Яка повинна бути нормальна температура відеокарти?

Що є відеокарта? Це пристрій, що перетворює графічний сигнал, який зберігається в пам’яті комп’ютера, в форму, необхідну для виведення зображення на екран монітора. Сучасні відеокарти, втім, не тільки виводять зображення на монітор, вони наділені вбудованим графічним процесором. Навіщо? Він забезпечує додаткову обробку сигналу, знімаючи навантаження з процесора комп’ютера.

Найчастіше використовуються відеокарти, побудовані на окремій платі, яка вставляється в роз’єм на материнській платі, але є і так звані вбудовані карти, які вдають із себе невеликий чіп (детальніше читайте тут).

Одна з особливостей відеокарт полягає в тому, що вони, як і багато інших пристроїв, при роботі нагріваються. Взагалі, нагрів – це цілком буденне явище для приладів, однак потрібно розуміти, що температура відеоадаптера може сильно змінюватися.

Давайте візьмемо простий приклад. Ви включили свій комп’ютер, запустили браузер і читаєте новини на сайті новин. Чи буде в цьому випадку нагріватися відеокарта? Буде, але лише трохи. Прочитали новини, вирішили пограти в іграшку і ось тут-то відеокарта починає нагріватися, тому для її охолодження використовується радіатор охолодження (найчастіше повітряний, хоча останнім часом можна спостерігати системи на водяному охолодженні – вони відрізняються високою вартістю). Радіатор охолодження повинен справлятися зі своїм завданням і відводити тепло від відеокарти (чіпа).

Користувач може самостійно стежити за температурою відеокарти – благо, є чимало безкоштовних програм, які показують поточну температуру відеоадаптера. Це необхідно робити, якщо ви, наприклад, боїтеся, що настане перегрів, який, в свою чергу, може привести до виходу з ладу відеокарти. Але виникає інше питання: температуру ви побачите, а якою вона має бути?

Температура залежить від декількох параметрів, включаючи саму відеокарту, охолодження і т.д. Якщо говорити в цілому, то нормальна температура відеокарти така:

  • У режимі простою до 50-55 ° C.
  • У режимі роботи (під навантаженням) – до 80 ° C. Деякі відеокарти дозволяють витримувати температуру до 90 ° C, але краще не ризикувати.

Більш точні дані для своєї відеокарти ви можете дізнатися в технічних характеристиках.

Як дізнатися, що температура відеокарти висока?

Якщо в грі почали з’являтися зависання, пригальмовування, артефакти, можливо, температура перевищила критичну. Якщо це так, вам серйозно потрібно подбати про охолодження відеоадаптера.

Однак зазначені вище пригальмовування або зависання не завжди свідчать про підвищену температуру. Іноді це пов’язано з тим, що гра просто не оптимізована. Тому температуру відеокарти краще дивитися за допомогою спеціальних програм. Наприклад, SpeedFan – зверніть увагу на параметр GPU:

Або GPU-Z, де у вкладці Sensors ви знайдете температуру відеоадаптера (GPU Temperature):

Якщо температура критична, не грайтеся в ігри і не запускайте потужні графічні додатки до тих пір, поки не вирішите проблему з охолодженням.

Ссылка на основную публикацию