Яка температура процесора і відеокарти вважається нормальною?

Перегрів сам по собі дуже шкідливий будь-якого комп’ютера, а особливо ноутбука. Так як мости і відеочіпи в ноутбуках ламаються майже завжди через перегрів. А як визначити, що ваш комп’ютер перегрівається. Адже не завжди він буде гарячим на дотик. Для цього потрібно знати які температури вважаються нормальними, а які завищеними.

Після вимірювання температур процесора і відеокарти потрібно правильно проаналізувати отримані дані, щоб зрозуміти перегрітий він або вона чи ні.

Варто врахувати, що у ноутбуків робочі температури всіх компонентів на порядок вище, ніж у стаціонарного комп’ютера.

Пов’язано це з тим, що у ноутбука набагато більш щільна компонування. Охолодити його нутрощі складніше за рахунок меншого внутрішнього простору.

Робоча температура процесора комп’ютера

Також потрібно не забувати той факт, що AMD процесори гріються сильніше, ніж Intel, їх у останніх нормальна робоча температура трохи нижче.

Яка нормальна температура процесора стаціонарного комп’ютера?

Зараз ми окремо поговоримо про температурах процесорів AMD і Intel, так як у них допустимі рамки можуть відрізнятися аж до 20-ти градусів!

Робочі температури процесорів AMD

Тим, хто давно знайомий з комп’ютерною технікою напевно відомо, що AMD завжди славилися як «гарячі процесори». Вони завжди добре грілися ще з коробки. А з часом, коли термопаста в них підсихають і кулер забивався пилом частенько відбувалося аварійне вимкнення комп’ютера.

Яка нормальна температура процесора AMD

Так ось з тих пір мало що змінилося. AMD як грілися, так і продовжують це робити. Їх нормальна робоча температура під навантаженням може доходити аж до 80 -85 градусів залежно від встановленої системи охолодження.

У просте їх нормальна температура це 50-55 градусів. Якщо менше – значить добре.

Робочі температури процесорів Intel

Процесори Intel гріються менше на порядок. Під навантаженням їх допустимий тепловий діапазон дорівнює близько 70-75 градусів. У просте – 30-35.

Яку температуру процесора intel можна вважати нормальною?

Звичайно для конкретних моделей нижня межа може бути набагато менше, але от якщо ваш процесор гріється вище 85 градусів, значить пора зайнятися обслуговуванням системи охолодження, яка включає в себе не тільки чистку від пилу, але і обов’язкову заміну термопасти.

Нормальна температура процесора ноутбука

У ноутбуків щодо брендів процесора AMD і Intel все точно так же. Intel гріється менше, ніж AMD.

Яка температура ноутбука вважається нормальною?

Але для обох справедливо одне правило – якщо температура процесора ноутбука в навантаженому стані знаходиться в діапазоні 80-90 градусів і більше, то як можна швидше треба цю справу виправляти. Ноутбук набагато гірше переносить перегрів, ніж стаціонарний комп’ютер, і якщо перегрівати ноутбук деякий зовсім не тривалий час, то наслідки швидше за все будуть дуже сумними.

Яка температура відеокарти вважається нормальною?

У світі відеокарт Nvidia і Radeon, справи йдуть так само, як і у Intel з AMD. Radeon, як правило гріється сильніше Nvidia, отже і робочі температури у першій вище.

Одна і та ж модель відеокарти в залежності від встановленої на неї системи охолодження може грітися більше або менше. У навантаженні відеокарти Radeon можуть грітися під 100 градусів. 95-97 може вважатися нормальною робочою температурою під навантаженням в закритому корпусі більшості продуктивних карт Radeon.

Для більшості карт Nvidia 80-85 градусів в навантаженні буде вважатися нормальною. Якщо у вас вона нижче, то це дуже добре.

Ссылка на основную публикацию