транспортний засіб, але це не обов’язково. Існує безліч видів авто-кредиту – з первинним внеском і без, з включеною обов’язковим страхуванням «КАСКО», або без неї.

Споживчі кредити – зручна форма придбання в розстрочку практично будь-яких товарів, однак треба не забувати, що істотна переплата є основним мінусом більшості кредитних програм, і слід уважно ставитися до пропонованих умов при оформленні банківської позики.

Ссылка на основную публикацию