Як зробити скріншот в грі: 4 способи [інструкція]

Доброго часу доби!

Якщо зробити скрін вікна Windows досить просто (варто натиснути клавішу Print Screen, і вставити в Paint), то в іграх такий трюк спрацьовує далеко не завжди!

Наприклад, при вставці ви можете виявити, що в буфері взагалі нічого немає (або замість екрану гри вставиться просто чорний екран …). До речі, особливу складність можуть викликати старі ігри (які і запустити то часом – не просто).

У цій замітці хочу навести кілька способів, як можна швидко і красиво робити скріншоти з ігор. Думаю, замітка буде вельми до речі всім любителям ігор.

І так …

“Дістаємо” скрін з гри

Варіант 1: універсальний

Одним з найбільш надійних варіантів вирішення питання – буде установка спец. програми, яка незалежно від версії вашої ОС, драйверів та ін. параметрів дозволить створювати скріни. Однією з кращих таких програм є Fraps (На мій суб’єктивний погляд. Але взагалі, можна вибрати і Bandicam або Mirillis Action, наприклад).

В допомогу! Топ-5 програм для створення скроневої, записи відео і аудіо з ігор (без гальм і лагів) – 

Що стосується Fraps: то тут все просто! Для початку необхідно встановити і запустити програму, в розділі “Screenshots”: вказати папку для збереження скроневої (2), і кнопку для їх створення (3, см. Скрін нижче). За замовчуванням – це клавіша F10.

налаштування Fraps

Далі запустіть гру: в лівому верхньому кутку повинні почати з’являтися цифри (це Fraps показує кількість FPS). Після в потрібному місці натисніть клавішу F10 (Якщо ви її не поміняли в настройках). Все, в принципі скрін повинен бути збережений (Зверніть увагу на цифри, зазвичай, вони “моргають” при цьому).

Робимо скрін в грі допомогою Fraps

Свої скріни для прикладу я зберігав на робочому столі: як бачите, Fraps вказує в їх імені назва гри і дату їх створення. В общем-то, досить зручно, щоб не заплутатися.

отримані скріни

Варіант №2: для користувачів Windows 10

У Windows 10 з’явилася ігрова панелька, що дозволяє не тільки робити скріни, а й навіть записувати відео! Але для початку необхідно включити її …

Нижче представлю всі дії по кроках.

1) І так, відкриваємо параметри Windows: для цього достатньо натиснути клавіші Win + i. Після перейдіть в розділ “Ігри” (Він розташований, як правило, в правій нижній частині вікна).

Як відкрити параметри Windows – Win + i

2) Далі відкрийте вкладку “Меню гри” і перевірте, щоб це меню було включено (див. приклад на скрині нижче).

Також зверніть увагу на “гаряче” поєднання клавіш для виклику ігрової панельки (його можна поміняти так, як вам зручніше): за замовчуванням воно Win + G.

Включаємо ігрову панель …

3) Тепер можна запустити потрібну гру (в своєму прикладі використовував “стару” Civilization IV). Коли захочете зробити скрін, натисніть кнопки Win + G для виклику меню, а потім виберіть інструмент “Зробити знімок екрана” (Див. Приклад нижче).

Ігрова панель в Windows 10 (Win + G)

4) Власне, скрін готовий! Панелька, після створення скріншота, знову буде прихована, і ви можете продовжити гру …

5) Щоб знайти папку, куди зберігаються скріни, відкрийте параметри Windows (поєднання Win + i), розділ “Ігри / DVR для ігор” і подивіться ону папку. До речі, там же є кнопка для того, щоб відразу ж відкрити цей каталог.

Де лежать мої збережені скріни з ігор

6) Як видно на малюнку нижче, мої скріни присутні в цій папці. Зверніть увагу, що за замовчуванням файли зберігаються з назвою гри і поточною датою (вельми зручно!).

Цей комп’ютер – відео – кліпи

Варіант №3: якщо ви користуєтеся Steam

Якщо ви користуєтеся онлайн-клієнтом Steam – то створення скроневої може проходити ще простіше. Досить використовувати кнопку для скроневої за замовчуванням – F12.

Змінити цю кнопку, а також вказати папку, де будуть зберігатися скріни, можна в налаштуваннях Steam в розділі “У грі”.

Steam – настройки – розділ в грі

До речі, зверніть увагу, щоб була поставлена ​​галочка навпроти пункту “Включити оверлей Steam в грі”. Якщо цей параметр буде вимкнено – створення скроневої по F12 може не працювати!

Зверніть увагу на оверлей

Варіант №4: використовуємо можливості від виробника відеокарти (на прикладі Nvidia)

Якщо ви хочете робити супер-скріншоти з високою роздільною здатністю, то без спец. можливостей від виробника вашої відеокарти не обійтися! У цьому підрозділі статті хочу зупинитися на такій “штуці” як NVIDIA Ansel

Завдяки цій новій функції відеокарт Nvidia, користувачі отримують можливість створювати скріншоти дозволом до 63360 × 35640 пікселів (а це в 30 разів вище, ніж Full HD формат)! До того ж, є можливість зробити не просто 2D скрін (до яких усі звикли), а в форматі 3D (тобто той, який можна повернути і подивитися з різних ракурсів!).

Щоб задіяти NVIDIA Ansel, необхідно:

  1. оновити драйвера (до версії 1.24) і встановити (посилання офіц. сайт Nvidia);
  2. далі запустити гру і натиснути Alt + F2 (Зверніть увагу, що підтримуються поки ще далеко не всіх хіти);
  3. потім ви зможете повернути картинку на екрані, вибрати кращий ракурс, а після натиснути на “Snap” ( “Зняти”). За замовчуванням скріншот зберігається в папку “Зображення”.

Панелька Nvidia Ansel

Як це виглядає можете подивитися в (посилання на офіц. Сайт). Зверніть увагу, що скрін можна крутити в різні боки, додавати / віддаляти (розглядаючи найдрібніші деталі), поставити в якості шпалер і т.д.

Ссылка на основную публикацию