Як звільнити місце на жорсткому диску в Windows: 7 простих способів

Жорсткі диски з кожним днем ​​стають все більше і більше, але чомусь ми їх все одно вмудряємося швидко заповнювати їх. Це також є правдою і для SSD, які хоч і ефективніше в порівнянні з HDD, але на них на порядок менше місця.

Якщо вам терміново необхідно вільне місце на жорсткому диску, то ви можете скористатися цими порадами, щоб звільнити його. Також, по дорозі ми з вами позбудемося і від сміттєвих файлів, які займають на вашому диску величезна кількість місця, яке ви б могли використовувати для потрібного вам контента.

Методи звільнення місця на HDD

Запуск Очищення диска

В операційній системі Windows ви зможете знайти спеціальну утиліту, яка призначена для видалення тимчасових файлів і іншого не важливого контенту. Для отримання доступу до цієї утиліті, зробіть наступне:

 • Натисніть правою кнопкою миші на одному з ваших дисків у вікні «Мого комп’ютера» і виберіть «Властивості». Як альтернатива, ви можете просто знайти Очищення диска за допомогою системного пошукача в Пуск.
 • Перейдіть у вкладку «Загальні».
 • Натисніть на кнопку «Очищення диска».
 • Виберіть тип файлів, які ви хочете видалити і натисніть «Ok». У ці файли можуть входити тимчасові файли, логи, файли у вашій Кошику і інший не важливий для системи контент.

Також ви можете очистити і ваші системні файли, що не вказується в списку.

 • Натисніть на кнопку «Очистити системні файли».
 • Після того, як ви закінчите видалення системних файлів, то можете пройти в «Додатково» і натиснути на кнопку «Очистити», яка знаходиться під пунктом «Відновлення системи і тіньове копіювання». Цією кнопкою ви видалите всі недавні точки відновлення системи, так що переконаєтеся в тому, що ваш ПК нормально функціонує, перш ніж натискати на неї.

Видалення великих додатків

Видалення великих додатків звільнить вам вільне місце на диску, хоч велика їх частина є абсолютно крихітними додатками. Для виконання цього, зробіть наступне:

 • Натисніть правою кнопкою миші на Пуск і виберіть «Програми та засоби».
 • Натисніть на кнопку «Змінити уявлення» (іконка у вигляді пунктів у тексті) і виставте відображення списку програм у вигляді Таблиці.
 • Потім натисніть на колонку «Розмір».
 • Тепер ви повинні бачити першими в вашому списку найбільші програми, які встановлені на вашому комп’ютері. Видаліть ті програми, а може і відеоігри, якими ви не користуєтеся або ж ті, які більш не уявляють для вас цінності.

Такий спосіб не звільнить вам багато місця на диску, хоча все залежить від встановлених програм на вашому комп’ютері, але тим не менше його можна використовувати одним з допоміжних методів очищення.

Якщо ж ви використовуєте операційну систему Windows 10, то можете зробити наступне:

 • Пройдіть шляхом «Налаштування → Програми і можливості».
 • Тут все працює практично все одно, як і на попередніх версіях ОС Windows. Знайдіть найбільші і непотрібні вам додаток, а потім натисніть на кнопку «Видалити», яка буде знаходитися під ім’ям виробника видаляється додатки.

Таким чином ви зможете видалити додатки Windows Store або сторонні додатки, плюс – це ж можна зробити і на планшетах з цією операційною системою. Однак, на Windows 10 ви також можете користуватися і звичайним видаленням через «Програми та засоби».

Аналізування місця на диску

Щоб знайти визначити, що саме займає місце на вашому диску, ви можете використовувати різні сторонні аналізатори. Ці додатки просканує ваш диск і відобразять папки і файли, які займають найбільшу кількість місця на ньому.

Радити якийсь певний аналізатор диска досить складно, так як їх дуже багато і у кожного з них є свої плюси і мінуси. Однак, деякі користувачі рекомендують використовувати програму під ім’ям WinDirStat і ми підемо їх приклад.

Як тільки ви просканіруете свою систему за допомогою WinDirStat, він покаже вам які саме папки, типи файлів і файли використовують найбільшу кількість місця на диску. Переконайтеся, що ви не видалите ніяких важливих для системи файлів. Якщо ви бачите, що якась папка з програмою в Program Files займає багато місця, то можете її спокійно видаляти. WinDirStat може сказати вам, скільки саме місця використовує знайдена папка або файл, чого ви не зможете знайти в тих же списках «Програм і компонентів».

Видалення тимчасових файлів

Системна утиліта Очищення диску хоч і досить корисна штука, але вона не видаляє тимчасові файли, які були створені програмами. Наприклад, кеші Google Chrome або Firefox часом можуть досягати розмірів в кілька десяткі
в гігабайт.

Для більш агресивною очищення від тимчасових і сміттєвих файлів, ми рекомендуємо використовувати таку популярну утиліту, як CCleaner. Ця програма зможе позбутися від будь-якого сміття, що залишилося після перебування на вашому комп’ютері сторонніх програм, а також вона зможе очистити системні файли, до яких Очищення диска не змогла дістатися.

Знайдіть дублікати файлів

Ви можете використовувати додатки з пошуку і видалення файлів дублікатів на вашому комп’ютері, які не важливі як для вас, так і для системи. Як і в випадку аналізаторів, підберіть потрібну вам утиліту для видалення дублікатів файлів за відгуками користувачів.

Зменшення місця на функцію відновлення системи

Якщо відновлення системи займає надто багато місця на вашому комп’ютері, то ви можете зменшити місце, яке буде займати дана функція. Природно, ви при цьому зможете створювати вже куди менша кількість контрольних точок відновлення. Якщо ця функція не так важлива для вас, то можна обмежити її та при цьому звільнити кілька гігабайт вільного місця для диска.

 • Натисніть правою кнопкою миші на Пуск і виберіть «Система».
 • Натисніть на посилання «Додаткові параметри системи».
 • Перейдіть у вкладку «Захист системи».
 • Натисніть на кнопку «Налаштувати …».
 • У вікні ви можете або повністю відключити функцію Відновлення, або зменшити використовується місце для неї за допомогою спеціального повзунка. Також ви можете видалити всі створені точки відновлення, натиснувши на кнопку «Видалити» під повзунком.

відключення глибокого сну

Наступний спосіб може надати вам додаткове місця на диску, але він відключить досить важливу функцію Windows. Ми не рекомендуємо використовувати його, але якщо вам вже дуже потрібно вільне місце на диску, то можете все-таки їм скористатися.

Коли ви гіберніруете свій комп’ютер, ОС зберігає так званий «знімок» системи з вашої оперативної пам’яті і переносить його на жорсткий диск. Це дозволяє повернути ваш комп’ютер до попереднього стану, як тільки ви вийдете з Сплячого режиму. Windows зберігає всю інформацію з оперативної пам’яті в файл C: \ hiberfil.sys. Існує один простий спосіб відключити гібернацію – за допомогою командного рядка. Зробіть наступне:

 • Натисніть правою кнопкою миші на Пуск і виберіть пункт «Командний рядок (адміністратор)».
 • В командний рядок скопіюйте команду powercfg / hibernate off і натисніть Enter.
Ссылка на основную публикацию