Як зробити скріншот сайту? – Проста інструкція

Кожен власник комп’ютера – будь то ПК або ноутбук – періодично стикається з необхідністю зробити на сайті скріншот. У вас може виникнути така потреба або під час рутинного серфінгу сторінок в інтернеті, або під час прочитання статті, або якщо захочеться скинути комусь цікаву переписку. Якщо раніше вам не доводилося робити знімок екрана і ви не знаєте як, то в цій статті я розповім як зробити скріншот сторінки в інтернеті.

Скріншот (від англ. Screenshot – знімок екрана) або коротко скрін – це картинка (фотографія), точно відображає що бачить користувач на моніторі. Наприклад, якщо ви його зробите зараз, то отримаєте знімок цієї статті.

Які є способи вирішити вашу проблему? Залежно від ваших потреб, можна вибрати той чи інший варіант:

 • найпростіше скористатися функціоналом своєї операційної системи. Якщо ви рідко стикаєтеся з необхідністю зробити знімок екрана, цей спосіб вам підійде – він є найпростішим і не вимагає додаткових витрат часу на скачування додатків або додатків для браузера.
 • також нескладно скористатися послугами сайтів, які можуть за вас створити скан сторінки в інтернеті і вам залишиться тільки завантажити картинку на свій комп’ютер. Безумовним мінусом цього методу є те, що знімок може бути отриманий виключно зі сторінки в інтернеті, а, наприклад, робочий стіл зняти цим методом не можна.
 • скачати програму на комп’ютер, або ж завантажити додаток для браузера, яке дозволить робити безліч знімків в зручному для вас вигляді. Якщо вам необхідно часто робити фото екрану, найкраще буде використовувати цю можливість і встановити зручний для вас софт

Найпростіший спосіб

Звичайно, найпростіше – це скористатися клавіатурою. Якщо ви не знаєте про Принтскрін, то ймовірно, що цей спосіб вам сподобається, адже він дуже простий і не вимагає установки додаткового ПЗ. Тобто, нижче ми розглянемо способи, що включають стрибка додаткових аддонов для браузера і навіть цілих програм для ськана робочого вікна, але якщо вам потрібно швидкий спосіб, – найпростіше використовувати PrintScreen.

PrintScreen (також PrtScr або Print Scrn) – це кнопка на клавіатурі, що дозволяє робити скріншот екрану монітора і записати його в буфер обміну.

Як зробити Принтскрін? Для різних операційних систем різна послідовність дій.

Для власників комп’ютера з ОС Windows

 1. на клавіатурі знайдіть клавішу Print Screen (Вона може називатися PrtScr або PrintScrn в залежності від моделі та частіше знаходиться в правому верхньому куті)
 2. натисніть її – Принтскрін сторінки буде збережений в буфер обміну (частина оперативної пам’яті комп’ютера)
 3. тепер, щоб користуватися зображенням – зберегти його або передати кому-небудь – потрібно використовувати будь-який редактор зображень. За замовчуванням в ОС Windows встановлений редактор Paint, так що я опишу послідовність дій для нього. Після натискання клавіші PrintScreen, відкрийте Paint (Кнопка «Пуск» – «Всі програми» – «Стандартні» – «Paint»)
 4. в робочому вікні програми використовуйте послідовність кнопок «Правка» – «Вставити» (або просто натисніть комбінацію клавіш «Ctrl + V» на вашій клавіатурі)
 5. отримане зображення можна форматувати, використовуючи функціонал програми, або ж просто зберегти, використовуючи послідовність кнопок «Файл» – «Зберегти як», і виберіть місце куди зберегти файл (також для збереження можна використовувати комбінацію клавіш «Ctrl + S»).

Для користувачів Mac

 1. натисніть сполучення клавіш «Cmd + Shift + 3»
 2. якщо у вас встановлені настройки системи за умовчанням, її буде збережено в форматі PNG на робочому столі комп’ютера

Для Android-телефонів

 1. на телефонах, звичайно, кнопки PrintScreen немає, але зняти екран не складе труднощів. Починаючи з версії Android 4.0, потрібно одночасно натиснути і утримувати кнопку вимикання (Power) і зміни гучності (Volume). Зображення буде збережено в відповідну папку.

За допомогою додаткового ПЗ

Як зробити фото екрану за допомогою допоміжного софта

Якщо вас не влаштовує перспектива зробити скрін через клавіатуру, можна скористатися додатковим софтом або аддонами для вашого браузера. Благо, в наш час є багато програм з подібним функціоналом, і можна вибрати кращі з них.

 • Snagit від Techsmith – одна з кращих програм для захоплення зображення монітора. Зручна і проста, є версія для Windows і для Mac. Недолік її в тому, що вона не безкоштовна (є trial-версія на 15 днів, так що користуйтеся собі в задоволення. Можете придбати після закінчення тестового періоду, якщо функціонал вас влаштує).
 • FastStone Capture – ще одна хороша програма, один з продуктів компанії FastStone, у яких є багато софта для редагування зображень. Тільки Windows. До речі, FastStone Image Viewer (графічний редактор) має широкий функціонал, який включає в себе і захоплення екрану.
 • Paparazzi! – просте безкоштовний додаток для MacOS. Непогана альтернатива Snagit, якщо не хочете витрачати гроші.

Використовуємо функціонал інших сайтів

Також нескладний спосіб, що не вимагає установки додаткового ПЗ на комп’ютер. Якщо потрібно отримати зображення сайту, можна зробити скріншот сайту онлайн за допомогою функціоналу іншого сайту, благо, таких сайтів зараз дуже багато. На будь-якому з них необхідно вказати url-адреса сайту, скрін якого ви хочете. Розглянемо найкращі з онлайн-сервісів:

 • snapito.com – хороший простий сервіс. Можна вказати потрібну ширину і висоту зображення.
 • web-capture.net – можна вибрати розширення для output-файлу.
 • IMGonline.com.ua – можна вибрати багато пунктів як ширина / висота, зум, відключити картинки / javascript.
 • ScreenPage.ru – вишле вам на пошту.

резюме

Ось такі способи як створити скріншот сторінки ми розглянули. Можна вибрати той, що підійде саме вам, а це залежить від конкретно ваших потреб: як часто вам потрібно робити скріни, чи готові ви завантажувати додаткове програмне забезпечення на свій комп’ютер, чи готові платити за це ПЗ. Звичайно, я розглянув не всі способи, так що якщо у вас є що сказати – пишіть в коментарях.

Ссылка на основную публикацию