Яка Windows краще? Частина 2.

Windows Адаптація.

На сучасних комп’ютерах за стандартом UEFI Windows 7 справляє враження викопного. Система запускається виключно через Bios, а завантажувач схоже, прийшов з DOS. У порівнянні з Bios, в стандарті UEFI є справжній графічний інтерфейс, по мимо цього: завантажувальна система буде працювати з дисками дуже великого обсягу, що перевищує 2 Тбайта.

UEFI оснащений загрузчиком, з можливістю відновлення або запуску ОС. Все це є в Windows 10, також додана нова функція Reset завдяки якій комп’ютер стає набагато стабільніше. UEFI запускає систему і більше не звертається до завантажувального сектора диска, оберігаючи вихід першого з ладу.

У Windows 7 навіть із закритими очима ми легко працюємо з панеллю керування, Адмініструванням, проводячи настройку конфігурації системи.

Але чому функції роздвоєні?

Це роздвоєння ми прийняли, однак воно не зовсім і не зовсім зручно, на приклад, чому “Управління дисками” немає в “Панелі управління”, часто використовувані для виконання повсякденних завдань, так і залишиться загадкою. Постійно, при додаванні або форматуванні жорсткого диска, ми повинні викликати цю службу.

Windows 8 пішла трохи в перед даний сервіс можемо знайти в додаткових “Параметрах ПК” інтерфейсу Modern UI. Виходить, що деякі опції в нашій системі повторюються.

У Windows 10 нова Панель управління має сучасний вигляд. Проведена величезна робота, але – іноді користувач опиняється в знайомої, старої панелі керування. Залишилося почекати оновлень, це виправлять.

Приватність, це питання налаштувань.

Windows 8 вже є онлайн профіль користувача. Після авторизації в системі з обліковим записом вам будуть доступні різні сервіси Microsoft, це і інтеграція хмарної служби, поштовий клієнт, календар і ін. Якщо ви не використовуєте онлайн профіль – то і синхронізація налаштувань вам недоступна. Ми бачимо, що в Windows 10 ситуація змінилася. У браузері, вже немає профільного аналога приватного режиму. Системний пошук і новинка голосовий помічник Cortana вимагає з’єднання з Інтернетом. Як і Windows 8 Bing (пошуковик) став інтерфейсом, що працює навіть в офлайн Панель управління, наочність.

Microsoft в Windows 10 провела велику чистку Панелі управління, тепер вона краще навіть у візуальній частині. Але все-таки не вистачає деяких модулів з Windows 7.

Онлайн профіль і особисті дані.

Windows 8 і Windows 10 за замовчуванням синхронізують найважливіші дані профілю в хмарі. Користувачеві може показуватися персоналізована реклама, правда її легко відключити в свого облікового запису.

Bing Пошук і мовної помічник.

Системний пошук в Windows 10 відбувається за допомогою мовного асистента Cortana. Також як в Windows 8, при пошуку видаються результати від сервісу Bing.

Висновок: Windows 10 це сучасна і навіть універсальна система.

Ссылка на основную публикацию