Як зробити відкат до точки відновлення в Windows (Віндовс) 10?

В ми писали про створення точки відновлення. Вона допомагає повернутися до минулого стану операційної системи, коли її не торкнулися зміни. Це важливо, коли користувач встановлює сумнівний софт, комп’ютер заражається вірусами, вносяться зміни до реєстру.

Поговоримо про різні можливості відкату до контрольної точки відновлення в Windows 10.

Панель управління

Найперший і він же найпростіший спосіб – через Панель управління. Однак він працює тільки тоді, коли доступ до основного інтерфейсу комп’ютера, не втрачено.

Переходимо в панель (як це зробити, читайте тут), вибираємо розділ «Відновлення». Потім – «Запуск відновлення системи».

Інструмент відновлення автоматично підбирає потрібну точку. Але, встановивши маркер навпроти «Обрати іншу точку …», користувач може скористатися іншими точками відновлення – створеними самостійно або так само автоматично.

Ось так виглядає вибір інших точок відновлення. Додатково можна вибрати ще кілька, клікнувши «Показати інші …».

Вибираємо точку, натискаємо «Готово» і чекаємо завершення відновлення. Комп’ютер обов’язково перезавантажиться.

Особливі варіанти завантаження

Переходимо в параметри Windows 10 (комбінація клавіш Win + I), заходимо в розділ «Оновлення та безпека» та у вкладку «Відновлення». Тут натискаємо «Перезавантажити зараз», щоб потім відновитися з точки відновлення.

Потім зробити відкат просто. У меню потрібно вибрати розділ «Діагностика», після чого «Додаткові параметри», а потім – «Відновлення системи». Ви зможете відновитися з будь-якої точки, створеної автоматично або вручну.

Командний рядок

Цей спосіб підійде в разі, коли основний інтерфейс операційної системи не працює, а командний рядок – єдиний робочий інструмент. Він доступний, якщо зайти в ОС в безпечному режимі з підтримкою командного рядка. Як увійти в безпечний режим на Windows 10 – в нашому детальному огляді.

У рядку нам потрібно прописати всього лише одну команду – rstrui.exe. Запуститься спеціальний майстер, який допоможе відновити систему. Більше команд не потрібно, інструмент працює в графічному інтерфейсі.

Отже, користувач «десятки» може використовувати один з методів відкату системи, описаних вище. Перші два підходять в разі, коли інтерфейс Windows в робочому стані. Третій спосіб (командний рядок) актуальний в разі неможливості завантаження інтерфейсу.

Ссылка на основную публикацию