Як зробити відкат системи через BIOS

Процес відновлення Windows через BIOS

Ні функціонал Windows, ні функціонал комп’ютера не передбачають можливість зробити відкат операційної системи до старих налаштувань, використовуючи тільки чистий БІОС. Для цього вам буде потрібно як мінімум завантажувальна флешка або інший носій з образом тієї системи, яка встановлена ​​у вас на комп’ютері.

Всього є два універсальних способу, що дозволяють відновити Windows, використовуючи BIOS.

Варіант 1: Використовуючи інсталяційний носій

Для цього вам знадобиться зробити інсталяційний образ Windows на флешці або будь-якому іншому носії.

Інструкція до даного способу виглядає наступним чином, але може трохи відрізнятися в залежності від версії BIOS. Для початку потрібно підготувати комп’ютер до відновлення, виконавши наступні кроки:

 1. Для початку вставте носій з образом і виконайте перезавантаження комп’ютера.
 2. До появи логотипу Windows натисніть на одну з кнопок від F2 до F12. На деяких моделях материнських плат вхід може відбуватися за допомогою кидали Delete або комбінації клавіш, наприклад, Ctrl + F2. Останній варіант найбільш часто зустрічається в ноутбуках.
 3. Тепер потрібно розставити пріоритети завантаження комп’ютера, тобто зробити так, щоб він завантажувався з флешки. Для цього в деяких версія потрібно перейти в розділ «Boot» (Або схожою назвою). Пересування між пунктами меню здійснюється за допомогою клавіш зі стрілками, а вибір робиться за допомогою клавіші Enter.
 4. Тут виберіть пункт «First Boot Device» або «Boot # 1».
 5. У них потрібно вказати ваш носій з Windows.
 6. Для застосування налаштувань натисніть на кнопку F10 або виберіть пункт у верхньому меню «Save Exit ».
 7. Можливо, BIOS запросить підтвердження. Надайте його.

Тепер можна приступати безпосередньо до процесу відновлення:

 1. Комп’ютер завантажиться з інсталяційного носія. З’явиться вікно вибору розкладки і мови. Виберіть найбільш прийнятну для вас. Для продовження натисніть «Далі».
 2. У вікні, де пропонується перейти до установки Windows виберіть варіант “Відновлення системи”.
 3. Потім запуститися вікно відновлення системи. Якщо у вас встановлена ​​Windows 8 або 10, то відкриється плитковий інтерфейс. Тут потрібно вибрати варіант «Діагностика». У випадку з Windows 7 цей крок пропускається.
 4. Тепер перейдіть в “Відновлення системи”.
 5. Запуститься відновлення системи.

Варіант 2: Безпечний режим

Цей спосіб буде актуальний в тому випадку, якщо ви можете зайти в операційну систему і виконати в ній будь-які дії. Також вам буде потрібно наявність хоча б однієї «Точки відновлення». Інструкція для цього способу виглядає наступним чином:

 1. Виконайте запуск системи в «Безпечному режимі». Для цього ви можете перед завантаженням ОС затиснути клавішу F8, після чого вам буде видано кілька варіантів завантаження через “Безпечний режим”.
 2. У «безпечному режимі» відкрийте “Панель управління”. Процес відкриття практично нічим не відрізняється від відкриття в стандартному режимі роботи ОС.
 3. Для зручності налаштуйте вигляд значків в «Панелі управління» на «Великі значки» або «Дрібні значки». Установ відбувається за допомогою зміни параметрів навпроти «Перегляд», що розташований у верхньому правому куті.
 4. Знайдіть значок «Відновлення».
 5. Після переходу по ньому натисніть на пункт “Відновлення системи”.
 6. Виберіть одну з раніше створених «Точок відновлення» і натисніть «Далі». Після цього почнеться відновлення системи.

Ці два способи відновлення системи так чи інакше використовують BIOS. Але все одно велика частина робіт ведеться в інтерфейсі установника Windows або з «Безпечного режиму».

Ссылка на основную публикацию