Як зробити скріншот екрану на windows 10

Доброго часу шановні читачі! Досить часто виникає необхідність показати кому то, наприклад колезі або одному те що у нас знаходиться на екрані комп’ютера або ноутбука. Буває випадки коли співробітники технічної підтримки просять зробити скріншот екрану якщо у вас не працює якийсь додаток. 

Вообщем використовувати скріншотів економить купу часу і безсумнівно це зручно. У цій статті ми розберемо як за допомогою стандартних інструментів Windows 10 зробити скріншот екрану робочого столу і це досить просто!

Робимо скріншот екрану за допомогою натискання клавіші PrintScreen

І так, як ви зрозуміли по заголовку для того що б зробити скріншот екрану потрібно натиснути клавішу PrintScreen або скорочено на клавіатурі вона позначена PRTSC. Насправді є два способи зробити скріншот за допомогою натискання цієї клавіші в Windows 10.

Спосіб №1 поєднання клавіш Windows + PrtScn

І так, для цього натискаємо клавіші Windows + PrtScn як показано на малюнку 1, синім виділено клавіша Windows а жовтим PrtScn (клавіші необхідно натиснути разом) 

Малюнок 1 – Швидкий доступ Windows + PRTSC

Після чого екран на секунду тьмяніє це значить що все готово і скріншот збережений в папці “Знімки екрана” яка знаходиться в папці “Мої малюнки”.

Малюнок 2 – Папка скріншоти

Щоб потрапити в цю папку дотримуйтесь цього ланцюжка: перейдіть в “мій комп’ютер” (цей комп’ютер) далі знайдіть папку мої малюнки. Як на малюнку 2.

Спосіб №2 – поєднання клавіш Alt + PrtScn

Даний спосіб, буде корисний якщо вам необхідно зробити скріншот не тільки екрану активного вікна програми або папки. Наприклад браузера, вікно помилки і тд. Для цього натискаємо наступне поєднання клавіш Alt + PrtScn як показано на малюнку 1, кнопка Alt виділена зеленим кольором а PrtScn жовтим кольором (клавіші так само необхідно натиснути разом).

Малюнок 3 – Графічний редактор Paint

Тільки в цьому випадку скріншот зберігається не в папці, як описано вище а в буфері обміну і щоб його використовувати необхідно вставити його в який-небудь графічний редактор, наприклад Paint а далі зберегти як малюнок.

Класична програма для створення скріншотів Ножиці 

В операційній системі Windows 10 за замовчуванням вже присутній додаток ножиці. І так щоб запустити додаток ножиці і зробити скріншот всього екрану або окремої області, в рядку пошуку наберіть “ножиці” і в результаті пошуку клікніть по програмі. Малюнок 4.

Малюнок 4 – Додаток ножиці

Далі у вікні програми (рисунок 5) натисніть на список, що випадає створити і виберете необхідний пункт, зробити скріншот активного вікна, всього екрану або довільної області. Так само можна встановити затримку перед створенням скріншота до 5 секунд. Вибравши всі необхідні параметри можна натиснути на кнопку “створити”.

Малюнок 5 – Вікно програми ножиці

Після того як ви зробили скріншот відкриється вбудований редактор, в якому можна в уже створеному скріншоті зробити необхідні позначки, позначення, написи і стрілки.

Малюнок 6 – Вбудований редактор

Далі можна зберегти отриманий скріншот в популярних графічних форматів, натиснувши на відповідну кнопку в програмі. Якщо у вас залишилися питання задайте їх в коментарях нижче!

Ссылка на основную публикацию