Як зробити скріншот екрану на Windows 8

Скріншот екрану як функція, що дозволяє швидко зробити знімок всього, що на момент виконання цієї операції відображається на моніторі комп’ютера. Це, по суті, миттєва фотографія монітора, яка автоматично зберігається в форматі png. Розберемо в даній статті то, як зробити скріншот екрану на Windows 8.

Також читайте нашу статтю Як зробити скріншот в Windows 10.

Коли може знадобитися знімок екрана?

Швидко сфотографувати екран може знадобитися в різних випадках. Наприклад, при збої в роботі системи, про який користувача остання сповіщає в формі повідомлення про помилку. Зроблений в такому випадку screen зможе допомогти майстру, що виконує ремонт пристрою, істотно спростивши його завдання. Також можливість сфотографувати вміст монітора стане в нагоді при складанні інструкції для роз’яснення роботи будь-якої програми, при бажанні відобразити на пам’ять досягнуті в комп’ютерній грі результати тощо.

до змісту

Скріншот екрану на Windows 8

Зробити скріншот в Windows 8 можна за допомогою кнопки PrtScn, або розшифровано Print Screen. При роботі з ноутбуком з великою діагоналлю екрану швидше за все цю клавішу доведеться натискати разом з функціональної Fn. Найчастіше кнопка Print Screen знаходиться на клавіатурі праворуч у верхній частині, кнопку же Fn можна знайти в нижньому лівому кутку поблизу пробілу або біля Ctrl.

до змісту

Робимо скріншот екрану на Віндовс 8: Відео

Після спільного натискання цих двох кнопок знімок екрана буде збережено в буфері обміну. Щоб його побачити, необхідно відкрити будь-яку програму для роботи з зображеннями, наприклад, стандартну Paint, і в її робочу зону вставити screen відповідною опцією з контекстного меню або за допомогою комбінації клавіш Ctrl + V.

«Вісімка» також дозволяє і не виробляти всіх описаних вище операцій, а відразу зберегти скріншот екрану в файлі формату .png в папці «Зображення». Для цього вищеназване клавіші Fn + PrtScn потрібно скомбінувати з клавішею Window, розташованої біля Alt.

В такому випадку, слід зазначити, на кілька секунд екран монітора трохи затемнеет. Після, пройшовши в зазначену вище категорію, можна буде знайти зроблений знімок в підкатегорії «Знімки екрана».

до змісту

Знімок в Windows 8 активного вікна

Зробити скрін на Windows 8 можна не тільки повністю всього вмісту екрана монітора, але і тільки одного необхідного вікна. Для цього потрібно бажане вікно зробити активним, тобто в Панелі інструментів виділити його, відобразивши тим самим поверх всіх інших вікон, і натиснути одночасно кнопки Fn, PrtScr і Alt. Після здійснення таких дій screen буде збережений в буфері. Далі все так само, як говорилося на початку статті: копіюємо в робочу область Paint і здійснюємо коригування.

Коли малюнок прийме необхідний вид, можна зберігати його натисканням «Зберегти як …» з встановленням необхідних параметрів зображення і шляхи збереження, або класичним чином за допомогою опції «Зберегти».

Ссылка на основную публикацию