Як зробити тест оперативної пам’яті в Windows

Одним з незамінних елементів, які впливають на працездатність ПК, є оперативна пам’ять. Від неї повністю залежить все функціонування програмного забезпечення, тому будь-яка помилка може вивести з ладу систему. У цій статті буде розглядатися, яким чином можна перевірити RAM в ОС Windows 7. Інструкція підходить як для 32, так і для 64 бітної версії.

Методика перевірки оперативної пам’яті

Так як RAM є одним з найважливіших компонентів, що забезпечують коректну роботу ОС, дуже важливо вчасно помітити можливу проблему. Основними тривожними факторами вважаються:

 • Повідомлення про критичну помилку (синій екран).
 • ПК самостійно перезавантажується.
 • Впало швидкодію системи.
 • Зображення на екрані з’являється в спотвореному вигляді.
 • Додатки, які задіюють великий об’єм оперативної пам’яті, дають збої і вилітають.
 • Не виходить запустити систему.

Зовсім не обов’язково, що якщо ви зіткнулися з однією з перерахованих вище проблем, має місце несправність RAM. Схожі неполадки можуть бути викликані десятками інших причин, наприклад, поломкою відеокарти. Але це не виключає необхідності перевірити оперативну пам’ять комп’ютера.

У Віндовс 7 провести необхідний аналіз можна за допомогою спеціальних програм або інтегрованих в систему інструментів. У цій статті будуть детально описуватися обидва способи.

Читайте також: Як вимкнути ноутбук на Windows якщо він завис Що таке гібернація і як її включити? Як відключити файл підкачки в операційній системі Windows 10 Як створити точку відновлення в Windows (Віндовс) 8.1

Зверніть увагу, що якщо на ПК встановлено декілька планок ОЗУ, кожну з них необхідно перевіряти окремо.

Спосіб 1: Використовувати спеціальні додатки

У мережі велику кількість програм, які здатні виявляти несправності в роботі ПК. Одним з яскравих представників таких утиліт, є додаток Memtest86 +. Робота з ним виконується таким чином:

 1. Скачайте програму і створіть завантажувальний носій. Це необхідно, тому що подальший аналіз буде відбуватися без включення ОС.
 2. Вставте диск або флешку в ПК, і заново увімкніть комп’ютер.
 3. Зайдіть в BIOS і зробіть ваш носій основним завантажувальним пристроєм. В іншому випадку ПК буде включатися в стандартному режимі.
 4. Вийдіть з БІОС.
 5. Після перезапуску ПК перед вами з’явиться робоча область програми. Користувачам, які використовують безкоштовну версію утиліти, на цьому етапі необхідно натиснути на клавішу «1». У платному додатку аналіз запускається в автоматичному режимі.
 6. Після виконання цих дій почнеться перевірка оперативної пам’яті. Якщо з ПК все нормально процедура припиниться самостійно. У тому випадку, якщо на комп’ютері є який-небудь збій, перевірка триватиме до тих пір, поки її не зупинить користувач. Для цього необхідно натиснути на клавішу «Esc».
 7. Перепишіть знайдені помилки і постарайтеся знайти в інтернеті методи їх вирішення. У рідкісних випадках може навіть знадобитися повна заміна модуля пам’яті.

Спосіб 2: Скористатися стандартними можливостями системи

Для перевірки стану оперативної пам’яті зовсім не обов’язково завантажувати сторонні додатки. Необхідні інструменти вже вбудовані в Windows.

 1. Зайдіть в меню «Пуск» і знайдіть розділ “Панель управління”.
 2. Виберіть блок «Система і безпека».
 3. В відобразиться переліку знайдіть пункт «Адміністрування».
 4. Тепер необхідно натиснути на напис «Засіб перевірки пам’яті Windows».
 5. Перед вами з’явиться сповіщення, що пропонує запустити аналіз прямо зараз або після наступного включення комп’ютера. Вкажіть відповідний для вас варіант.
 6. Відразу після включення ПК запуститься аналіз RAM.
 7. При необхідності ви можете змінювати налаштування перевірки. Для цього потрібно натиснути на клавішу «F1» і вибрати необхідний параметр. Тут можна редагувати аналіз кешу, збільшувати або зменшувати набір тестів і визначати кількість перевірок.
 8. Врахуйте, що при виставленні максимально можливих налаштувань, аналіз займає багато часу, але і є найбільш точним.
 9. Відразу ж після закінчення перевірки оперативної пам’яті, ПК перезавантажиться. На екрані відобразиться вся наявна інформація про знайдені помилки. Це повідомлення існує обмежена кількість часу, а іноді і зовсім може не з’явитися. У такому випадку потрібно відкрити «Журнал Windows», що знаходиться в розділі «Перегляд подій». Щоб знайти необхідний каталог, потрібно зайти в “Панель управління” і перейти по пункту «Адміністрування».
 10. У лівому блоці основного вікна розташований «Журнал Windows».
 11. Натисніть на цей розділ і в відобразиться списку знайдіть напис «Система».
 12. У вікні, виберіть рядок MemoryDiagnostics-Results. Іноді їх може бути кілька. У такому випадку потрібно натискати на найближчий за часом варіант.
 13. В розділі «Загальні» відобразиться інформація про наявні помилки.

Перевірити оперативну пам’ять комп’ютера можна як за допомогою спеціальних утиліт, так і використовуючи стандартні засоби системи. Перший варіант зазвичай більш надійний, але вимагає встановлення сторонніх додатків. Другий надає значно менше інформації, але зате скористатися ним можна в будь-який момент, коли немає підключення до інтернету. Зверніть увагу, що якщо система не запускається, то звичайні засоби ОС не зможуть провести діагностику неполадок.

Ссылка на основную публикацию