Як зробити завантажувальну флешку Window

Як зробити завантажувальну флешку для переустановлення або проведення оновлення після критичних збоїв ОС – це питання досить актуальне зараз, адже дана операційка є останнім випуском компанії Майкрософт. Причина затребуваності записи саме на знімний носій гранично зрозуміла, адже зараз десктопні пристрої, як правило поставляються без оптичних приводів, відповідно і установка з компакт диска неможлива. Розберемося, яким чином можливо зробити запис ОС на знімний накопичувач «десятки», а також яку краще версію встановлювати.

Яку редакцію ОС Windows 10 вибрати

У даній версії операційки існує все два різновиди: домашня і професійна, на відміну від попередніх, де було повно різного варіацій. Судячи відразу з назв можна зрозуміти, що перша редакція призначена для тих, хто використовує комп’ютер для розваг і власних потреб. Тут не передбачено доменне підключення, відсутня функція підключення до віддаленого робочого столу і т.д. У професійній же є абсолютно всі функції.

Примітка: існує також ще і корпоративна версія, але її зазвичай набувають компанії з необхідною кількістю ліцензій.

Перед тим, як визначитися з вибором, пам’ятайте, що, якщо у Вас була придбана ліцензія, серійний номер не буде підходити до домашньої версії, а відповідно ліцензію доведеться купувати заново. Якщо ж Ви вирішили тільки перейти на останню версію Windows, при придбанні все залежить від потреб. Домашня коштує значно дешевше професійної і в цілому такої базової версії для домашнього користування буде більш, ніж достатньо.

Що ж до архітектури операційки, то 32-х бітна редакція підійде тим, у кого встановлено до 4-х гігабайт оперативної пам’яті, адже та частина, яка буде понад, використовуватися не буде (якщо коштує 6 Гб ОЗУ, то 2 з них не буде задіяно). Тому, враховуйте даний параметр перед записом і подальшій установці.

Створення завантажувальної флешки з Windows 10

Існує два види запису образу «десятки». Розглянемо кожен з них окремо.

 1. Використання стандартної утиліти від компанії Майкрософт.

Даний спосіб є найбільш оптимальним. Компанія спеціально розробила програму, за допомогою якої, буквально за кілька кліків, можна створити завантажувальний флешку з Windows 10. Для того, щоб приступити до виконання цієї операції, необхідно:

 • скачати програму Media Creation Tools по посиланню, яка як раз і виступає в ролі ПО для створення завантажувальної флешки з «десяткою»;
 • після запуску, на першому етапі буде вікно з показом підготовки до запису, після закінчення якої клікніть «Далі»;

 • на наступному етапі опублікує ліцензійну угоду; прочитайте його і прийміть умови, натиснувши на відповідну кнопку;

 • в новому відображеному вікні необхідно вибрати другий пункт, так, як у нас спочатку поставлена ​​умова створення завантажувальної флешки, а не поновлення поточного комп’ютера;

 • після цього даною утилітою будуть встановлені параметри ОС за замовчуванням, яка буде записана, а також розрядність і мову інтерфейсу, засновані на базі того, яка операційка стоїть на даний момент; якщо версія або інший встановлений пункт не влаштовує, його можна змінити, попередньо знявши галочку з пункту використання рекомендованих параметрів, і в цьому випадку після кліка по кнопці «Далі», додаток видасть повідомлення про те, щоб користувач напевно переконався в правильності вибору того чи іншого пункту;

 • потім користувачеві буде запропоновано вибрати або накопичувач, або вибрати другий пункт, який дозволить створити образ системи для подальшого запису його на DVD-диск або флешку, але в нашому випадку цікавить перший пункт;

 • після виконаних дій почнеться скачування необхідних файлів, потім їх перевірка, після чого процес створення завантажувальної флешки з Windows 10 запуститься і залишиться лише почекати закінчення процедури.

 • по завершенню стане активною кнопка «Готово», натиснувши на яку вікно утиліти закриється, а флеш-накопичувач буде зроблений, як завантажувальний носій з Windows.
  < li>Використання сторонніх програм для створення завантажувальних флешок.

Якщо з яких-небудь причин користувачеві не сподобалося вишерассмотренное додаток, можна скористатися ще однією програмою від компанії Майкрософт Windows USB / DVD Download Tool, яку також можна завантажити з оф. сайту компанії. Єдине, що варто врахувати, так це той факт, що у Вас повинен бути в наявності образ з відповідною ОС, так, як попереднє скачування тут недоступно. Після того, як програма буде запущена, необхідно поетапно:

 • вибрати образ, який повинен знаходитися на жорсткому диску;

 • на наступному етапі клікнути на кнопку «USB Device»;

 • вказати на який накопичувач повинен робитися запис;

 • погодитися з попередженням про те, що всі дані з флешки будуть видалені;

 • дочекатися закінчення процесу.

Крім програм, які пропонує Майкрософт існує і безліч інших для створення завантажувальної флешки (Rufus, WinFromUSBSetup і т.д.). Вибір софта для запису повністю залежить від уподобань самого користувача.

Ссылка на основную публикацию