Яка операційна система на моєму комп’ютері

Мені часто ставлять запитання, як визначити яка операційна система на моєму комп’ютері? Питання дійсно важливий, особливо при установці драйверів, програм або рішення ще якихось проблем. Як показує практика, багато починаючі користувачі не знають цього чи плутають операційну систему з версією текстового редактора, з бухгалтерською програмою 1С, і ще бог знає з чим.

Яка операційна система на моєму комп’ютері

Що таке операційна система

Так ось для тих, хто ще не розуміє, що таке операційна система комп’ютера, пояснюю на простій мові. Операційна система, це найголовніша програма, яка завантажується на вашому комп’ютері першої, і без якої ви не зможете встановлювати всі інші програми і виходити в інтернет, грати, писати, малювати, дивитися фільми і т.д.

Саме операційна система з вашим робочим столом дозволяє робити все це. Цих систем багато, але в основному всі користуються операційною системою Windows. Найпопулярніші на сьогоднішній день, це операційна система Windows 7 і Windows 10. Є ще і Windows XP (або як її ще називають – Хрюша), Windows Vista, Windows 8, Linux, і інші.

І хоча для Windows 7 скоро не будуть більше випускати оновлення, вона все одно залишається улюбленою для багатьох користувачів. Тому я намагаюся все розповідати і про неї і про Windows 10.

Приклад з життя

Через те, що багато користувачів не розуміють різницю між операційною системою і програмою, в якій вони зазвичай працюють, відбуваються всякі НЕ дорозуменія і казуси. Так наша головбух, постійно дзвонить в Управління програмістам і доводить, що вона працює в вісімці, і тому у неї в зарплаті постійні глюки.

Мені починають передзвонювати, і питати для чого я їй встановила Windows 8? Адже ця операційна система так і «не прижилася» і не годиться для роботи в офісах. Доводиться пояснювати, що для нашого головбуха операційна система, це бухгалтерська програма 1С версії 8.2, а операційна система у неї Windows 7. І глючить у неї бухгалтерська програма, а не операційна система.

Так ось, щоб ви теж не виявлялися в такому дурному становищі, як наша головбух, подивіться яка у вас операційна система і запам’ятайте це.

Як дізнатися свою операційну систему

У будь-якій операційній системі Windows це можна дізнатися кількома способами, але я розповім вам про найлегшому. Досить натиснути правою кнопкою миші по значку «Мій комп’ютер»(В Windows XP),«комп’ютер»(В Windows 7),«цей комп’ютер»(В Windows 10), або за такою написи в меню«Пуск»І вибрати у випадаючому контекстному меню пункт«властивості».

Відкриється вікно «система»В якому є блок під назвою«Перегляд основних відомостей про ваш комп’ютер», Де прописана версія вашої операційної системи і показаний її логотип.

Зверніть увагу на Тип системи. У мене встановлена ​​64-розрядна операційна система. А буває ще 32-х розрядна. Це важливо знати для установки програм, ігор і драйверів.

Ссылка на основную публикацию